Koopwoningen Molenbrug, Veenendaal
Ontdek het actuele aanbod koopwoningen in Molenbrug en bekijk buurtdata, bewonersscores en marktcijfers om te beoordelen of deze Veenendaalse buurt bij jou past.
Huizenprijzen en marktcijfers Molenbrug, Veenendaal
Molenbrug is een buurt waar kopen zeker niet de norm is. Van de 1.207 woningen staat slechts 36% in de koopsector, terwijl 52% in handen is van woningcorporaties. Dat maakt het aanbod aan koopwoningen in Molenbrug relatief beperkt, maar niet oninteressant. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op €271.000, wat duidelijk lager is dan het wijkgemiddelde van Noordwest (€337.000) en het gemeentelijk gemiddelde van Veenendaal (€375.000). Dat verschil is opvallend groot en weerspiegelt het karakter van de buurt: veel sociale huur, bescheiden woningtypen en een gemiddeld inkomen van €27.200 per jaar.
Op de koopmarkt liggen de prijzen echter hoger dan de WOZ-waarde doet vermoeden. In de afgelopen twaalf maanden werden 22 koopwoningen verkocht voor gemiddeld €368.673, met een bandbreedte van €245.000 tot €600.000. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 90 m² komt dat neer op een prijs van ongeveer €4.096 per vierkante meter. Het aanbod loopt sterk uiteen: van bescheiden rijtjeswoningen tot ruimere woningen aan de bovenkant van de markt. Bekijk bovenaan deze pagina het actuele aanbod en de gemiddelde vraagprijs van dit moment.
Wonen in Molenbrug, Veenendaal
Molenbrug is een buurt die je niet meteen associeert met chique of trendy, maar die wel degelijk zijn eigen karakter heeft. Het is een overwegend naoorlogs woongebied in het noordwestelijke deel van Veenendaal, opgebouwd met rijtjeswoningen, portiekflats en eenvoudige twee-onder-een-kapwoningen uit de jaren zestig en zeventig. De straten zijn rustig, de bebouwing is functioneel en de sfeer is nuchter en gewoon. Geen hippe koffietentjes of bruisende pleinen, maar wel een buurt waar mensen gewoon wonen en kennis van elkaar hebben.
De leeftijdsopbouw laat zien dat de buurt relatief jong is: de grootste groep bewoners is tussen de 25 en 45 jaar oud, wat duidt op jonge gezinnen en starters die hier neergestreken zijn. Eenpersoonshuishoudens zijn met 545 stuks de meest voorkomende woonsituatie. Dat zegt iets over het type woningen dat hier staat: compact, betaalbaar en praktisch. Voor gezinnen is het ook zeker leefbaar. Er zijn basisscholen in de nabijheid en de buurt grenst aan groenstructuren die de wat strakke bebouwing wat lucht geven. Bewoners geven groen een opvallend hoge score van 9.0, wat aangeeft dat het groen in en rondom Molenbrug echt gewaardeerd wordt.
Voor dagelijkse boodschappen hoef je de buurt nauwelijks uit. Veenendaal heeft een goed voorzien stadscentrum op fietsafstand, met onder meer een Jumbo en Albert Heijn in het kernwinkelgebied rondom de Hoofdstraat en het Marktplein. Molenbrug zelf heeft geen groot winkelcentrum, maar de afstand tot het centrum is goed te overbruggen. Qua sport en recreatie biedt de omgeving voldoende: Veenendaal heeft diverse sportverenigingen voor voetbal, tennis en zwemmen, en de Grebbelinie en het buitengebied zijn op de fiets bereikbaar.
De bereikbaarheid scoort zelfs een perfecte 10.0 in de bewonersbeoordelingen, en dat is niet overdreven. Veenendaal heeft twee treinstations: Veenendaal-Centrum en Veenendaal-De Klomp, beide bereikbaar vanuit Molenbrug. Via de A12 en A15 ben je snel op de snelweg richting Utrecht, Arnhem of Den Haag. Busverbindingen rijden door de wijk en verbinden de buurt met de rest van de gemeente.
Bewoners geven Molenbrug een totaalscore van 7.1 op 10, gebaseerd op de beoordelingen op de buurtpagina van Molenbrug. Gemeenschap scoort een 8.0, wat aangeeft dat er een zekere sociale cohesie is. Minder positief zijn bewoners over het uiterlijk van de buurt (5.0 voor schoonheid) en de woningkwaliteit (6.0 voor huisvesting). Bewoonster Lucille omschrijft het zo: "Qua hygiëne wordt er veel schoongemaakt door de gemeente. Desondanks blijft er veel troep en viezigheid op straat." Dat is een eerlijk beeld: de gemeente doet zijn best, maar de openbare ruimte vraagt om meer betrokkenheid van bewoners zelf.
Vergeleken met buurgemeenschappen als Gelderse Blom en De Batterijen heeft Molenbrug een iets nuchterder imago, maar ook een lagere instapdrempel. Wie meer stedelijke allure zoekt, kan ook kijken naar 't Hoorntje of de bredere koopwoningenmarkt in Noordwest. De wijk als geheel heeft een hoger WOZ- en inkomensniveau dan Molenbrug zelf, wat aangeeft dat er binnen Noordwest duidelijke verschillen zijn tussen de buurten.
Past een koophuis in Molenbrug bij jou als koper?
