De Lutte kern
Overijssel›Losser›De Lutte›De Lutte kern

De Lutte kern, Losser

Buurt in Losser

De Lutte kern heeft 2.665 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 1.166 woningen in De Lutte kernMomenteel staan er 24 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in De Lutte kernOp basis van geregistreerde woningen

De Lutte kern bevindt zich in de provincie Overijssel, in de gemeente Losser, in de wijk De Lutte De buurt heeft een totaal oppervlakte van 129 hectare, waarvan 129 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01680301. Het postcodegebied is 7587AA-7587SL.

Inwoners

De Lutte kern telt 2.665 inwoners. Hiervan is 52,0% man en 48,0% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (29,1%). De overige leeftijden zijn 26,3% voor '65 jaar of ouder', 19,3% voor '25 tot 45 jaar', 14,6% voor '0 tot 15 jaar' en 10,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 41,5% is ongehuwd, 48,0% is gehuwd, 5,6% is gescheiden en 5,1% is verweduwd. 2.420 inwoners komen uit Nederland, 170 komen uit Europa en 80 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.125 huishoudens in De Lutte kern. 24,4% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 41,3% huishoudens zonder kinderen en 34,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In De Lutte kern zijn er 2.200 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €37.500, wat €4.700 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.700, wat €1.200 (3%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van De Lutte kern zijn middelbaar opgeleid. 44,7% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 33,2% heeft HBO of WO en 22,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.665 inwoners heeft ongeveer 74% betaald werk, wat neerkomt op 1.972 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In De Lutte kern ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 650 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In De Lutte kern zijn er 1.166 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €451.000. Hiervan is ongeveer 95% bewoond en 5% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 19% huurwoningen en 81% koopwoningen. Van de woningen is 81% in particulier bezit, 7% in handen van woningcorporaties en 12% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in De Lutte kern zijn 2000-2010 (27%) en 1950-1970 (16%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 21 woningen te koop in De Lutte kern. De nieuwste aangeboden woning is Torenmolen 44 door HOME makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er 78 woningen verkocht in De Lutte kern. Een woning werd gemiddeld in 73 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in De Lutte kern was afgelopen jaar €599.032. Dit is 33% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €451.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.291.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in De Lutte kern. De meest recentelijke woning is Waterradmolen 4 aangeboden door Weusthuis Makelaardij op Funda. Het afgelopen jaar zijn er 6 woningen verhuurd in De Lutte kern. Een aanbod werd gemiddeld in 20 dagen verhuurd.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor De Lutte kern.

Energie

In De Lutte kern zijn er 644 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (36%), B (19%) en C (13%). Gemiddeld verbruikt een adres in De Lutte kern 3.370 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 32% boven het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.010 m³ per jaar 26% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Bavelsweg
  • Johan van Grunder Jensplein
  • Spinnekopmolen
  • Beankepad
  • Essenweg
  • Irenestraat
  • Haerpad
  • Tjaskermolen
  • Tapuitstraat
  • Fleerderhoekpad
  • Beatrixstraat
  • Rosmolen
  • Appelvinkstraat
  • Bentheimerstraat
  • Spechtstraat
  • Grondzeiler
  • Nieuwstraat
  • Luttermolenweg
  • Dorpstraat
  • Poldermolen
  • Pastoor Geerdinkstraat
  • Wielewaalstraat
  • Smidskaamp
  • Zwaluwstraat
  • Kerkenbospad
  • Torenmolen
  • het Haverkotte
  • Waterradmolen
  • Kroepsweg
  • Paltrokmolen
  • Pelmolen
  • Pastoor Rudingpad
  • Hanhofweg
  • Windmolen
  • Korenmolen
  • Nachtegaalstraat
  • Leeuwerikstraat
  • IJsvogelstraat
  • Merelstraat
  • Oliemolen
  • Plechelmusstraat
  • Peulkespad
  • Ertsmolen
  • Kloosterpad
  • Ambachtstraat
  • Margrietstraat
  • Beltmolen
  • Stendermolen
  • Wipmolen
  • Seigermolenweg
  • Lossersestraat
  • Boerrichterstraat
  • Stellingmolen

Voorzieningen

Huisarts
0,9 km
Apotheek
0,9 km
Ziekenhuis
5,8 km
Supermarkt
0,8 km
Treinstation
5,8 km
Dagverblijf
1,0 km
Basisschool
1,0 km
Middelbare school
4,9 km
Bekijk woningen in De Lutte kern

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel De Lutte kern

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
De Lutte kern heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
275Eenpersoonshuishoudens
465Huishoudens zonder kinderen
385Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.700 P.J.gemiddeld per inwoner3% onder landelijk gemiddelde
€37.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger11% onder landelijk gemiddelde
86%van de werkenden is in loondienst
14%van de werkenden is zelfstandig
74%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
De Lutte kern
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in De Lutte kern

Verkoopprijs koop · Q4 2026
€578.500
gemiddeld▼ 11,2%
€595.000
mediaanstabiel
8 verkopen · t.o.v. Q3 2026
€/m² koop · Q4 2026
€3.370
gemiddeld▼ 16,5%
€3.712
mediaan▼ 4,0%
+14% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
71 dagen ▼ 43,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
75
verkopen in afgelopen jaar
177 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+14%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
21 dagen ▼ 53,9%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
5
verhuringen in afgelopen jaar
129 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-10%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
De Lutte kern
1.010
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
De Lutte kern
3.370
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over De Lutte kern

Welk type woningen overheerst in De Lutte kern?

De woningvoorraad is relatief jong — 75% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (49%).

Hoe duur zijn huizen in De Lutte kern?

Een koopwoning in De Lutte kern werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €600.993 (€3.528 per m²). Daarmee ligt het 14% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 11%.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in De Lutte kern?

Het woningaanbod in De Lutte kern is opvallend zuinig: 87% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.010 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van De Lutte kern?

Vanuit De Lutte kern bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,8 km, een huisarts op 0,9 km, een treinstation op 5,8 km, een basisschool op 1,0 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in De Lutte kern?

Op dit moment vind je in De Lutte kern 24 koopwoningen. Een koopwoning staat hier gemiddeld 71 dagen te koop — relatief lang voor de huidige markt.

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen