Legerplaats Harskamp
Gelderland›Ede›Harskamp›Legerplaats Harskamp

Legerplaats Harskamp, Ede

Buurt in Ede

Legerplaats Harskamp heeft 230 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 69 woningen in Legerplaats HarskampMomenteel staan er 1 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Legerplaats HarskampOp basis van geregistreerde woningen

Legerplaats Harskamp bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Ede, in de wijk Harskamp De buurt heeft een totaal oppervlakte van 48 hectare, waarvan 48 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02287002. Het postcodegebied is 6732BJ-6732BS.

Inwoners

Legerplaats Harskamp telt 230 inwoners. Hiervan is 54,3% man en 47,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (28,3%). De overige leeftijden zijn 23,9% voor '45 tot 65 jaar', 19,6% voor '0 tot 15 jaar', 15,2% voor '15 tot 25 jaar' en 10,9% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 56,5% is ongehuwd, 37,0% is gehuwd, 4,3% is gescheiden en 4,3% is verweduwd. 170 inwoners komen uit Nederland, 45 komen uit Europa en 15 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 100 huishoudens in Legerplaats Harskamp. 50,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 15,0% huishoudens zonder kinderen en 35,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Legerplaats Harskamp zijn er 400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €31.500, wat €10.700 (25%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €25.100, wat €9.800 (28%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Legerplaats Harskamp zijn middelbaar opgeleid. 51,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 42,4% heeft VMBO of MBO 1 en 6,1% heeft HBO of WO.

Van de 230 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 170 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Legerplaats Harskamp ontvangt 13% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 20 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Legerplaats Harskamp zijn er 69 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €589.000. Hiervan is ongeveer 87% bewoond en 13% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 25% huurwoningen en 75% koopwoningen. Van de woningen is 74% in particulier bezit, 25% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Legerplaats Harskamp zijn 1950-1970 (36%) en 1980-1990 (18%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Legerplaats Harskamp. De nieuwste aangeboden woning is Otterloseweg 35 door Ditters - Ede op Funda. Afgelopen jaar zijn er 2 woningen verkocht in Legerplaats Harskamp. Een woning werd gemiddeld in 149 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Legerplaats Harskamp was afgelopen jaar €718.000. Dit is 22% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €589.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.516.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Legerplaats Harskamp. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Legerplaats Harskamp.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Legerplaats Harskamp.

Energie

In Legerplaats Harskamp zijn er 75 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn D (65%), C (11%) en E (9%). Gemiddeld verbruikt een adres in Legerplaats Harskamp 3.790 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 49% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.360 m³ per jaar 70% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Molenstraat
  • Otterloseweg

Voorzieningen

Huisarts
1,0 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
12,9 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
12,2 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
12,3 km
Bekijk woningen in Legerplaats Harskamp

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Legerplaats Harskamp

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Legerplaats Harskamp heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
50Eenpersoonshuishoudens
15Huishoudens zonder kinderen
35Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€25.100 P.J.gemiddeld per inwoner28% onder landelijk gemiddelde
€31.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger25% onder landelijk gemiddelde
83%van de werkenden is in loondienst
17%van de werkenden is zelfstandig
74%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Legerplaats Harskamp
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Harskamp

Cijfers van wijk Harskamp vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
65 dagen ▲ 374,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
46
verkopen in afgelopen jaar
181 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+60%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Legerplaats Harskamp
1.360
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Legerplaats Harskamp
3.790
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Legerplaats Harskamp

Hoe ziet de woningvoorraad in Legerplaats Harskamp eruit?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (65%).

Wat kost een koopwoning in Legerplaats Harskamp?

Een koopwoning in Legerplaats Harskamp werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €842.826 (€5.021 per m²). Daarmee ligt het 60% boven het Nederlands gemiddelde.

Wie wonen er in Legerplaats Harskamp?

Buurt Legerplaats Harskamp telt 230 inwoners. Opvallend: 50% van de huishoudens is een eenpersoonshuishouden.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Legerplaats Harskamp?

Het woningaanbod in Legerplaats Harskamp is opvallend zuinig: 68% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.360 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Legerplaats Harskamp?

Vanuit Legerplaats Harskamp bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 1,0 km, een treinstation op 12,2 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen