Hoekwoning te koop: Prinseneiland 36A, Amsterdam
KopenAmsterdamHoekwoningenPrinseneiland 36A

Prinseneiland 36A

Westelijke eilanden, Amsterdam

€ 1.750.000
Buurt Westelijke eilanden, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 148m²
148m² woonoppervlakte
Ekoplaza op 191m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een hoekwoning op Prinseneiland

Deze hoekwoning op Prinseneiland 36A ademt de sfeer van het Amsterdamse eilandengebied: water, historie en een dorps gevoel midden in de stad. Met 148 m² woonoppervlak en een eigen perceel van 109 m² is het een royale woning in een unieke setting. De vraagprijs van €1.750.000 is aan de hoge kant, ook vergeleken met andere hoekwoningen in Amsterdam.

Buurt Westelijke eilanden

De buurt Westelijke eilanden is een van de meest karakteristieke stukjes Amsterdam. Een bewoner zegt: "erg fijne buurt". Het is een rustige, groene oase met veel water en authentieke pakhuizen. De buurt telt zo'n 2.895 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud.

Leven in de straat

Doordeweeks haal je je boodschappen bij Ekoplaza om de hoek (191 m) of Albert Heijn twee straten verder (257 m). Voor kinderen is er Montessori Basisschool de Eilanden op loopafstand (319 m) en Vinse School voor voortgezet onderwijs (419 m). De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen op korte afstand.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via DSTRCT Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.750.000
Prijs per m²€ 11.824
Woonoppervlakte148m²
Perceeloppervlakte109m²
Bouwjaar2002
EnergielabelB
BuurtWestelijke eilanden
WijkHaarlemmerbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinseneiland 36A, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.8
Chaha
06-11-2024
fijn

erg fijne buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Westelijke eilanden

Inwoners2.895
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Westelijke eilanden

Woningvoorraad1.731
Gem. WOZ-waarde€ 609.000
Koopwoningen33%
Huurwoningen67%

Supermarkten

149 binnen 5 km

Ekoplaza
Haarlemmerdijk 164
191m
Albert Heijn
Haarlemmerplein 34
257m
Albert Heijn
Haarlemmerdijk 1
292m

Scholen

204 binnen 5 km

Montessori Basisschool de Eilanden
Basisonderwijs · 241 leerlingen
319m
Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
419m
De Zeeheld
Basisonderwijs · 310 leerlingen
613m

Veelgestelde vragen

Over Prinseneiland 36A, Amsterdam

Welk energielabel heeft Prinseneiland 36A?

De woning aan Prinseneiland 36A in Amsterdam heeft energielabel B.

Is €1.750.000 een realistische prijs voor deze hoekwoning?

De vraagprijs van €1.750.000 ligt boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€1.283.333) en ook boven de mediaan (€1.050.000). De woning is met 148 m² en energielabel B wel ruimer en zuiniger dan veel andere woningen in de buurt. Of de prijs realistisch is, hangt af van de exacte staat en ligging, maar het is een forse vraagprijs.

Hoe is de buurt Westelijke eilanden om in te wonen?

De buurt wordt door bewoners als 'erg fijn' ervaren. Het is een rustig, groen eilandengebied met veel water en historische panden. Er wonen veel eenpersoonshuishoudens en de sfeer is dorps ondanks de centrale ligging. Voorzieningen als supermarkten en scholen zijn op loopafstand.