Laanhuizen
GroningenGroningenOud-ZuidLaanhuizen

Laanhuizen, Groningen

Buurt in Groningen

Laanhuizen heeft 1.325 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 687 woningen in LaanhuizenMomenteel staan er 7 te koop en 4 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in LaanhuizenOp basis van geregistreerde woningen

Laanhuizen bevindt zich in de provincie Groningen, in de gemeente Groningen, in de wijk Oud-Zuid De buurt heeft een totaal oppervlakte van 21 hectare, waarvan 21 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU00140107. Het postcodegebied is 9727AA-9727EH.

Inwoners

Laanhuizen telt 1.325 inwoners. Hiervan is 50,9% man en 49,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (38,1%). De overige leeftijden zijn 34,3% voor '15 tot 25 jaar', 14,3% voor '45 tot 65 jaar', 7,2% voor '65 jaar of ouder' en 5,7% voor '0 tot 15 jaar'. Van de inwoners is 83,8% is ongehuwd, 10,6% is gehuwd, 4,5% is gescheiden en 1,5% is verweduwd. 1.035 inwoners komen uit Nederland, 140 komen uit Europa en 150 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 940 huishoudens in Laanhuizen. 69,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 21,8% huishoudens zonder kinderen en 8,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,4 personen.

In Laanhuizen zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €32.200, wat €3.600 (10%) lager is dan het nationale gemiddelde van €35.800. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.000, wat €200 (1%) lager is dan het nationale gemiddelde van €29.200. De meeste inwoners van Laanhuizen zijn hoogopgeleid. 57,5% heeft HBO of WO, 38,9% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 3,5% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.325 inwoners heeft ongeveer 72% betaald werk, wat neerkomt op 954 mensen. Dit is 7% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (90%), terwijl 10% als zelfstandige actief is. In Laanhuizen ontvangt 11% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 90 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Laanhuizen zijn er 687 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €269.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. In Laanhuizen zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 47% huurwoningen en 53% koopwoningen. Van de woningen is 53% in particulier bezit, 3% in handen van woningcorporaties en 44% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Laanhuizen zijn 1950-1970 (73%) en 1925-1950 (18%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 4 woningen te koop in Laanhuizen. De nieuwste aangeboden woning is Verzetsstrijderslaan 130 door Verver Jet Winters Makelaars | Qualis. Afgelopen jaar zijn er 27 woningen verkocht in Laanhuizen. Een woning werd gemiddeld in 14 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Laanhuizen was afgelopen jaar €266.370. Dit is 1% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €269.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.552.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Laanhuizen. De meest recentelijke woning is Verzetsstrijderslaan 15 aangeboden door Gruno Vastgoed B.V. op Vastgoed Nederland. Het afgelopen jaar zijn er 10 woningen verhuurd in Laanhuizen. Een aanbod werd gemiddeld in 10 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Laanhuizen.

Energie

In Laanhuizen zijn er 654 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn E (28%), D (20%) en C (20%). Gemiddeld verbruikt een adres in Laanhuizen 1.830 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 35% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.810 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 940 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 27% onder het landelijke gemiddelde van 1.280 m³.

Straatnamen

  • Illegaliteitslaan
  • Peizerweg
  • Onderduikersstraat
  • Laan 1940-1945

Huisarts
0,9 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
2,5 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
1,4 km
Dagverblijf
0,3 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
0,3 km
Bekijk woningen in Laanhuizen

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Laanhuizen

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Laanhuizen heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
655Eenpersoonshuishoudens
205Huishoudens zonder kinderen
80Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.000 P.J.gemiddeld per inwoner6% onder landelijk gemiddelde
€32.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger14% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Laanhuizen in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Laanhuizen

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€305.833
gemiddeld▲ 19,9%
€300.000
mediaan▲ 22,4%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.756
gemiddeld▲ 20,2%
€3.611
mediaan▲ 17,0%

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
12 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
33
verkopen in afgelopen jaar
81 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€163.000
laagste verkoopprijs in afgelopen jaar

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
12 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
97 m²
gemiddelde woonoppervlakte
€690

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Laanhuizen
940
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Laanhuizen
1.830
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Laanhuizen

Wat voor woningen staan er in Laanhuizen?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 79% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is appartementen (87%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Laanhuizen?

Een koopwoning in Laanhuizen werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €272.788 (€3.369 per m²). Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 20%.

Wie wonen er in Laanhuizen?

Buurt Laanhuizen telt 1.325 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (38%). Opvallend: 70% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Laanhuizen?

Vanuit Laanhuizen bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 1,4 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Laanhuizen?

Op dit moment vind je in Laanhuizen 7 koopwoningen en 4 huurwoningen. De markt is hier snel: een koopwoning staat gemiddeld maar 11 dagen te koop.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk