Steendam

Steendam, Midden-Groningen

Buurt in Midden-Groningen

Steendam heeft 215 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 79 woningen in SteendamMomenteel staan er 5 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in SteendamOp basis van geregistreerde woningen

Steendam bevindt zich in de provincie Groningen, in de gemeente Midden-Groningen, in de wijk Tjuchem en Steendam De buurt heeft een totaal oppervlakte van 800 hectare, waarvan 636 hectare land en 165 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU19521702. Het postcodegebied is 9629PA-9939PA.

Inwoners

Steendam telt 215 inwoners. Hiervan is 51,2% man en 48,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (37,2%). De overige leeftijden zijn 32,6% voor '65 jaar of ouder', 14,0% voor '25 tot 45 jaar', 9,3% voor '0 tot 15 jaar' en 4,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 30,2% is ongehuwd, 53,5% is gehuwd, 11,6% is gescheiden en 4,7% is verweduwd. 190 inwoners komen uit Nederland, 15 komen uit Europa en 10 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 110 huishoudens in Steendam. 27,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 50,0% huishoudens zonder kinderen en 22,7% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Steendam zijn er 200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €43.700, wat €1.500 (4%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €37.700, wat €2.800 (8%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €34.900.

Van de 215 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 148 mensen. Dit is 3% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. In Steendam ontvangt 37% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 60 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Steendam zijn er 79 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €400.000. Hiervan is ongeveer 92% bewoond en 8% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 19% huurwoningen en 81% koopwoningen. Van de woningen is 81% in particulier bezit, 5% in handen van woningcorporaties en 14% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Steendam zijn 2020 en later (38%) en 1990-2000 (30%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 5 woningen te koop in Steendam. De nieuwste aangeboden woning is Damsterweg 79 door Makelaardij Reilink Vastgoed op Funda. Afgelopen jaar zijn er 8 woningen verkocht in Steendam. Een woning werd gemiddeld in 96 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Steendam was afgelopen jaar €272.375. Dit is 32% lager dan de gemiddelde WOZ-waarde van €400.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €2.233.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Steendam. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Steendam.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Steendam.

Energie

In Steendam zijn er 204 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A+++ (71%), A (12%) en C (9%). Gemiddeld verbruikt een adres in Steendam 3.920 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 54% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 960 m³ per jaar 20% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Laskwerderweg
  • Groeveweg
  • Hoofdweg
  • Kappershuttenweg
  • Roegeweg
  • Heerenhuisweg
  • Damsterweg

Voorzieningen

Huisarts
3,6 km
Apotheek
3,6 km
Ziekenhuis
11,2 km
Supermarkt
3,8 km
Treinstation
6,7 km
Dagverblijf
3,1 km
Basisschool
3,5 km
Middelbare school
4,1 km
Bekijk woningen in Steendam

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Steendam

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Steendam heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
30Eenpersoonshuishoudens
55Huishoudens zonder kinderen
25Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€37.700 P.J.gemiddeld per inwoner8% boven landelijk gemiddelde
€43.700 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger4% boven landelijk gemiddelde
0%van de werkenden is in loondienst
0%van de werkenden is zelfstandig
69%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Steendam
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Midden-Groningen

Cijfers van gemeente Midden-Groningen vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q2 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q2 '25 – Q4 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
47 dagen ▼ 38,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
1.500
verkopen in afgelopen jaar
148 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-30%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
41 dagen ▼ 62,2%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
58
verhuringen in afgelopen jaar
82 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-45%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Steendam
960
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Steendam
3.920
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Steendam

Hoe ziet de woningvoorraad in Steendam eruit?

Het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (90%).

Wat kost een koopwoning in Steendam?

Een koopwoning in Steendam werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €368.981 (€2.766 per m²). Daarmee ligt het 30% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat is de gemiddelde huur in Steendam?

Een huurwoning in Steendam kostte gemiddeld €1.198 per maand (€19 per m²). Dat is 45% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Steendam samengesteld?

Buurt Steendam telt 215 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (37%).

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Steendam?

Vanuit Steendam bereik je gemiddeld een supermarkt op 3,8 km, een huisarts op 3,6 km, een treinstation op 6,7 km, een basisschool op 3,5 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen