Kern ’t Ven
Limburg›Venlo›Het Ven›Kern ’t Ven

Kern ’t Ven, Venlo

Buurt in Venlo

Kern ’t Ven heeft 1.250 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 529 woningen in Kern ’t VenMomenteel staan er 5 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Kern ’t VenOp basis van geregistreerde woningen

Kern ’t Ven bevindt zich in de provincie Limburg, in de gemeente Venlo, in de wijk Het Ven De buurt heeft een totaal oppervlakte van 69 hectare, waarvan 69 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU09831601. Het postcodegebied is 5916AA-5916SW.

Inwoners

Kern ’t Ven telt 1.250 inwoners. Hiervan is 49,2% man en 50,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,4%). De overige leeftijden zijn 23,6% voor '65 jaar of ouder', 21,2% voor '25 tot 45 jaar', 14,8% voor '0 tot 15 jaar' en 11,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 44,8% is ongehuwd, 44,0% is gehuwd, 6,4% is gescheiden en 4,8% is verweduwd. 1.080 inwoners komen uit Nederland, 110 komen uit Europa en 65 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 530 huishoudens in Kern ’t Ven. 29,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,0% huishoudens zonder kinderen en 37,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Kern ’t Ven zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.800, wat €3.400 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.900, wat €2.000 (6%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Kern ’t Ven zijn middelbaar opgeleid. 46,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,0% heeft HBO of WO en 20,6% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.250 inwoners heeft ongeveer 76% betaald werk, wat neerkomt op 950 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Kern ’t Ven ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 270 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Kern ’t Ven zijn er 529 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €410.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 11% huurwoningen en 89% koopwoningen. Van de woningen is 89% in particulier bezit, 3% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Kern ’t Ven zijn 1980-1990 (33%) en 2000-2010 (23%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Kern ’t Ven. De nieuwste aangeboden woning is Michaëlstraat 13 door Poels Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 52 woningen verkocht in Kern ’t Ven. Een woning werd gemiddeld in 36 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Kern ’t Ven was afgelopen jaar €533.423. Dit is 30% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €410.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.441.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Kern ’t Ven. De meest recentelijke woning is Straelseweg 325 aangeboden door Sannen Adviseurs. Het afgelopen jaar zijn er 1 woningen verhuurd in Kern ’t Ven.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Kern ’t Ven was afgelopen jaar €1.130 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €2 per maand.

Energie

In Kern ’t Ven zijn er 249 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (27%), C (26%) en B (21%). Gemiddeld verbruikt een adres in Kern ’t Ven 3.230 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 27% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 960 m³ per jaar 20% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Mariadal
  • Doesborgweg
  • Europaplein
  • Pastoor Kierkelsplein
  • Michaëlstraat
  • Schoolweg
  • De Ossenberg
  • Kanerkampweg
  • Gabriëlstraat
  • Straelseweg
  • Grijzendijk
  • Nazarethstraat
  • Weselseweg
  • Gerrittenweg
  • Noordervaartlaan
  • Harry Bordonstraat
  • Oude Arenborgweg
  • Oude Turfstraat
  • Huiskensstraat

Voorzieningen

Huisarts
1,7 km
Apotheek
1,5 km
Ziekenhuis
4,5 km
Supermarkt
1,1 km
Treinstation
3,2 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,4 km
Middelbare school
2,3 km
Bekijk woningen in Kern ’t Ven

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Kern ’t Ven

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Kern ’t Ven heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
155Eenpersoonshuishoudens
175Huishoudens zonder kinderen
200Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.900 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€38.800 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger8% onder landelijk gemiddelde
85%van de werkenden is in loondienst
15%van de werkenden is zelfstandig
76%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Kern ’t Ven
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Kern ’t Ven

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
39 dagen ▼ 80,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
45
verkopen in afgelopen jaar
176 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-0%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Kern ’t Ven
960
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Kern ’t Ven
3.230
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Kern ’t Ven

Welk type woningen overheerst in Kern ’t Ven?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 54% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Hoe duur zijn huizen in Kern ’t Ven?

Een koopwoning in Kern ’t Ven werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €527.089 (€3.272 per m²).

Wie wonen er in Kern ’t Ven?

Buurt Kern ’t Ven telt 1.250 inwoners. Veel gezinnen: 38% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Kern ’t Ven?

Het woningaanbod in Kern ’t Ven is opvallend zuinig: 56% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 960 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Kern ’t Ven?

Vanuit Kern ’t Ven bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,1 km, een huisarts op 1,7 km, een treinstation op 3,2 km, een basisschool op 0,4 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen