In de Wolkenbuurt
Noord-HollandAmstelveenGroenelaanIn de Wolkenbuurt

In de Wolkenbuurt, Amstelveen

Buurt in Amstelveen

In de Wolkenbuurt heeft 1.060 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 626 woningen in In de WolkenbuurtMomenteel staan er 6 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in In de WolkenbuurtOp basis van geregistreerde woningen

In de Wolkenbuurt bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Amstelveen, in de wijk Groenelaan De buurt heeft een totaal oppervlakte van 16 hectare, waarvan 15 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03620903. Het postcodegebied is 1186BA-1186GP.

Inwoners

In de Wolkenbuurt telt 1.060 inwoners. Hiervan is 46,2% man en 53,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (26,9%). De overige leeftijden zijn 23,6% voor '45 tot 65 jaar', 23,1% voor '25 tot 45 jaar', 16,5% voor '0 tot 15 jaar' en 10,8% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,9% is ongehuwd, 34,4% is gehuwd, 7,1% is gescheiden en 7,1% is verweduwd. 465 inwoners komen uit Nederland, 130 komen uit Europa en 465 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 540 huishoudens in In de Wolkenbuurt. 51,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 21,3% huishoudens zonder kinderen en 26,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In In de Wolkenbuurt zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €42.600, wat €5.200 (14%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.200, wat €3.400 (11%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van In de Wolkenbuurt zijn hoogopgeleid. 40,3% heeft HBO of WO, 33,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 26,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.060 inwoners heeft ongeveer 57% betaald werk, wat neerkomt op 604 mensen. Dit is 8% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In In de Wolkenbuurt ontvangt 33% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 250 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In In de Wolkenbuurt zijn er 626 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €378.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 66% huurwoningen en 34% koopwoningen. Van de woningen is 34% in particulier bezit, 42% in handen van woningcorporaties en 24% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in In de Wolkenbuurt zijn 1970-1980 (71%) en 1950-1970 (11%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in In de Wolkenbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Vesuvius 19 door Ludenhoff makelaars & taxateurs o.g. Amstelveen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in In de Wolkenbuurt.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in In de Wolkenbuurt. De meest recentelijke woning is Majella 10 aangeboden door www.vva.amsterdam. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in In de Wolkenbuurt.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor In de Wolkenbuurt.

Energie

In In de Wolkenbuurt zijn er 629 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn D (26%), C (18%) en E (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in In de Wolkenbuurt 2.210 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 16% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik in deze buurt komt met 980 m³ per jaar exact overeen met het landelijk gemiddelde.

Straatnamen

  • Groenelaan
  • Helikon
  • Hermon
  • Karmel
  • Etna
  • Vesuvius
  • Nebo
  • Alpen Rondweg
  • Ararat
  • David Ben Goerionpad
  • In de Wolken
  • Olympus
  • Majella
  • Stromboli
  • Landtong

Voorzieningen

Huisarts
1,4 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
0,7 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
6,7 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,3 km
Middelbare school
1,8 km
Bekijk woningen in In de Wolkenbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel In de Wolkenbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
In de Wolkenbuurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
280Eenpersoonshuishoudens
115Huishoudens zonder kinderen
145Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.200 P.J.gemiddeld per inwoner11% boven landelijk gemiddelde
€42.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger14% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
In de Wolkenbuurt
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over In de Wolkenbuurt in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Groenelaan

Cijfers van wijk Groenelaan vanwege beperkte data
Huurprijs · Q2 2026
€3.200
gemiddeld
€3.200
mediaan
14 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€22,4
gemiddeld
€22,4
mediaan
+20% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
42 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
43
verkopen in afgelopen jaar
108 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+8%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
16 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
154
verhuringen in afgelopen jaar
106 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+20%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
In de Wolkenbuurt
980
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
In de Wolkenbuurt
2.210
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over In de Wolkenbuurt

Wat voor woningen staan er in In de Wolkenbuurt?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 82% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (68%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in In de Wolkenbuurt?

Een koopwoning in In de Wolkenbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €562.116 (€5.345 per m²).

Wat betaal je voor een huurwoning in In de Wolkenbuurt?

Een huurwoning in In de Wolkenbuurt kostte gemiddeld €2.513 per maand (€24 per m²). Dat is 20% boven het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in In de Wolkenbuurt?

Buurt In de Wolkenbuurt telt 1.060 inwoners. Opvallend: 52% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Wat ligt er op loopafstand in In de Wolkenbuurt?

Vanuit In de Wolkenbuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 1,4 km, een treinstation op 6,7 km, een basisschool op 0,3 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk