Lommerweide
GelderlandDuivenDuiven-NoordLommerweide

Lommerweide, Duiven

Buurt in Duiven

Lommerweide heeft 1.620 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 697 woningen in LommerweideMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in LommerweideOp basis van geregistreerde woningen

Lommerweide bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Duiven, in de wijk Duiven-Noord De buurt heeft een totaal oppervlakte van 31 hectare, waarvan 31 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU02260308. Het postcodegebied is 6921AD-6921ZT.

Inwoners

Lommerweide telt 1.620 inwoners. Hiervan is 50,3% man en 49,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (33,3%). De overige leeftijden zijn 20,7% voor '25 tot 45 jaar', 20,1% voor '65 jaar of ouder', 13,3% voor '0 tot 15 jaar' en 12,3% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,9% is ongehuwd, 46,6% is gehuwd, 6,5% is gescheiden en 4,0% is verweduwd. 1.395 inwoners komen uit Nederland, 85 komen uit Europa en 145 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 695 huishoudens in Lommerweide. 28,8% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 33,1% huishoudens zonder kinderen en 38,1% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Lommerweide zijn er 1.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €36.700, wat €700 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €30.300, wat €500 (2%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Lommerweide zijn middelbaar opgeleid. 43,8% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,6% heeft HBO of WO en 22,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.620 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 1.102 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (89%), terwijl 11% als zelfstandige actief is. In Lommerweide ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 290 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Lommerweide zijn er 697 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €355.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 22% huurwoningen en 78% koopwoningen. Van de woningen is 78% in particulier bezit, 16% in handen van woningcorporaties en 6% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Lommerweide zijn 1990-2000 (99%) en 2010-2020 (0%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Lommerweide. De nieuwste aangeboden woning is Achterste Weide 30 door Bosman Rietbergen Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Lommerweide.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Lommerweide. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Lommerweide.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Lommerweide.

Energie

In Lommerweide zijn er 699 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn B (60%), A (39%) en C (1%). Gemiddeld verbruikt een adres in Lommerweide 2.840 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 8% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh.

Huisarts
1,5 km
Apotheek
1,5 km
Ziekenhuis
3,9 km
Supermarkt
1,0 km
Treinstation
2,2 km
Dagverblijf
1,2 km
Basisschool
1,2 km
Middelbare school
2,5 km
Bekijk woningen in Lommerweide

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Lommerweide

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Lommerweide heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
200Eenpersoonshuishoudens
230Huishoudens zonder kinderen
265Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€30.300 P.J.gemiddeld per inwoner1% onder landelijk gemiddelde
€36.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Lommerweide in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Duiven-Noord

Cijfers van wijk Duiven-Noord vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€435.167
gemiddeld▼ 17,1%
€429.500
mediaan▼ 18,2%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.823
gemiddeld▼ 1,3%
€3.762
mediaan▼ 2,9%
-21% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
32 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
77
verkopen in afgelopen jaar
122 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-21%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
56 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
104 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-35%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Lommerweide
0
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Lommerweide
2.840
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Lommerweide

Wat voor woningen staan er in Lommerweide?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 71% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (48%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Lommerweide?

Een koopwoning in Lommerweide werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €409.292 (€3.370 per m²). Daarmee ligt het 21% onder het Nederlands gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Lommerweide samengesteld?

Buurt Lommerweide telt 1.620 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (33%). Veel gezinnen: 38% van de huishoudens heeft kinderen.