Larenbuurt

Larenbuurt, Oosterhout

Buurt in Oosterhout

Larenbuurt heeft 1.195 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 511 woningen in LarenbuurtMomenteel staan er 3 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in LarenbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Larenbuurt bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Oosterhout, in de wijk Dommelbergen De buurt heeft een totaal oppervlakte van 22 hectare, waarvan 22 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU08260603. Het postcodegebied is 4907KD-4907LV.

Inwoners

Larenbuurt telt 1.195 inwoners. Hiervan is 48,1% man en 51,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (25,9%). De overige leeftijden zijn 25,9% voor '45 tot 65 jaar', 19,7% voor '65 jaar of ouder', 18,4% voor '0 tot 15 jaar' en 10,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 45,6% is ongehuwd, 41,8% is gehuwd, 8,8% is gescheiden en 3,8% is verweduwd. 895 inwoners komen uit Nederland, 80 komen uit Europa en 215 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 515 huishoudens in Larenbuurt. 29,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,1% huishoudens zonder kinderen en 40,8% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Larenbuurt zijn er 1.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.600, wat €4.600 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.500, wat €5.400 (15%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Larenbuurt zijn middelbaar opgeleid. 44,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 31,1% heeft VMBO of MBO 1 en 24,4% heeft HBO of WO.

Van de 1.195 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 825 mensen. Dit is 3% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Larenbuurt ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 190 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Larenbuurt zijn er 511 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €344.000. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 44% huurwoningen en 56% koopwoningen. Van de woningen is 56% in particulier bezit, 43% in handen van woningcorporaties en 1% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Larenbuurt zijn 1980-1990 (65%) en 1970-1980 (34%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 3 woningen te koop in Larenbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Batelaar 6 door Van de Water Makelaars Tilburg. Afgelopen jaar zijn er 20 woningen verkocht in Larenbuurt. Een woning werd gemiddeld in 47 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Larenbuurt was afgelopen jaar €465.150. Dit is 35% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €344.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.040.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Larenbuurt. De meest recentelijke woning is Desselaar 25 aangeboden door www.klikvoorwonen.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Larenbuurt.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Larenbuurt.

Energie

In Larenbuurt zijn er 377 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (38%), C (31%) en B (26%). Gemiddeld verbruikt een adres in Larenbuurt 2.600 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 2% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 870 m³ per jaar 9% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Kevelaar
  • Dommelbergenweg
  • Appelaar
  • Berlaar
  • Marselaar
  • Wolfslaar
  • Butselaar
  • Pettelaar
  • Hoofseweg
  • Tazelaar
  • Batelaar
  • Nobelaar
  • Desselaar
  • Oostpolderweg
  • Vorselaar
  • Wisselaar
  • Burgemeester Elkhuizenlaan
  • Rotselaar

Voorzieningen

Huisarts
1,0 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
1,8 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
11,4 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
1,2 km
Bekijk woningen in Larenbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Larenbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Larenbuurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
150Eenpersoonshuishoudens
155Huishoudens zonder kinderen
210Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.500 P.J.gemiddeld per inwoner15% onder landelijk gemiddelde
€37.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger11% onder landelijk gemiddelde
88%van de werkenden is in loondienst
12%van de werkenden is zelfstandig
69%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Larenbuurt
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Larenbuurt

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
47 dagen ▼ 34,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verkopen in afgelopen jaar
134 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-12%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Larenbuurt
870
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Larenbuurt
2.600
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Larenbuurt

Uit wat voor huizen bestaat Larenbuurt?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 100% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (67%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Larenbuurt?

Een koopwoning in Larenbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €465.150 (€3.543 per m²). Daarmee ligt het 12% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Larenbuurt samengesteld?

Buurt Larenbuurt telt 1.195 inwoners. Veel gezinnen: 41% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Larenbuurt?

Vanuit Larenbuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 1,0 km, een treinstation op 11,4 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen