Bunnik
UtrechtBunnik

Gemeente Bunnik

Gemeente in Utrecht

7.9
Bewoners geven Bunnik een goede beoordelingDeze score komt uit 8 reacties
Bekijk
Bunnik heeft 16.108 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 6.764 woningen in BunnikMomenteel staan er 41 te koop en 16 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in BunnikOp basis van geregistreerde woningen

Bunnik bevindt zich in de provincie Utrecht De gemeente heeft een totaal oppervlakte van 3.757 hectare, waarvan 3.693 hectare land en 64 hectare water is. De gemeente is gecodeerd als GM0312. Het postcodegebied is 3981AA-3985SX.

Inwoners

Bunnik telt 16.108 inwoners. Hiervan is 49,4% man en 50,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (27,7%). De overige leeftijden zijn 22,6% voor '65 jaar of ouder', 21,1% voor '25 tot 45 jaar', 17,9% voor '0 tot 15 jaar' en 10,7% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 47,8% is ongehuwd, 41,2% is gehuwd, 5,9% is gescheiden en 5,1% is verweduwd. 13.356 inwoners komen uit Nederland, 1.048 komen uit Europa en 1.704 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 6.946 huishoudens in Bunnik. 32,9% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 30,9% huishoudens zonder kinderen en 36,2% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Bunnik zijn er 12.400 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €44.400, wat €7.000 (19%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €35.600, wat €4.800 (16%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Bunnik zijn hoogopgeleid. 50,4% heeft HBO of WO, 32,4% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 17,2% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 16.108 inwoners heeft ongeveer 69% betaald werk, wat neerkomt op 11.115 mensen. Dit is 4% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (81%), terwijl 19% als zelfstandige actief is. In Bunnik ontvangt 25% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 3.240 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Bunnik zijn er 6.764 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €530.000. Hiervan is ongeveer 97% bewoond en 3% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 26% huurwoningen en 74% koopwoningen. Van de woningen is 74% in particulier bezit, 16% in handen van woningcorporaties en 10% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Bunnik zijn 1950-1970 (28%) en 1970-1980 (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Bunnik. De nieuwste aangeboden woning is Kerseboomgaard 17 door Punt Makelaars Utrecht. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Bunnik.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Bunnik. De meest recentelijke woning is Johan Uten Boomgaarterf 28 aangeboden door REBO Huurwoningen. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Bunnik.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Bunnik.

Energie

In Bunnik zijn er 6.997 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn C (33%), A (20%) en B (12%). Gemiddeld verbruikt een adres in Bunnik 2.830 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 7% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.160 m³ per jaar 18% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,8 km
Apotheek
1,3 km
Ziekenhuis
5,2 km
Supermarkt
0,7 km
Treinstation
3,4 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
4,3 km
Bekijk woningen in Bunnik

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 41 koopwoningen Bekijk 16 huurwoningen
Beoordeel Bunnik

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Wijken in Bunnik

Kaart van Bunnik
7.9BunnikWijk
Kaart van Odijk
OdijkWijk
Kaart van Werkhoven
WerkhovenWijk
7.9
Bewoners geven Bunnik een goede beoordeling
Deze score komt uit 8 reacties

Praat mee
8.9
Ed
Samenwonend · Tussenwoning
Bunnik
01-10-2025
Top locatie voor jonge gezinnen

Heel veel jonge gezinnen met kinderen in de leeftijd 0-12 jaar. Geen criminaliteit, geen hangjongeren. Geen geluidsoverlast. 2 jaar geleden riool vervangen en nieuwe inrichting van de.straten met veel groen. Meerdere grote speeltuinen in de wijk. Kinderdagopvang . Station op 3 min.lopen ( in 8 min.op Utrecht Centaal).Busstation op 400 m. richting Utrechten richting Wijk bij Duurstede.10 min.fietsen naar Science Park Utrecht,15 min.fietsen naar Galgenwaard en 25 min.naar Utrecht Centrum.10 min.naar Bos Rhijnauwen,12 min.naar Zeist centrum.Wandelen langs krommerijn(rivier die loopt van Wijk bij Duurstede naar Utrecht op 500 meter.Winkelcentrum op 500 meter.

