Kern Arcen
Limburg›Venlo›Arcen›Kern Arcen

Kern Arcen, Venlo

Buurt in Venlo

Kern Arcen heeft 2.030 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 954 woningen in Kern ArcenMomenteel staan er 15 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Kern ArcenOp basis van geregistreerde woningen

Kern Arcen bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Venlo, in de wijk Arcen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 125 hectare, waarvan 112 hectare land en 13 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU09834401. Het postcodegebied is 5944AE-5944ND.

Inwoners

Kern Arcen telt 2.030 inwoners. Hiervan is 49,3% man en 50,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,3%). De overige leeftijden zijn 27,8% voor '65 jaar of ouder', 20,7% voor '25 tot 45 jaar', 12,6% voor '0 tot 15 jaar' en 10,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 40,6% is ongehuwd, 44,8% is gehuwd, 7,4% is gescheiden en 7,6% is verweduwd. 1.650 inwoners komen uit Nederland, 295 komen uit Europa en 85 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 920 huishoudens in Kern Arcen. 31,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 37,5% huishoudens zonder kinderen en 31,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kern Arcen zijn er 1.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €35.600, wat €6.600 (16%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.900, wat €4.000 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Kern Arcen zijn middelbaar opgeleid. 52,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 26,0% heeft HBO of WO en 21,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.030 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 1.543 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Kern Arcen ontvangt 31% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 510 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kern Arcen zijn er 954 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €351.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 26% huurwoningen en 74% koopwoningen. Van de woningen is 72% in particulier bezit, 17% in handen van woningcorporaties, 10% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Kern Arcen zijn 1950-1970 (22%) en 1990-2000 (17%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 13 woningen te koop in Kern Arcen. De nieuwste aangeboden woning is Schans 14C door VeTeBe B.V. I Vastgoed Nederland én Baerz & Co op Funda. Afgelopen jaar zijn er 45 woningen verkocht in Kern Arcen. Een woning werd gemiddeld in 55 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Kern Arcen was afgelopen jaar €435.544. Dit is 24% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €351.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.739.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Kern Arcen. De meest recentelijke woning is De Waag 10 aangeboden door www.thuisinlimburg.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Kern Arcen.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Kern Arcen.

Energie

In Kern Arcen zijn er 536 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (29%), C (22%) en B (20%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kern Arcen 3.030 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 19% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 990 m³ per jaar 24% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,5 km
Apotheek
7,4 km
Ziekenhuis
11,9 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
13,7 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
11,5 km
Bekijk woningen in Kern Arcen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kern Arcen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Kern Arcen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
285Eenpersoonshuishoudens
345Huishoudens zonder kinderen
290Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.900 P.J.gemiddeld per inwoner11% onder landelijk gemiddelde
€35.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger16% onder landelijk gemiddelde
87%van de werkenden is in loondienst
13%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Kern Arcen
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kern Arcen

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
61 dagen ▲ 259,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
37
verkopen in afgelopen jaar
127 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-9%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kern Arcen
990
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Kern Arcen
3.030
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Kern Arcen

Hoe duur zijn huizen in Kern Arcen?

Een koopwoning in Kern Arcen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €478.568 (€3.656 per m²).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Kern Arcen?

Het woningaanbod in Kern Arcen is opvallend zuinig: 55% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 990 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Kern Arcen?

Vanuit Kern Arcen bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 13,7 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Kern Arcen?

Op dit moment vind je in Kern Arcen 15 koopwoningen.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen