Renesse
Renesse

Renesse, Schouwen-Duiveland

Buurt in Schouwen-Duiveland

Renesse heeft 1.490 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.053 woningen in RenesseMomenteel staan er 0 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in RenesseOp basis van geregistreerde woningen

Renesse bevindt zich De buurt heeft een totaal oppervlakte van 1.080 hectare, waarvan 1.072 hectare land en 8 hectare water is. De buurt is gecodeerd als WK167613. Het postcodegebied is 4325AA-4328XZ.

Inwoners

Renesse telt 1.490 inwoners. Hiervan is 48,7% man en 51,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (36,6%). De overige leeftijden zijn 31,9% voor '45 tot 65 jaar', 14,8% voor '25 tot 45 jaar', 8,4% voor '0 tot 15 jaar' en 7,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 34,6% is ongehuwd, 48,0% is gehuwd, 8,7% is gescheiden en 8,4% is verweduwd. 1.300 inwoners komen uit Nederland, 100 komen uit Europa en 90 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 790 huishoudens in Renesse. 40,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 39,9% huishoudens zonder kinderen en 19,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 1,9 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Renesse zijn er 1.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.000, wat €600 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €34.100, wat €3.300 (11%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Renesse zijn middelbaar opgeleid. 50,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 28,2% heeft VMBO of MBO 1 en 21,8% heeft HBO of WO.

Van de 1.490 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 954 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (66%), terwijl 34% als zelfstandige actief is. In Renesse ontvangt 36% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 490 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Renesse zijn er 1.053 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €399.000. Hiervan is ongeveer 72% bewoond en 28% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 41% huurwoningen en 59% koopwoningen. Van de woningen is 59% in particulier bezit, 17% in handen van woningcorporaties, 23% van overige verhuurders en 1% heeft een onbekend eigendom. De meest voorkomende bouwperiodes in Renesse zijn 1950-1970 (31%) en 1970-1980 (20%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Renesse. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Renesse.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Renesse. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Renesse.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Renesse.

Energie

In Renesse zijn er 1.603 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (28%), A (20%) en D (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Renesse 2.730 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 3% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.240 m³ per jaar 27% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,7 km
Apotheek
0,7 km
Ziekenhuis
15,4 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
33,8 km
Dagverblijf
0,8 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
14,7 km
Bekijk woningen in Renesse

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Renesse

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Renesse heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
320Eenpersoonshuishoudens
315Huishoudens zonder kinderen
155Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€34.100 P.J.gemiddeld per inwoner11% boven landelijk gemiddelde
€38.000 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger2% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Renesse
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Renesse in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Renesse

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€450.899
gemiddeld▼ 16,5%
€319.000
mediaan▼ 8,9%
15 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.217
gemiddeld▼ 15,4%
€5.454
mediaan▲ 6,9%
+4% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
100 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
52
verkopen in afgelopen jaar
154 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+4%
duurder dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Renesse
1.240
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Renesse
2.730
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Renesse

Wat voor woningen staan er in Renesse?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 62% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (63%).

Wat moet je betalen voor een koophuis in Renesse?

Een koopwoning in Renesse werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €537.009 (€5.037 per m²). Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 16%.

Wat voor mensen wonen er in Renesse?

Wijk Renesse telt 1.490 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 65+ jaar (37%).

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Renesse?

Een aanzienlijk deel van het aanbod in Renesse is minder zuinig: 26% heeft een label E, F of G. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.240 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Renesse?

Vanuit Renesse bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,7 km, een treinstation op 33,8 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk