Weiden

Weiden, Houten

Buurt in Houten

Weiden heeft 1.695 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 774 woningen in WeidenMomenteel staan er 6 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in WeidenOp basis van geregistreerde woningen

Weiden bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Houten, in de wijk Houten Noord-Oost De buurt heeft een totaal oppervlakte van 25 hectare, waarvan 24 hectare land en 1 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU03211124. Het postcodegebied is 3993CA-3995BP.

Inwoners

Weiden telt 1.695 inwoners. Hiervan is 48,4% man en 51,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (26,5%). De overige leeftijden zijn 26,5% voor '45 tot 65 jaar', 18,9% voor '65 jaar of ouder', 17,4% voor '0 tot 15 jaar' en 10,6% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 48,1% is ongehuwd, 38,9% is gehuwd, 9,4% is gescheiden en 3,8% is verweduwd. 1.275 inwoners komen uit Nederland, 125 komen uit Europa en 300 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 780 huishoudens in Weiden. 38,5% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 25,0% huishoudens zonder kinderen en 36,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,2 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Weiden zijn er 1.300 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.300, wat €4.100 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €26.800, wat €4.000 (13%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Weiden zijn hoogopgeleid. 40,9% heeft HBO of WO, 34,1% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 25,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.695 inwoners heeft ongeveer 64% betaald werk, wat neerkomt op 1.085 mensen. Dit is 1% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Weiden ontvangt 24% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 260 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Weiden zijn er 774 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €399.000. Hiervan is ongeveer 99% bewoond en 1% onbewoond. De meeste woningen zijn huurwoningen. Dit komt neer op 55% huurwoningen en 45% koopwoningen. Van de woningen is 45% in particulier bezit, 48% in handen van woningcorporaties en 7% van overige verhuurders.

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Weiden. De nieuwste aangeboden woning is Roerdompweide 2 door Molenbeek. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Weiden.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Weiden. De meest recentelijke woning is Kemphaanweide 6 aangeboden door Covers Wonen op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Weiden.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Weiden.

Energie

In Weiden zijn er 779 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (69%), B (22%) en A (8%). Gemiddeld verbruikt een adres in Weiden 2.300 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 13% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 800 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 18% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Straatnamen

  • Talingweide
  • Kwartelweide
  • Snipweide
  • Zwanenweide
  • Kievitweide
  • Kooikerseind
  • Sternweide
  • Lepelaarweide
  • Futenweide
  • Ganzenweide
  • Schonenburgspad
  • Plevierweide
  • De Weide
  • Meeuwenweide
  • Reigerweide
  • Karekietweide
  • Gruttoweide
  • Kemphaanweide
  • Meerkoetweide
  • Leeuwerikweide
  • Kluutweide
  • Roerdompweide

Voorzieningen

Huisarts
2,3 km
Apotheek
1,8 km
Ziekenhuis
3,3 km
Supermarkt
1,6 km
Treinstation
2,4 km
Dagverblijf
1,5 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,4 km
Bekijk woningen in Weiden

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Weiden

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Weiden heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder
Schrijf een beoordeling
Veiligheid
Woningen
Hygiëne
Voorzieningen
Onderwijs
Gemeenschap
Groen
Bereikbaarheid

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
300Eenpersoonshuishoudens
195Huishoudens zonder kinderen
285Huishoudens met kinderen

Geslacht

Inwoners per geslacht
Mannen
Vrouwen

Burgerlijke staat

Inwoners per burgerlijke staat
Gehuwd
Ongehuwd
Gescheiden
Verweduwd

Herkomst

Inwoners per categorie herkomst
Nederland
Europa
Buiten Europa

Arbeid & inkomen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€26.800 P.J.gemiddeld per inwoner13% onder landelijk gemiddelde
€33.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger11% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4
HBO-WO

Vermogen

Mediaan vermogen per huishouden
Weiden
Nederland

Uitkeringen

Inwoners per uitkering
Bijstand
AO
WW
Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Weiden in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Houten Noord-Oost

Cijfers van wijk Houten Noord-Oost vanwege beperkte data
Verkoopprijs koop · Q2 2026
€479.500
gemiddeld▲ 2,6%
€479.500
mediaan▼ 1,1%
6 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.089
gemiddeld▲ 25,1%
€5.089
mediaan▲ 27,5%
+13% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
25 dagen ▼ 46,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
69
verkopen in afgelopen jaar
164 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+13%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
49 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
13
verhuringen in afgelopen jaar
108 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-25%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Bouwjaar

Leeftijd van de woningvoorraad

Energielabels

Duurzaamheid van de woningvoorraad

Woonoppervlakte

Verdeling van woninggroottes

Statistieken over de woningen

Type woningen

Adressen per type woning

Bouwperiodes

Adressen per bouwperiode

Labels

Adressen per energielabel

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Weiden
800
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Weiden
2.300
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Weiden

Welk type woningen overheerst in Weiden?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 83% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (67%).

Hoe duur zijn huizen in Weiden?

Een koopwoning in Weiden werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €585.033 (€4.357 per m²). Daarmee ligt het 13% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in Weiden?

Een huurwoning in Weiden kostte gemiddeld €1.587 per maand (€15 per m²). Dat is 25% onder het landelijk gemiddelde.

Wat voor mensen wonen er in Weiden?

Buurt Weiden telt 1.695 inwoners. Veel gezinnen: 37% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe energiezuinig zijn de woningen in Weiden?

Het woningaanbod in Weiden is opvallend zuinig: 60% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 800 m³ per jaar.

Wat ligt er op loopafstand in Weiden?

Vanuit Weiden bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,6 km, een huisarts op 2,3 km, een treinstation op 2,4 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk