Hoekwoning te koop: Nieuwstraat 172, Vlissingen
KopenVlissingenHoekwoningenNieuwstraat 172

Nieuwstraat 172

Oude Binnenstad, Vlissingen

€ 395.000
Buurt Oude Binnenstad, VlissingenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 134m²
26% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 484m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor senioren
38% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een hoekwoning met karakter in de Oude Binnenstad

Deze hoekwoning uit 1935 in de Oude Binnenstad van Vlissingen ademt historie. Met 134 m² woonoppervlak en een eigen oprit biedt het meer ruimte dan veel woningen in de buurt. De vraagprijs van €395.000 ligt boven het buurtgemiddelde, maar dat past bij de royale afmetingen. Bekijk ook andere hoekwoningen in Vlissingen voor een vergelijking.

De buurt Oude Binnenstad

De Oude Binnenstad is een levendige wijk met veel voorzieningen op loopafstand. De buurt telt zo'n 3860 inwoners, met een mix van alleenstaanden en ouderen. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een gemiddelde huishoudensgrootte van 1,5 duidt op veel eenpersoonshuishoudens. Meer weten? Bekijk de buurt Oude Binnenstad.

Leven in de straat

In de Nieuwstraat sta je midden in de stad. Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Albert Heijn (om de hoek) of de Aldi (twee straten verder). Ook de Jumbo en Lidl zijn op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals de Archipelschool Frans Naerebout en de Ichtusschool, beide op vijf minuten lopen. De gemeente Vlissingen biedt een compleet stadsleven met winkels, restaurants en cultuur.

Bron en beschikbaarheid

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Bert Bimmel Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 395.000
Prijs per m²€ 2.948
Woonoppervlakte134m²
Perceeloppervlakte69m²
Bouwjaar1935
BuurtOude Binnenstad
WijkBinnenstad
GemeenteVlissingen

Locatie

Nieuwstraat 172, Vlissingen

Buurt statistieken

Gegevens uit Oude Binnenstad

Inwoners3.860
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Oude Binnenstad

Woningvoorraad2.591
Gem. WOZ-waarde€ 211.000
Koopwoningen41%
Huurwoningen58%

Supermarkten

13 binnen 5 km

Albert Heijn
Aagje Dekenstraat 16
484m
Aldi
Glacisstraat 22C
520m
Jumbo
Hermesweg 25
1373m

Scholen

22 binnen 5 km

Archipelschool Frans Naerebout
Basisonderwijs · 67 leerlingen
375m
Ichtusschool
Basisonderwijs · 125 leerlingen
375m
Archipelschool De Branding
Basisonderwijs · 119 leerlingen
713m

Veelgestelde vragen

Over Nieuwstraat 172, Vlissingen

Is de prijs van €395.000 marktconform voor deze buurt?

De vraagprijs van €395.000 ligt 18% boven het buurtgemiddelde van €336.022. De woning is met 134 m² ook 26% groter dan gemiddeld in de Oude Binnenstad (106 m²). De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €3.528, wat deze woning op €2.948 per m² brengt. Dat is relatief gunstig, maar de totale prijs is aan de hoge kant.

Hoe is de woning geprijsd ten opzichte van vergelijkbare hoekwoningen in Vlissingen?

In de Oude Binnenstad staan 23 koopwoningen te koop, met een gemiddelde prijs van €336.022. Deze hoekwoning is met €395.000 duurder, maar biedt ook meer woonoppervlak. De gemiddelde verkoopprijs van woningen in de buurt was het afgelopen jaar €351.530, wat aangeeft dat er vraag is naar ruimere woningen.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in de buurt?

In de Oude Binnenstad stonden woningen gemiddeld 71 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is een indicatie van de marktdynamiek. Voor deze specifieke woning is geen verkooptijd bekend, maar de ligging en het formaat kunnen de verkooptijd beïnvloeden.

Zijn er veel voorzieningen in de buurt?

Ja, de Oude Binnenstad is goed voorzien. Binnen vijf minuten lopen vind je een Albert Heijn en Aldi. Ook zijn er meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de Archipelschool Frans Naerebout en de Ichtusschool. Het treinstation ligt op 4,3 km afstand, dus voor treinreizen ben je aangewezen op fiets of auto.

Wat is het energielabel van deze woning?

In de buurt heeft 28,6% van de woningen label A, 9,5% label B, 23,8% label C en 33,3% label D of lager. Omdat de woning uit 1935 stamt, is het verstandig om bij bezichtiging te vragen naar het energielabel en de isolatie.

Hoe veilig is de Oude Binnenstad?

In de buurt zijn in de laatste meting 375 misdrijven geregistreerd. Dat is relatief hoog, maar past bij een stedelijk centrumgebied. Het is aan te raden om de buurt zelf te bezoeken en een indruk te krijgen van de veiligheid.