Literatuurwijk Midden-oost
FlevolandAlmereLiteratuurwijkLiteratuurwijk Midden-oost

Literatuurwijk Midden-oost, Almere

Buurt in Almere

Literatuurwijk Midden-oost heeft 1.825 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 670 woningen in Literatuurwijk Midden-oostMomenteel staan er 7 te koop en 2 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Literatuurwijk Midden-oostOp basis van geregistreerde woningen

Literatuurwijk Midden-oost bevindt zich in de provincie Flevoland, in de gemeente Almere, in de wijk Literatuurwijk De buurt heeft een totaal oppervlakte van 23 hectare, waarvan 23 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU00343003. Het postcodegebied is 1321AL-1321HC.

Inwoners

Literatuurwijk Midden-oost telt 1.825 inwoners. Hiervan is 48,5% man en 51,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (31,2%). De overige leeftijden zijn 26,3% voor '25 tot 45 jaar', 18,4% voor '0 tot 15 jaar', 14,8% voor '15 tot 25 jaar' en 9,3% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 51,8% is ongehuwd, 38,9% is gehuwd, 7,7% is gescheiden en 1,6% is verweduwd. 825 inwoners komen uit Nederland, 150 komen uit Europa en 850 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 710 huishoudens in Literatuurwijk Midden-oost. 23,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 19,7% huishoudens zonder kinderen en 57,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,6 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Literatuurwijk Midden-oost zijn er 1.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.600, wat €200 (1%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €29.200, wat €1.600 (5%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Literatuurwijk Midden-oost zijn laagopgeleid. 39,9% heeft VMBO of MBO 1, 37,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 22,4% heeft HBO of WO.

Van de 1.825 inwoners heeft ongeveer 70% betaald werk, wat neerkomt op 1.278 mensen. Dit is 5% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Literatuurwijk Midden-oost ontvangt 14% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 130 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Literatuurwijk Midden-oost zijn er 670 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €387.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 27% huurwoningen en 73% koopwoningen. Van de woningen is 73% in particulier bezit, 18% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Literatuurwijk Midden-oost zijn 1990-2000 (99%) en 2000-2010 (1%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 2 woningen te koop in Literatuurwijk Midden-oost. De nieuwste aangeboden woning is Belcampohof 5 door Inter Immo Amsterdam op Pararius. Afgelopen jaar zijn er 9 woningen verkocht in Literatuurwijk Midden-oost. Een woning werd gemiddeld in 105 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Literatuurwijk Midden-oost was afgelopen jaar €488.833. Dit is 26% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €387.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €5.313.

Huurwoningen

Er zijn 2 woningen te huur in Literatuurwijk Midden-oost. De meest recentelijke woning is A. den Doolaardstraat 20 aangeboden door inter immo Makelaardij B.V. op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 13 woningen verhuurd in Literatuurwijk Midden-oost. Een aanbod werd gemiddeld in 62 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Literatuurwijk Midden-oost was afgelopen jaar €2.100 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €19 per maand.

Energie

In Literatuurwijk Midden-oost zijn er 678 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (54%), A (45%) en A+ (1%). Gemiddeld verbruikt een adres in Literatuurwijk Midden-oost 3.160 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 20% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 10 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 99% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
3,6 km
Supermarkt
0,3 km
Treinstation
1,3 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
0,7 km
Bekijk woningen in Literatuurwijk Midden-oost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Literatuurwijk Midden-oost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Literatuurwijk Midden-oost heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
165Eenpersoonshuishoudens
140Huishoudens zonder kinderen
405Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€29.200 P.J.gemiddeld per inwoner5% onder landelijk gemiddelde
€37.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger1% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Literatuurwijk Midden-oost in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Literatuurwijk

Cijfers van wijk Literatuurwijk vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€488.000
gemiddeld▲ 16,2%
€495.000
mediaan▲ 12,5%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.405
gemiddeld▲ 6,5%
€4.526
mediaan▼ 1,3%
+3% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q2 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
72 dagen ▲ 90,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
74
verkopen in afgelopen jaar
135 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+3%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
68 dagen ▲ 1.029,7%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
37
verhuringen in afgelopen jaar
102 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-14%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Literatuurwijk Midden-oost
10
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Literatuurwijk Midden-oost
3.160
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Literatuurwijk Midden-oost

Hoe ziet de woningvoorraad in Literatuurwijk Midden-oost eruit?

De woningvoorraad is relatief jong — 100% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (67%).

Wat kost een koopwoning in Literatuurwijk Midden-oost?

Een koopwoning in Literatuurwijk Midden-oost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €534.365 (€4.015 per m²).

Wat is de gemiddelde huur in Literatuurwijk Midden-oost?