Vessem-kom
Noord-BrabantEerselVessemVessem-kom

Vessem-kom, Eersel

Buurt in Eersel

Vessem-kom heeft 1.800 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 792 woningen in Vessem-komMomenteel staan er 8 te koop en 2 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Vessem-komOp basis van geregistreerde woningen

Vessem-kom bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Eersel, in de wijk Vessem De buurt heeft een totaal oppervlakte van 158 hectare, waarvan 158 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU07700300. Het postcodegebied is 5512AB-5512PA.

Inwoners

Vessem-kom telt 1.800 inwoners. Hiervan is 50,6% man en 49,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,5%). De overige leeftijden zijn 26,9% voor '65 jaar of ouder', 21,7% voor '25 tot 45 jaar', 12,8% voor '0 tot 15 jaar' en 11,1% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,8% is ongehuwd, 45,0% is gehuwd, 4,7% is gescheiden en 6,9% is verweduwd. 1.580 inwoners komen uit Nederland, 150 komen uit Europa en 70 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 790 huishoudens in Vessem-kom. 32,3% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 36,1% huishoudens zonder kinderen en 31,6% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Vessem-kom zijn er 1.500 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.300, wat €900 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.500, wat €1.700 (6%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Vessem-kom zijn middelbaar opgeleid. 43,0% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 31,9% heeft HBO of WO en 25,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.800 inwoners heeft ongeveer 68% betaald werk, wat neerkomt op 1.224 mensen. Dit is 3% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Vessem-kom ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 430 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Vessem-kom zijn er 792 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €451.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 25% huurwoningen en 75% koopwoningen. Van de woningen is 75% in particulier bezit, 12% in handen van woningcorporaties en 13% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Vessem-kom zijn 1980-1990 (25%) en 1950-1970 (21%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Vessem-kom. De nieuwste aangeboden woning is Jan Smuldersstraat 52 door Van Santvoort - Eersel op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Vessem-kom.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Vessem-kom. De meest recentelijke woning is Putterstraat 47 aangeboden door www.wooniezie.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Vessem-kom.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Vessem-kom.

Energie

In Vessem-kom zijn er 768 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (33%), A (17%) en B (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Vessem-kom 3.310 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 25% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.450 m³ per jaar 48% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,6 km
Ziekenhuis
11,1 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
14,4 km
Dagverblijf
0,6 km
Basisschool
0,6 km
Middelbare school
8,4 km
Bekijk woningen in Vessem-kom

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Vessem-kom

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Vessem-kom heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
255Eenpersoonshuishoudens
285Huishoudens zonder kinderen
250Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.500 P.J.gemiddeld per inwoner6% boven landelijk gemiddelde
€38.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger3% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Vessem-kom
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Vessem-kom in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Eersel

Cijfers van gemeente Eersel vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q2 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
76 dagen ▼ 21,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
158
verkopen in afgelopen jaar
152 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+15%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
34 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verhuringen in afgelopen jaar
121 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-24%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Vessem-kom
1.450
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Vessem-kom
3.310
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Vessem-kom

Welk type woningen overheerst in Vessem-kom?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 62% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is vrijstaande woningen (42%).

Hoe duur zijn huizen in Vessem-kom?

Een koopwoning in Vessem-kom werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €595.661 (€4.023 per m²). Daarmee ligt het 15% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in Vessem-kom?

Een huurwoning in Vessem-kom kostte gemiddeld €1.605 per maand (€14 per m²). Dat is 24% onder het landelijk gemiddelde.

Wat zijn de energielabels in Vessem-kom?

Het woningaanbod in Vessem-kom is opvallend zuinig: 59% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.450 m³ per jaar.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Vessem-kom?

Vanuit Vessem-kom bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 14,4 km, een basisschool op 0,6 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Vessem-kom?

Op dit moment vind je in Vessem-kom 8 koopwoningen en 2 huurwoningen. Een koopwoning staat hier gemiddeld 75 dagen te koop — relatief lang voor de huidige markt.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk