Prinsenhof laag

Prinsenhof laag, Leidschendam-Voorburg

Buurt in Leidschendam-Voorburg

Prinsenhof laag heeft 1.095 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 482 woningen in Prinsenhof laagMomenteel staan er 3 te koop en 1 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Prinsenhof laagOp basis van geregistreerde woningen

Prinsenhof laag bevindt zich in de provincie Zuid-Holland, in de gemeente Leidschendam-Voorburg, in de wijk Prinsenhof De buurt heeft een totaal oppervlakte van 21 hectare, waarvan 21 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19160201. Het postcodegebied is 2263AA-2263VB.

Inwoners

Prinsenhof laag telt 1.095 inwoners. Hiervan is 47,5% man en 52,1% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (38,4%). De overige leeftijden zijn 24,7% voor '45 tot 65 jaar', 16,9% voor '25 tot 45 jaar', 13,7% voor '0 tot 15 jaar' en 5,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 36,1% is ongehuwd, 42,9% is gehuwd, 9,6% is gescheiden en 11,4% is verweduwd. 820 inwoners komen uit Nederland, 80 komen uit Europa en 190 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 465 huishoudens in Prinsenhof laag. 37,6% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 34,4% huishoudens zonder kinderen en 28,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Prinsenhof laag zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €39.700, wat €2.300 (6%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.600, wat €1.800 (6%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Prinsenhof laag zijn middelbaar opgeleid. 47,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,3% heeft HBO of WO en 19,7% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.095 inwoners heeft ongeveer 61% betaald werk, wat neerkomt op 668 mensen. Dit is 4% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (85%), terwijl 15% als zelfstandige actief is. In Prinsenhof laag ontvangt 42% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 400 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Prinsenhof laag zijn er 482 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €358.000. Hiervan is ongeveer 93% bewoond en 7% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 29% huurwoningen en 71% koopwoningen. Van de woningen is 71% in particulier bezit, 10% in handen van woningcorporaties en 19% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Prinsenhof laag zijn 1950-1970 (73%) en 2000-2010 (16%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Prinsenhof laag. De nieuwste aangeboden woning is Graaf Adolflaan 10 door Dijkhuizen Makelaars. Welkom thuis. op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Prinsenhof laag.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Prinsenhof laag. De meest recentelijke woning is Frekehof 98 aangeboden door www.woonnet-haaglanden.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Prinsenhof laag.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Prinsenhof laag.

Energie

In Prinsenhof laag zijn er 483 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (51%), A (17%) en D (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Prinsenhof laag 2.460 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 7% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 960 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 2% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
0,5 km
Apotheek
1,1 km
Ziekenhuis
2,2 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
3,7 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,3 km
Bekijk woningen in Prinsenhof laag

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Prinsenhof laag

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Prinsenhof laag heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
175Eenpersoonshuishoudens
160Huishoudens zonder kinderen
130Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.600 P.J.gemiddeld per inwoner6% boven landelijk gemiddelde
€39.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger6% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Prinsenhof laag in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Prinsenhof

Cijfers van wijk Prinsenhof vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
60 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
77
verkopen in afgelopen jaar
90 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-30%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
9 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
7
verhuringen in afgelopen jaar
94 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-40%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Prinsenhof laag
960
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Prinsenhof laag
2.460
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Prinsenhof laag

Uit wat voor huizen bestaat Prinsenhof laag?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 90% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (45%).

Wat is de gemiddelde vraagprijs in Prinsenhof laag?

Een koopwoning in Prinsenhof laag werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €361.607 (€3.998 per m²). Daarmee ligt het 30% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Prinsenhof laag?

Buurt Prinsenhof laag telt 1.095 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (38%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Prinsenhof laag?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Prinsenhof laag is minder zuinig: 25% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 960 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Prinsenhof laag?

Vanuit Prinsenhof laag bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,4 km, een huisarts op 0,5 km, een treinstation op 3,7 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk