Ouddorp noord

Ouddorp noord, Goeree-Overflakkee – “Dorp”

Buurt in Goeree-Overflakkee

4.9
Bewoners geven Ouddorp noord een voldoende beoordelingDeze score komt uit 2 reacties
Bekijk
Ouddorp noord heeft 1.485 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 713 woningen in Ouddorp noordMomenteel staan er 2 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Ouddorp noordOp basis van geregistreerde woningen

Ouddorp noord bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Goeree-Overflakkee, in de wijk Ouddorp De buurt heeft een totaal oppervlakte van 53 hectare, waarvan 53 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19240102. Het postcodegebied is 3253AM-3253VT.

Twee bewoners beoordelen de buurt als matig met een score van 4.9. Ze beschrijven het als 'Dorp' en 'Te christelijk'. Op basis van een beperkt aantal beoordelingen zijn er nog geen duidelijke trends zichtbaar in deze buurt.

Inwoners

Ouddorp noord telt 1.485 inwoners. Hiervan is 46,5% man en 53,5% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (36,7%). De overige leeftijden zijn 24,2% voor '45 tot 65 jaar', 17,8% voor '25 tot 45 jaar', 12,8% voor '0 tot 15 jaar' en 8,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 33,7% is ongehuwd, 49,8% is gehuwd, 5,7% is gescheiden en 11,1% is verweduwd. 1.400 inwoners komen uit Nederland, 20 komen uit Europa en 70 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 635 huishoudens in Ouddorp noord. 31,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 40,2% huishoudens zonder kinderen en 28,3% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Ouddorp noord zijn er 1.100 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €31.700, wat €5.700 (15%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.900, wat €3.900 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Ouddorp noord zijn laagopgeleid. 53,5% heeft VMBO of MBO 1, 33,3% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 13,1% heeft HBO of WO.

Van de 1.485 inwoners heeft ongeveer 60% betaald werk, wat neerkomt op 891 mensen. Dit is 5% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (82%), terwijl 18% als zelfstandige actief is. In Ouddorp noord ontvangt 40% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 510 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Ouddorp noord zijn er 713 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €401.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. In Ouddorp noord zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 49% huurwoningen en 51% koopwoningen. Van de woningen is 51% in particulier bezit, 41% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Ouddorp noord zijn 1950-1970 (40%) en 2010-2020 (33%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Ouddorp noord. De nieuwste aangeboden woning is Hoge Pad 17 door Tanis & Akershoek Makelaardij op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Ouddorp noord.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Ouddorp noord. De meest recentelijke woning is Geleedststraat 34 aangeboden door Oost West Wonen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Ouddorp noord.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Ouddorp noord.

Energie

In Ouddorp noord zijn er 716 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (37%), C (23%) en D (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Ouddorp noord 2.610 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 1% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 890 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 9% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,0 km
Apotheek
8,0 km
Ziekenhuis
16,0 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
43,3 km
Dagverblijf
0,5 km
Basisschool
0,5 km
Middelbare school
18,2 km
Bekijk woningen in Ouddorp noord

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Ouddorp noord

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
4.9
Bewoners geven Ouddorp noord een matige beoordeling
Deze score komt uit 2 reacties

Praat mee
5.0
Ellen
Alleenwonend · Overig
27-03-2025
Dorp

Als je op flakkee woont dan is er niet veel te doen er is een verschil met alle dorpen er zijn dorpen waar het heel stil is weinig of geen winkels je bent geïsoleerd wat bereikbaar van bussen naar andere dorpen of steden reis tijd is erg lang je zit hier vlak bij strand kwade hoek is erg mooi vind het jammer dat het zo christelijk is waardoor een dorp niet kan groeien wat betreft winkels enz de tijd blijft hier stil staan erg jammer heb waardering voor de zondagsrust maar als niet christelijk moet je aan passen erg jammer

4.9
Ellen
Alleenwonend · Overig
01-03-2025
Te christelijk

Christelijk dorp waar ze veel tegen houden andere winkels zoals de action ,zomers is het gezellig met toeristen meer leven in het dorp Ze zijn erg christelijk daardoor houden ze veel tegen er is ook niks voor de jeugd in een dorp rijden er weinig bussen en op zondag is het een ramp

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
200Eenpersoonshuishoudens
255Huishoudens zonder kinderen
180Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€26.900 P.J.gemiddeld per inwoner12% onder landelijk gemiddelde
€31.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger15% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Ouddorp noord in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Ouddorp

Cijfers van wijk Ouddorp vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€841.000
gemiddeld
€745.000
mediaan
7 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€6.853
gemiddeld
€7.163
mediaan
+4% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
126 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
195
verkopen in afgelopen jaar
106 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+4%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Ouddorp noord
890
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Ouddorp noord
2.610
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Ouddorp noord

Wat moet je betalen voor een koophuis in Ouddorp noord?

Een koopwoning in Ouddorp noord werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €540.392 (€5.108 per m²).

Hoe is de bevolking van Ouddorp noord samengesteld?

Buurt Ouddorp noord telt 1.485 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (37%).

Wat zijn de energielabels in Ouddorp noord?

Het woningaanbod in Ouddorp noord is opvallend zuinig: 60% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 890 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Ouddorp noord?

Vanuit Ouddorp noord bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 1,0 km, een treinstation op 43,3 km, een basisschool op 0,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk