Ouddorp

Ouddorp, Goeree-Overflakkee

Wijk in Goeree-Overflakkee

6.1
Bewoners geven Ouddorp een voldoende beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
Ouddorp heeft 6.340 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 2.657 woningen in OuddorpMomenteel staan er 230 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in OuddorpOp basis van geregistreerde woningen

Ouddorp bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Goeree-Overflakkee De wijk heeft een totaal oppervlakte van 3.310 hectare, waarvan 3.272 hectare land en 38 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK192401. Het postcodegebied is 3253AA-3253XW.

Inwoners

Ouddorp telt 6.340 inwoners. Hiervan is 48,7% man en 51,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (28,2%). De overige leeftijden zijn 25,1% voor '65 jaar of ouder', 19,2% voor '25 tot 45 jaar', 16,2% voor '0 tot 15 jaar' en 11,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 38,8% is ongehuwd, 49,6% is gehuwd, 4,6% is gescheiden en 7,0% is verweduwd. 5.925 inwoners komen uit Nederland, 215 komen uit Europa en 200 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 2.555 huishoudens in Ouddorp. 28,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,4% huishoudens zonder kinderen en 36,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Ouddorp zijn er 5.000 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.200, wat €1.800 (5%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.100, wat €1.300 (4%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Ouddorp zijn middelbaar opgeleid. 46,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 34,4% heeft VMBO of MBO 1 en 19,1% heeft HBO of WO.

Van de 6.340 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 4.375 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (78%), terwijl 22% als zelfstandige actief is. In Ouddorp ontvangt 26% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.420 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Ouddorp zijn er 2.657 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €507.000. Hiervan is ongeveer 94% bewoond en 6% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 27% huurwoningen en 73% koopwoningen. Van de woningen is 73% in particulier bezit, 19% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Ouddorp zijn 1980-1990 (22%) en 2010-2020 (21%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Ouddorp. De nieuwste aangeboden woning is Westerduin 114-13 door Hameeteman op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Ouddorp.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Ouddorp. De meest recentelijke woning is Geleedststraat 34 aangeboden door Oost West Wonen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Ouddorp.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Ouddorp.

Energie

In Ouddorp zijn er 5.780 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (32%), A (24%) en B (14%). Gemiddeld verbruikt een adres in Ouddorp 3.180 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 20% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.190 m³ per jaar 21% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,1 km
Apotheek
8,1 km
Ziekenhuis
16,2 km
Supermarkt
0,9 km
Treinstation
43,4 km
Dagverblijf
0,9 km
Basisschool
0,9 km
Middelbare school
18,4 km
Bekijk woningen in Ouddorp

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Ouddorp

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Ouddorp

Kaart van Ouddorp noord
4.9Ouddorp noordBuurt
Kaart van Ouddorp buitengebied
8.5Ouddorp buitengebiedBuurt
Ouddorp zuidBuurt
6.1
Bewoners geven Ouddorp een ruime voldoende
Deze score komt uit 3 reacties

Praat mee
8.5
Daniël
Samenwonend · Vrijstaand huis
Een stille afgelegen buurt

Altijd lekker rustig zonder zeurende buren

5.0
Ellen
Alleenwonend · Overig
Ouddorp noord27-03-2025
Dorp

Als je op flakkee woont dan is er niet veel te doen er is een verschil met alle dorpen er zijn dorpen waar het heel stil is weinig of geen winkels je bent geïsoleerd wat bereikbaar van bussen naar andere dorpen of steden reis tijd is erg lang je zit hier vlak bij strand kwade hoek is erg mooi vind het jammer dat het zo christelijk is waardoor een dorp niet kan groeien wat betreft winkels enz de tijd blijft hier stil staan erg jammer heb waardering voor de zondagsrust maar als niet christelijk moet je aan passen erg jammer

4.9
Ellen
Alleenwonend · Overig
Ouddorp noord01-03-2025
Te christelijk

Christelijk dorp waar ze veel tegen houden andere winkels zoals de action ,zomers is het gezellig met toeristen meer leven in het dorp Ze zijn erg christelijk daardoor houden ze veel tegen er is ook niks voor de jeugd in een dorp rijden er weinig bussen en op zondag is het een ramp

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
720Eenpersoonshuishoudens
905Huishoudens zonder kinderen
930Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.100 P.J.gemiddeld per inwoner5% boven landelijk gemiddelde
€39.200 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger5% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Ouddorp in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Ouddorp

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€564.224
gemiddeld▲ 1,2%
€459.500
mediaan▲ 9,9%
49 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.064
gemiddeld▼ 1,3%
€4.528
mediaan▲ 3,9%
+4% vs. landelijk gemiddelde

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
126 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
195
verkopen in afgelopen jaar
106 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+4%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Ouddorp
1.190
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Ouddorp
3.180
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Ouddorp

Wat voor woningen staan er in Ouddorp?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (42%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Ouddorp?

Een koopwoning in Ouddorp werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €540.392 (€5.108 per m²).

Hoe beoordelen bewoners Ouddorp?

Bewoners geven Ouddorp een 6,1 uit 10 op basis van 3 reviews. Natuur en groen springt eruit met een 8,8; voorzieningen blijft achter met een 5,3.

Wat voor mensen wonen er in Ouddorp?

Wijk Ouddorp telt 6.340 inwoners. Veel gezinnen: 36% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Ouddorp?

Het woningaanbod in Ouddorp is opvallend zuinig: 60% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.190 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Ouddorp?

Vanuit Ouddorp bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,9 km, een huisarts op 1,1 km, een treinstation op 43,4 km, een basisschool op 0,9 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel huizen worden aangeboden in Ouddorp?

Op dit moment vind je in Ouddorp 230 koopwoningen en 3 huurwoningen. Een koopwoning staat hier gemiddeld 125 dagen te koop — relatief lang voor de huidige markt.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk