Veldenbuurt
Drenthe›Meppel›Oosterboer›Veldenbuurt

Veldenbuurt, Meppel

Buurt in Meppel

Veldenbuurt heeft 2.005 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 931 woningen in VeldenbuurtMomenteel staan er 7 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in VeldenbuurtOp basis van geregistreerde woningen

Veldenbuurt bevindt zich in de provincie Drenthe, in de gemeente Meppel, in de wijk Oosterboer De buurt heeft een totaal oppervlakte van 56 hectare, waarvan 56 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU01190600. Het postcodegebied is 7943EV-7943MH.

Inwoners

Veldenbuurt telt 2.005 inwoners. Hiervan is 49,4% man en 50,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (29,2%). De overige leeftijden zijn 28,4% voor '45 tot 65 jaar', 19,7% voor '25 tot 45 jaar', 12,2% voor '0 tot 15 jaar' en 10,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 35,2% is ongehuwd, 51,1% is gehuwd, 8,0% is gescheiden en 6,0% is verweduwd. 1.845 inwoners komen uit Nederland, 65 komen uit Europa en 90 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 930 huishoudens in Veldenbuurt. 31,2% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 39,2% huishoudens zonder kinderen en 29,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Veldenbuurt zijn er 1.800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.600, wat €3.600 (9%) lager is dan het nationale gemiddelde van €42.200. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €33.400, wat €1.500 (4%) lager is dan het nationale gemiddelde van €34.900. De meeste inwoners van Veldenbuurt zijn middelbaar opgeleid. 49,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 35,1% heeft HBO of WO en 15,6% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 2.005 inwoners heeft ongeveer 72% betaald werk, wat neerkomt op 1.444 mensen. Dit is 0% lager dan het nationale gemiddelde van 72%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (87%), terwijl 13% als zelfstandige actief is. In Veldenbuurt ontvangt 31% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 520 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Veldenbuurt zijn er 931 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €335.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 20% huurwoningen en 80% koopwoningen. Van de woningen is 80% in particulier bezit, 18% in handen van woningcorporaties en 2% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Veldenbuurt zijn 1990-2000 (56%) en 1980-1990 (43%).

Koopwoningen

Momenteel staan er 7 woningen te koop in Veldenbuurt. De nieuwste aangeboden woning is Carspel 6 door Hup & Fidom Meppel. Afgelopen jaar zijn er 53 woningen verkocht in Veldenbuurt. Een woning werd gemiddeld in 33 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Veldenbuurt was afgelopen jaar €466.377. Dit is 39% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €335.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €3.151.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Veldenbuurt. De meest recentelijke woning is Brandemaat 61 aangeboden door www.thuiskompas.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Veldenbuurt.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Veldenbuurt.

Energie

In Veldenbuurt zijn er 560 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (40%), B (31%) en C (24%). Gemiddeld verbruikt een adres in Veldenbuurt 2.440 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 4% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.550 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 820 m³ per jaar 3% boven het landelijke gemiddelde van 800 m³.

Straatnamen

  • Westerveld
  • Brandemaat
  • Doornheegde
  • Haverstuk
  • Conventsland
  • Schultambt
  • Elzenhage
  • Etstoel
  • Hogestuk
  • Boerkist
  • Osseweide
  • Waardeel
  • Klaverveld
  • Maogien
  • De Bloemen
  • Biezenveld
  • Blankensteinweg
  • Kalverwei
  • Rammersveld
  • Carspel
  • Slotweg
  • Dingspil
  • Ruskenstuk
  • Heegdehoek
  • Rozentuin
  • Rietzoom
  • Koenermaat
  • Bouwkamp
  • Muurlinck
  • Engelgaarde
  • Kluft

Voorzieningen

Huisarts
1,0 km
Apotheek
1,0 km
Ziekenhuis
1,4 km
Supermarkt
0,5 km
Treinstation
2,5 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
2,4 km
Bekijk woningen in Veldenbuurt

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Veldenbuurt

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
–
Veldenbuurt heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
290Eenpersoonshuishoudens
365Huishoudens zonder kinderen
275Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€33.400 P.J.gemiddeld per inwoner4% onder landelijk gemiddelde
€38.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger9% onder landelijk gemiddelde
87%van de werkenden is in loondienst
13%van de werkenden is zelfstandig
72%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Veldenbuurt
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW

Woningmarkt in Veldenbuurt

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
34 dagen ▲ 4,8%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
50
verkopen in afgelopen jaar
136 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-15%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Veldenbuurt
820
Nederland
800
Elektriciteit (kWh)
Veldenbuurt
2.440
Nederland
2.550

Veelgestelde vragen over Veldenbuurt

Hoe ziet de woningvoorraad in Veldenbuurt eruit?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 66% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (46%).

Wat kost een koopwoning in Veldenbuurt?

Een koopwoning in Veldenbuurt werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €446.770 (€3.385 per m²). Daarmee ligt het 15% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat zijn de energielabels in Veldenbuurt?

Het woningaanbod in Veldenbuurt is opvallend zuinig: 69% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 820 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Veldenbuurt?

Vanuit Veldenbuurt bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,5 km, een huisarts op 1,0 km, een treinstation op 2,5 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Buurtje.nl in de appSneller zoeken en als eerste reageren
Openen