5.6
petra van veenendaal
Alleenwonend · Tussenwoning
Bunnik
03-08-2025
heerlijke maar te dure gemeente

Word te weinig gebouwd en als er iets vrij komt is het niet voor diegene die al jaren ingeschreven staat. Schoon en veilig???? Stoepen ongelijk tegels los of er ontbreken tegels....onkruid groeit tierig. Struiken die te laat gesnoeid worden of helemaal niet of worden vergeten zodat er onveilige plekken gecreeerd worden bv oversteken of de weg op willen rijden. 1 supermarkt een te dure ja de vorige eigenaar heeft zo geregeld dat er geen 2e in bunnik mag /kan komen terwijl odijk er wel 2 heeft. enz enz zo kan ik nog wel meer dingen opnemen en schrijven

8.3
Emma
Gezin · Tussenwoning
Bunnik
21-05-2025
Mooi en groen

Ik speelde hier vroeger vaak buiten en het is erg mooi groen

7.9
Juliette
Gezin · Tussenwoning
Bunnik
17-12-2024
Knus en truttig

Het is een knusse en veilige buurt maar de mensen zijn kleindenkend

8.0
W v Dommelen
Alleenwonend · Vrijstaand huis
Bunnik
12-12-2024
Verkeers onveilig

Naast mijn woning wordt je letterlijk van de stoep gereden door auto's die elkaar willen paseren. Aantal palen erbij zou een oplossing zijn. Zelfs als ik met de rolator loop en straks met de scootmobiel wordt het zeker oppassen bij het verlaten van mijn uitgang.

7.5
petra van veenendaal
Alleenwonend · Tussenwoning
Bunnik
04-09-2024
heerlijke maar te dure gemeente

word veel gebouwd en hoog zit nu tegen appartementen aan te kijken nog even en ze weten eind van het jaar wat ik aan het koken bent. Er is maar 1 supermarkt een dure a.h. dus je moet naar een volgende dorp om naar een beetje goedkoop de boodschappen kunnen doen. Ligt veel rotzooi op straat vooral servetjes van de ijskluis, staan kliko´s al jaren op de stoel terwijl ze achter de woning plek hebben

9.0
petra van veenendaal
Alleenwonend · Tussenwoning
Bunnik
13-07-2024
woongenot

Woon hier schitterend met veel natuur om mij heen en een schitterend water stroomt erlangs het dorp.Leuke winkels en toch woon ik midden in het centrum...alleen jammer van die buurvrouw

8.0
Froukje
Student · Twee-onder-een-kap
Bunnik
07-07-2024
Super

Fijne buurt

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
2.285Eenpersoonshuishoudens
2.144Huishoudens zonder kinderen
2.517Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€35.600 P.J.gemiddeld per inwoner16% boven landelijk gemiddelde
€44.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger19% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Bunnik in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Bunnik

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€662.957
gemiddeld▲ 8,9%
€590.000
mediaan▲ 9,5%
23 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€5.325
gemiddeld▲ 15,6%
€5.263
mediaan▲ 15,8%
+19% vs. landelijk gemiddelde
Huurprijs · Q2 2026
€1.109
gemiddeld▼ 22,5%
€932
mediaan▼ 35,7%
10 verhuringen · t.o.v. Q1 2026
€/m² huur · Q2 2026
€21,5
gemiddeld▲ 33,9%
€23,2
mediaan▲ 56,6%
-27% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
52 dagen ▲ 106,3%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
72
verkopen in afgelopen jaar
126 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+19%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
64 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
28
verhuringen in afgelopen jaar
112 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-27%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Bunnik
1.160
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Bunnik
2.830
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Bunnik

Wat voor woningen staan er in Bunnik?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 59% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Bunnik?

Een koopwoning in Bunnik werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €616.778 (€4.964 per m²). Daarmee ligt het 19% boven het Nederlands gemiddelde. Afgelopen kwartaal stegen de prijzen met 9%.

Wat betaal je voor een huurwoning in Bunnik?

Een huurwoning in Bunnik kostte gemiddeld €1.528 per maand (€17 per m²). Dat is 27% onder het landelijk gemiddelde.