Zuiderpark

Zuiderpark, Tilburg

Buurt in Tilburg

Zuiderpark heeft 550 inwonersDe meeste zijn 25 tot 45 jaar oud
Er zijn 197 woningen in ZuiderparkMomenteel staan er 4 te koop en 2 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in ZuiderparkOp basis van geregistreerde woningen

Zuiderpark bevindt zich in de provincie Noord-Brabant, in de gemeente Tilburg, in de wijk Stappegoor De buurt heeft een totaal oppervlakte van 7 hectare, waarvan 7 hectare land en 0 hectare water is. De buurt is gecodeerd als BU08553302. Het postcodegebied is 5022DP-5022MG.

Inwoners

Zuiderpark telt 550 inwoners. Hiervan is 48,2% man en 51,8% vrouw. De meeste inwoners zijn 25 tot 45 jaar (45,5%). De overige leeftijden zijn 26,4% voor '0 tot 15 jaar', 18,2% voor '45 tot 65 jaar', 7,3% voor '15 tot 25 jaar' en 1,8% voor '65 jaar of ouder'. Van de inwoners is 58,2% is ongehuwd, 35,5% is gehuwd, 6,4% is gescheiden en 0,9% is verweduwd. 415 inwoners komen uit Nederland, 35 komen uit Europa en 95 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 200 huishoudens in Zuiderpark. 15,0% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 27,5% huishoudens zonder kinderen en 57,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,7 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Zuiderpark zijn er 400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €43.600, wat €6.200 (17%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €32.700, wat €1.900 (6%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Zuiderpark zijn hoogopgeleid. 62,5% heeft HBO of WO, 27,5% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 10,0% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 550 inwoners heeft ongeveer 83% betaald werk, wat neerkomt op 457 mensen. Dit is 18% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (86%), terwijl 14% als zelfstandige actief is. In Zuiderpark ontvangt 5% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een arbeidsongeschiktheidsuitkering. 10 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Zuiderpark zijn er 197 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €453.000. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 44% huurwoningen en 56% koopwoningen. Van de woningen is 56% in particulier bezit en 44% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Zuiderpark zijn 2010-2020 (97%) en 1925-1950 (2%).

Koopwoningen

Momenteel staat er 1 woningen te koop in Zuiderpark. De nieuwste aangeboden woning is Pindosstraat 16 door Van de Water Makelaars Tilburg op Funda. Afgelopen jaar zijn er 4 woningen verkocht in Zuiderpark. Een woning werd gemiddeld in 25 dagen verkocht.

De gemiddelde vraagprijs voor een koopwoning in Zuiderpark was afgelopen jaar €512.250. Dit is 13% hoger dan de gemiddelde WOZ-waarde van €453.000. De gemiddelde vraagprijs per m² perceel is €4.002.

Huurwoningen

Er is 1 woningen te huur in Zuiderpark. De meest recentelijke woning is Pindosstraat 27-03 aangeboden door RNC Wonen op Pararius. Het afgelopen jaar zijn er 6 woningen verhuurd in Zuiderpark. Een aanbod werd gemiddeld in 40 dagen verhuurd.

De gemiddelde huurprijs voor een huurwoning in Zuiderpark was afgelopen jaar €1.275 per maand. Per m² perceeloppervlak is dat €11 per maand.

Energie

In Zuiderpark zijn er 197 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (96%), F (2%) en A+ (1%). Gemiddeld verbruikt een adres in Zuiderpark 2.290 kWh aan elektriciteit per jaar. Daarmee ligt het 13% lager dan het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Met een jaarlijkse verbruik van 660 m³ per adres ligt het aardgasverbruik 33% onder het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Huisarts
1,2 km
Apotheek
1,4 km
Ziekenhuis
2,4 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
2,9 km
Dagverblijf
1,2 km
Basisschool
1,2 km
Middelbare school
0,2 km
Bekijk woningen in Zuiderpark

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Zuiderpark

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling
Zuiderpark heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
30Eenpersoonshuishoudens
55Huishoudens zonder kinderen
115Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€32.700 P.J.gemiddeld per inwoner7% boven landelijk gemiddelde
€43.600 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger17% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Zuiderpark in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Stappegoor

Cijfers van wijk Stappegoor vanwege beperkte data

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
15 dagen ▼ 73,4%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
20
verkopen in afgelopen jaar
137 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+15%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
45 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
23
verhuringen in afgelopen jaar
105 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-31%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Zuiderpark
660
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Zuiderpark
2.290
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Zuiderpark

Welk type woningen overheerst in Zuiderpark?

De woningvoorraad is relatief jong — 92% is van na 1990. Daarnaast is het meest voorkomende type is tussenwoningen (76%).

Hoe duur zijn huizen in Zuiderpark?

Een koopwoning in Zuiderpark werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €597.700 (€4.372 per m²). Daarmee ligt het 15% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in Zuiderpark?

Een huurwoning in Zuiderpark kostte gemiddeld €1.455 per maand (€14 per m²). Dat is 31% onder het landelijk gemiddelde.

Wie wonen er in Zuiderpark?

Buurt Zuiderpark telt 550 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 25 tot 45 jaar (45%). Veel gezinnen: 57% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Zuiderpark?

Het woningaanbod in Zuiderpark is opvallend zuinig: 100% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 660 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Zuiderpark?

Vanuit Zuiderpark bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,7 km, een huisarts op 1,2 km, een treinstation op 2,9 km, een basisschool op 1,2 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk