Winschoten-Zuid
GroningenOldambtWinschotenWinschoten-Zuid

Winschoten-Zuid, Oldambt – “Mooie omgeving”

Buurt in Oldambt

8.1
Bewoners geven Winschoten-Zuid een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 3 reacties
Bekijk
Winschoten-Zuid heeft 3.130 inwonersDe meeste zijn 65 jaar of ouder oud
Er zijn 1.609 woningen in Winschoten-ZuidMomenteel staan er 13 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Winschoten-ZuidOp basis van geregistreerde woningen

Winschoten-Zuid bevindt zich in de provincie Groningen, in de gemeente Oldambt, in de wijk Winschoten De buurt heeft een totaal oppervlakte van 94 hectare, waarvan 94 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU18950003. Het postcodegebied is 9673AA-9673JH.

Drie bewoners beoordelen de buurt als zeer goed met een score van 8.1. Ze beschrijven het als 'Mooie omgeving', 'Gezellig en veilige omgeving. Alles is goed bereikbaar. Heel cosy en iedereen is mega vriendelijk' en 'Een veilig en gezellige buurt'. Bewoners zijn positief over de buurt: vrijwel alle aspecten scoren goed. Vooral bereikbaarheid, groen, onderwijs worden als sterke punten gezien.

Inwoners

Winschoten-Zuid telt 3.130 inwoners. Hiervan is 49,8% man en 50,3% vrouw. De meeste inwoners zijn 65 jaar of ouder (26,8%). De overige leeftijden zijn 24,8% voor '45 tot 65 jaar', 23,0% voor '25 tot 45 jaar', 14,4% voor '0 tot 15 jaar' en 11,2% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 47,6% is ongehuwd, 32,7% is gehuwd, 12,0% is gescheiden en 8,0% is verweduwd. 2.550 inwoners komen uit Nederland, 235 komen uit Europa en 350 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 1.470 huishoudens in Winschoten-Zuid. 48,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 24,1% huishoudens zonder kinderen en 27,9% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,0 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Winschoten-Zuid zijn er 2.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €25.500, wat €11.900 (32%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €22.300, wat €8.500 (28%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Winschoten-Zuid zijn middelbaar opgeleid. 44,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 42,9% heeft VMBO of MBO 1 en 12,9% heeft HBO of WO.

Van de 3.130 inwoners heeft ongeveer 55% betaald werk, wat neerkomt op 1.722 mensen. Dit is 10% lager dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (92%), terwijl 8% als zelfstandige actief is. In Winschoten-Zuid ontvangt 39% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 750 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Winschoten-Zuid zijn er 1.609 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €206.000. Hiervan is ongeveer 94% bewoond en 6% onbewoond. In Winschoten-Zuid zijn er ongeveer evenveel huur- als koopwoningen. Dit komt neer op 54% huurwoningen en 46% koopwoningen. Van de woningen is 46% in particulier bezit, 33% in handen van woningcorporaties en 21% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Winschoten-Zuid zijn 1970-1980 (35%) en 1950-1970 (32%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Winschoten-Zuid. De nieuwste aangeboden woning is Guido Gezellestraat 10 door Bruins Verheek Makelaars B.V.. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Winschoten-Zuid.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Winschoten-Zuid. De meest recentelijke woning is P.C. Hooftlaan 112 aangeboden door MakelaarNU. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Winschoten-Zuid.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Winschoten-Zuid.

Energie

In Winschoten-Zuid zijn er 1.642 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn D (24%), C (24%) en A (21%). Gemiddeld verbruikt een adres in Winschoten-Zuid 2.310 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 13% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.080 m³ per jaar 10% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,3 km
Apotheek
1,8 km
Ziekenhuis
8,6 km
Supermarkt
0,6 km
Treinstation
1,0 km
Dagverblijf
0,4 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
0,9 km
Bekijk woningen in Winschoten-Zuid

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Winschoten-Zuid

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
8.1
Bewoners geven Winschoten-Zuid een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 3 reacties

Praat mee
7.9
Erika
Gezin · Overig
28-12-2025
Mooie omgeving

De wijk ligt aan de doorgaande weg en op kleine afstand van alle winkels en tegen over het mooie bos! Dat maakt veel goed!

8.1
Eva
Gezin · Tussenwoning
27-12-2025
Gezellig en veilige omgeving. Alles is goed bereikbaar. Heel cosy en iedereen is mega vriendelijk

Super goede veilige gemeenschap. De hygiëne wordt hier goed en serieus genomen en er wordt veel geïnformeerd vanuit de gemeente. Het onderwijs is goed, veel scholen. Middelbare en voor de kinderen. Er worden telkens meer huizen gebouwd maar ze blijven wel van natuur af dus dat is er zeker. Alles is ook goed bereikbaar en er zijn veel supermarkten.

8.3
Eva
Gezin · Overig
24-12-2025
Een veilig en gezellige buurt

Heel erg goed. Nooit problemen gehad, veel gedacht om de kinderen en genoeg scholen in de buurt. Alle belangrijke supermarkten die goed bereikbaar zijn en een leuk winkelcentrum. De huizen zijn veilig en er worden steeds meer bijgebouwd.

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
705Eenpersoonshuishoudens
355Huishoudens zonder kinderen
410Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€22.300 P.J.gemiddeld per inwoner27% onder landelijk gemiddelde
€25.500 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger32% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Winschoten-Zuid in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Winschoten-Zuid

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€271.600
gemiddeld▼ 22,9%
€229.500
mediaan▼ 27,0%
5 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€2.182
gemiddeld▼ 14,7%
€2.558
mediaan▲ 5,9%
-39% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
56 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verkopen in afgelopen jaar
132 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-39%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Winschoten-Zuid
1.080
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Winschoten-Zuid
2.310
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Winschoten-Zuid

Welk type woningen overheerst in Winschoten-Zuid?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 64% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Hoe duur zijn huizen in Winschoten-Zuid?

Een koopwoning in Winschoten-Zuid werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €317.043 (€2.488 per m²). Daarmee ligt het 39% onder het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal daalden de prijzen met 23%.

Is Winschoten-Zuid een fijne plek om te wonen?

Bewoners geven Winschoten-Zuid een 8,1 uit 10 op basis van 3 reviews. Het sterkst scoort onderwijs (9,0), het zwakst veiligheid (7,3).

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Winschoten-Zuid?

Vanuit Winschoten-Zuid bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,6 km, een huisarts op 1,3 km, een treinstation op 1,0 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).