Houten Noord-Oost
UtrechtHoutenHouten Noord-Oost

Houten Noord-Oost, Houten

Wijk in Houten

7.7
Bewoners geven Houten Noord-Oost een goede beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
Houten Noord-Oost heeft 10.480 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 4.919 woningen in Houten Noord-OostMomenteel staan er 40 te koop en 0 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Houten Noord-OostOp basis van geregistreerde woningen

Houten Noord-Oost bevindt zich in de provincie Utrecht, in de gemeente Houten De wijk heeft een totaal oppervlakte van 199 hectare, waarvan 192 hectare land en 7 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK032111. Het postcodegebied is 3992XH-3995GZ.

Inwoners

Houten Noord-Oost telt 10.480 inwoners. Hiervan is 48,2% man en 51,7% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (26,5%). De overige leeftijden zijn 25,0% voor '25 tot 45 jaar', 22,3% voor '65 jaar of ouder', 15,1% voor '0 tot 15 jaar' en 11,0% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 46,4% is ongehuwd, 40,8% is gehuwd, 8,4% is gescheiden en 4,4% is verweduwd. 7.915 inwoners komen uit Nederland, 735 komen uit Europa en 1.830 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 4.900 huishoudens in Houten Noord-Oost. 36,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 29,9% huishoudens zonder kinderen en 33,4% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,1 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Houten Noord-Oost zijn er 8.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €38.300, wat €900 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €31.400, wat €600 (2%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Houten Noord-Oost zijn hoogopgeleid. 39,6% heeft HBO of WO, 37,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 23,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 10.480 inwoners heeft ongeveer 63% betaald werk, wat neerkomt op 6.602 mensen. Dit is 2% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (88%), terwijl 12% als zelfstandige actief is. In Houten Noord-Oost ontvangt 27% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 1.950 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Houten Noord-Oost zijn er 4.919 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €413.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. In Houten Noord-Oost zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 51% huurwoningen en 49% koopwoningen. Van de woningen is 49% in particulier bezit, 44% in handen van woningcorporaties en 8% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Houten Noord-Oost zijn 1980-1990 (78%) en 1990-2000 (12%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Houten Noord-Oost. De nieuwste aangeboden woning is Snoeksloot 110 door Huis & Hart Makelaars op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Houten Noord-Oost.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Houten Noord-Oost. De meest recentelijke woning is Kemphaanweide 6 aangeboden door Covers Wonen op Pararius. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Houten Noord-Oost.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Houten Noord-Oost.

Energie

In Houten Noord-Oost zijn er 5.216 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (57%), B (22%) en A (16%). Gemiddeld verbruikt een adres in Houten Noord-Oost 2.410 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 9% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 770 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 21% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,8 km
Apotheek
1,6 km
Ziekenhuis
2,3 km
Supermarkt
1,0 km
Treinstation
2,4 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,5 km
Bekijk woningen in Houten Noord-Oost

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Houten Noord-Oost

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Houten Noord-Oost

Kaart van Centrum Oost
7.5Centrum OostBuurt
Kaart van Sloten
8.1SlotenBuurt
WeidenBuurt
7.7
Bewoners geven Houten Noord-Oost een goede beoordeling
Deze score komt uit 3 reacties

Praat mee
6.8
Martine Mink
Gezin · Appartement
Centrum Oost26-03-2025
Boven het winkelcentrum met levendige omgeving

Ik ben hier 24 jaar woonachtig en hou van de gezelligheid. Jammer dat ik veel overlast ervaar van de kermis en sommige evenementen met buiten het geluid en het vuil dat achterblijft is het een magneet voor rellende jongeren die complete veldslagen uitvechten onder elkaar en met de politie. Tegenwoordig is cameratoezicht en een grote politiemacht nodig om het een beetje normaal te maken met wisselend succes

8.3
Martine
Samenwonend · Appartement
Centrum Oost16-01-2025
Fijne buurt

Een fijne plek om te wonen en leven met alles in de buurt

8.1
Clary
Gezin · Tussenwoning
Sloten18-08-2024
Praktisch, genieten, gezellig en natuur.

Het is een fijne buurt. Je bent zo in het centrum van Houten, maar je kan ook makkelijk met de trein en auto naar Utrecht, Den Bosch etc.. Verder is er veel natuur in de buurt en om het huis, wat ik zeer waardeer. Ook zijn er veel scholen in Houten of in de buurt van Houten. Een ander voordeel is dat er geen grote flatgebouwen zijn en alle huizen kleuren goed bijelkaar. Een nadeel is dat er in het algemeen veel (pogingen tot) inbraken zijn in Houten de laatste tijd. Bovendien zijn de huizen in Houten enorm duur, waardoor starters hier zich geen huis of appartement kunnen permitteren.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.800Eenpersoonshuishoudens
1.465Huishoudens zonder kinderen
1.635Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€31.400 P.J.gemiddeld per inwoner2% boven landelijk gemiddelde
€38.300 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger3% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Houten Noord-Oost in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Houten Noord-Oost

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€703.297
gemiddeld▲ 32,1%
€522.500
mediaan▲ 7,7%
16 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€4.379
gemiddeld▲ 2,9%
€4.952
mediaan▲ 17,6%
+13% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
25 dagen ▼ 46,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
69
verkopen in afgelopen jaar
164 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+13%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
49 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
13
verhuringen in afgelopen jaar
108 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-25%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Houten Noord-Oost
770
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Houten Noord-Oost
2.410
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Houten Noord-Oost

Welk type woningen overheerst in Houten Noord-Oost?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 83% is gebouwd tussen 1945 en 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (45%).

Hoe duur zijn huizen in Houten Noord-Oost?

Een koopwoning in Houten Noord-Oost werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €585.033 (€4.357 per m²). Daarmee ligt het 13% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 32%.

Wat is de huurprijs in Houten Noord-Oost?

Een huurwoning in Houten Noord-Oost kostte gemiddeld €1.587 per maand (€15 per m²). Dat is 25% onder het landelijk gemiddelde.