Hoekwoning te koop: Gymnasiumstraat 15, Leeuwarden
Onder bod
KopenLeeuwardenHoekwoningenGymnasiumstraat 15

Gymnasiumstraat 15

Hollanderwijk, Leeuwarden

€ 259.000
Buurt Hollanderwijk, LeeuwardenBekijk buurt
Onder bod
Er is al een bod uitgebracht op deze woning
Albert Heijn op 267m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel F
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een karakteristieke hoekwoning in Leeuwarden

Deze hoekwoning uit 1923 aan de Gymnasiumstraat heeft een authentieke uitstraling en een eigen plek in de straat. Met 74 m² woonoppervlak en een perceel van 96 m² is het een compacte woning met potentie. De vraagprijs van €259.000 is aan de hoge kant vergeleken met het buurtgemiddelde, maar dat past bij de schaarste aan hoekwoningen in Leeuwarden.

Hollanderwijk: groen, centraal en gewild

De buurt Hollanderwijk wordt door bewoners omschreven als een groene, gemoedelijke wijk dicht bij de stad. Een bewoner zegt: "Het is een mooie wijk, veel groen, toch dicht bij de stad, bij het station, voldoende winkels zonder dat je de stad in moet." Een ander noemt het "een mooie, gemoedelijke stad met hele vriendelijke mensen." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden, met een bovengemiddeld aandeel woningen van vóór 1945.

Dagelijks leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn om de hoek (267 m) of de Jumbo twee straten verder (733 m). Kinderen kunnen naar IKC Johan Willem Friso (111 m) of de Michaelschool (569 m). Het station is op loopafstand (400 m). De gemeente Leeuwarden biedt verder alle stedelijke voorzieningen op korte afstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning aangeboden via Booij Makelaars op Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusOnder bod
Prijs€ 259.000
Prijs per m²€ 3.500
Woonoppervlakte74m²
Perceeloppervlakte96m²
Bouwjaar1923
EnergielabelF
BuurtHollanderwijk
WijkHuizum-West
GemeenteLeeuwarden

Locatie

Gymnasiumstraat 15, Leeuwarden

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

7.7
Lowiena Bliek de Wit
26-01-2025
Woont in een stad,maar lijkt wel een dorp,heerlijk

Woon nu 5 jaar samen met mijn man in Leeuwarden,hebben het hier reuze naar de zin Het is een mooie ,gemoedelijke stad met hele vriendelijke mensen van klein naar groot

9.0
Hilliezondervan
08-12-2024
Leefbaar

Het is een mooie wijk , veel groen, toch dicht bij de stad, bij het station, voldoende winkels zonder dat je de stad in moet Het is een zeer gewilde buurt, de huizen zijn de laatste jaren toekomst bestendig gemaakt Ik woon hier al 45 jaar. Het was toen een krot, en nu een heel klein paleisje

Buurt statistieken

Gegevens uit Hollanderwijk

Inwoners1.805
Mannen45%
Vrouwen56%

Woningmarkt

Gegevens uit Hollanderwijk

Woningvoorraad1.109
Gem. WOZ-waarde€ 195.000
Koopwoningen41%
Huurwoningen59%

Supermarkten

31 binnen 5 km

Albert Heijn
Schrans 121
267m
AH to go
Stationsplein 1
380m
Albert Heijn
Prins Hendrikstraat 2A
612m

Scholen

56 binnen 5 km

Chr. Gymnasium Beyers Naudé
Voortgezet onderwijs · 438 leerlingen
22m
IKC Johan Willem Friso
Basisonderwijs · 280 leerlingen
111m
Michaelschool Leeuwarden
Basisonderwijs · 198 leerlingen
569m

Veelgestelde vragen

Over Gymnasiumstraat 15, Leeuwarden

Welk energielabel heeft Gymnasiumstraat 15?

De woning aan Gymnasiumstraat 15 in Leeuwarden heeft energielabel F.

Is €259.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €259.000 ligt boven de gemiddelde koopprijs in de buurt (€249.667) en de mediaan (€275.000). De gemiddelde prijs per m² in Hollanderwijk is €2.898, wat voor deze woning van 74 m² neerkomt op €3.500 per m². Dat is aan de hoge kant, maar de woning is een hoekwoning met een eigen perceel, wat zeldzaam is in deze buurt.

Hoe is de buurt Hollanderwijk om in te wonen?

Bewoners waarderen de buurt met een 8,36. Ze noemen het groen, gemoedelijk en dicht bij de stad. De wijk heeft veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Er zijn voldoende winkels en voorzieningen op loopafstand, en het station is dichtbij.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Het energielabel is F, wat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Je kunt hoge stookkosten verwachten. In de buurt heeft 100% van de woningen een label D of lager, dus dit is niet uitzonderlijk voor de wijk.

Hoeveel onderhoud vraagt een woning uit 1923?

Een woning uit 1923 heeft vaak karakteristieke details, maar kan ook verouderde installaties en isolatie hebben. Het energielabel F wijst op matige isolatie.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, op loopafstand vind je IKC Johan Willem Friso (111 m) en de Michaelschool (569 m) voor basisonderwijs. Het Christelijk Gymnasium Beyers Naudé zit op 22 m afstand.

Hoe bereikbaar is het openbaar vervoer?

Het treinstation Leeuwarden ligt op 400 m loopafstand. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt. De stad is goed bereikbaar met de fiets of te voet.

Booij Makelaars | Service met een gouden randje!
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.