Molenbrug trekt vooral kopers die bewust kiezen voor een betaalbare instap in Veenendaal. Starters die in de gemeente willen kopen maar niet de hoofdprijs willen betalen, vinden hier relatief toegankelijke woningen, al begint de markt ook hier bij €245.000. Jonge gezinnen die ruimte zoeken zonder een groot budget zijn eveneens een logische doelgroep, zeker gezien de aanwezigheid van groen en scholen in de omgeving. Senioren die kleiner willen wonen, kunnen terecht in de compacte woningtypen die de buurt rijk is.
Wees wel eerlijk naar jezelf: het koopwoningaanbod in Molenbrug is beperkt. Met 22 transacties in een jaar is de markt niet groot. Dat betekent dat je snel moet handelen als er iets vrijkomt dat past. Overweeg ook of huren een optie is: bekijk het aanbod van huurwoningen in Molenbrug als alternatief of als tussenstap.
Wat bewoners zeggen over Molenbrug
Molenbrug krijgt van zijn bewoners een gemiddelde score van 7.1 op 10. De bereikbaarheid springt er met een 10.0 bovenuit, en ook gemeenschapszin (8.0) en groen (9.0) worden hoog gewaardeerd. Minder enthousiast zijn bewoners over de uitstraling van de buurt: schoonheid scoort een 5.0. Lucille schrijft: "Qua hygiëne wordt er veel schoongemaakt door de gemeente. Desondanks blijft er veel troep en viezigheid op straat." Lees alle ervaringen en beoordelingen op de buurtpagina van Molenbrug.
Koopwoningen vergelijken in en rond Molenbrug
Buurtje.nl bundelt het aanbod van meer dan 1.500 bronnen op één plek, aangevuld met buurtscores, bewonersreviews en wijkdata die je nergens anders in deze combinatie vindt. Zo kun je niet alleen zien wat er te koop staat, maar ook of de buurt bij je past. Vergelijk Molenbrug met andere buurten in de wijk via De Pol of De Compagnie, bekijk het bredere aanbod in de wijk Noordwest, of verken alle koopwoningen in Veenendaal. Voor meer informatie over de gemeente kun je ook terecht op de website van gemeente Veenendaal.
Veelgestelde vragen
Wat kost een koophuis in Molenbrug?
In de afgelopen twaalf maanden werden 22 koopwoningen verkocht in Molenbrug voor een gemiddelde prijs van €368.673. De bandbreedte loopt van €245.000 tot €600.000. Bij een gemiddeld woonoppervlak van 90 m² komt de prijs per vierkante meter uit op ongeveer €4.096. Het aanbod varieert van compacte rijtjeswoningen tot ruimere woningen aan de bovenkant van de markt.
Wat is de WOZ-waarde in Molenbrug?
De gemiddelde WOZ-waarde in Molenbrug bedraagt €271.000. Dat ligt duidelijk onder het wijkgemiddelde van Noordwest (€337.000) en het gemeentelijk gemiddelde van Veenendaal (€375.000). Dit verschil weerspiegelt het karakter van de buurt: veel sociale huurwoningen en een gemiddeld inkomensniveau van €27.200 per jaar.
Hoe is het wonen in Molenbrug?
Wonen in Molenbrug is nuchter en praktisch. Het is een naoorlogs woongebied met rijtjeswoningen en flats uit de jaren zestig en zeventig, rustige straten en een hechte buurtgemeenschap. Bewoners geven de buurt een score van 7.1 op 10. Groen (9.0) en bereikbaarheid (10.0) worden het hoogst gewaardeerd, terwijl de uitstraling van de openbare ruimte een verbeterpunt blijft.
Is Molenbrug geschikt voor starters en jonge gezinnen?
Ja, Molenbrug is zeker interessant voor starters en jonge gezinnen. De grootste leeftijdsgroep in de buurt is 25 tot 45 jaar, wat aangeeft dat veel jonge bewoners hier al neergestreken zijn. De instapprijs van €245.000 is relatief toegankelijk voor Veenendaal. De buurt heeft groenvoorzieningen, basisscholen in de omgeving en een goede bereikbaarheid, wat het aantrekkelijk maakt voor gezinnen met kinderen.
Hoe is de bereikbaarheid van Molenbrug?
De bereikbaarheid van Molenbrug is uitstekend en krijgt van bewoners een perfecte score van 10.0. Veenendaal heeft twee treinstations, Veenendaal-Centrum en Veenendaal-De Klomp, die beide goed bereikbaar zijn vanuit de buurt. Via de A12 en A15 ben je snel op weg naar Utrecht, Arnhem of Den Haag. Busverbindingen verbinden de buurt met de rest van de gemeente.
Welk type woningen staan te koop in Molenbrug?
Het koopwoningaanbod in Molenbrug bestaat voornamelijk uit rijtjeswoningen en twee-onder-een-kapwoningen uit de jaren zestig en zeventig. Soms komen er ook appartementen te koop in de buurt. Het gemiddelde woonoppervlak van verkochte woningen lag het afgelopen jaar op 90 m². Van de totale woningvoorraad staat slechts 36% in de koopsector, wat het aanbod beperkt houdt.
Hoe is de veiligheid en netheid in Molenbrug?
Bewoners geven veiligheid een score van 7.0 op 10, wat een redelijk beeld geeft. Over de netheid zijn bewoners gemengd: de gemeente reinigt de openbare ruimte regelmatig, maar bewoonster Lucille geeft aan dat er desondanks veel troep en viezigheid op straat blijft liggen. Schoonheid als geheel scoort 5.0, wat aangeeft dat de uitstraling van de buurt een aandachtspunt is voor wie dat belangrijk vindt bij het kopen van een woning.
Qua hygiëne word er veel schoongemaakt door de gemeente. Desondanks blijft er veel troep en viezigheid op straat
