Studio te koop: Hermannus Elconiusstraat 38C, Utrecht
Verkocht onder voorbehoud
KopenUtrechtStudio'sHermannus Elconiusstraat 38C

Hermannus Elconiusstraat 38C

Julianapark en omgeving, Utrecht

€ 259.000
Buurt Julianapark en omgeving, UtrechtBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Albert Heijn op 427m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
50% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een studio in een levendige Utrechtse buurt

Deze studio aan de Hermannus Elconiusstraat 38C is een fijne plek voor wie houdt van de stad. Met 31 m² woonoppervlak is het compact, maar slim ingedeeld. Het gebouw uit 1950 heeft karakter en met energielabel D zijn de stookkosten redelijk. De vraagprijs van €259.000 is scherp vergeleken met andere studios in Utrecht, die gemiddeld duurder zijn.

Julianapark en omgeving

De buurt Julianapark en omgeving wordt gewaardeerd door bewoners. Een bewoner zegt: 'Ik woon al 26 jaar in Zuilen en beschouw het nog altijd als één van de beste buurten van Utrecht.' Op basis van twee beoordelingen scoort de buurt een 8,21. De buurt Julianapark en omgeving telt veel jonge mensen en eenpersoonshuishoudens, wat past bij een stedelijke sfeer.

Leven in de straat

In de straat is het dagelijks leven goed geregeld. Voor de boodschappen loop je naar Albert Heijn (om de hoek) of Boni (twee straten verder). Ook PLUS is op loopafstand. Voor kinderen zijn er basisscholen zoals KBS Ludger (twee straten verder) en Christelijke Basisschool De Piramide (vijf minuten lopen). De gemeente Utrecht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via LEF Makelaars & Taxateurs op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 259.000
Prijs per m²€ 8.355
Woonoppervlakte31m²
Perceeloppervlakte76m²
Bouwjaar1950
EnergielabelD
BuurtJulianapark en omgeving
WijkNoordwest
GemeenteUtrecht

Locatie

Hermannus Elconiusstraat 38C, Utrecht

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

9.1
Eddie van Schaik
08-03-2026
Top buurt!

Ik woon al 26 jaar in Zuilen en beschouw het nog altijd als één van de beste buurten van Utrecht. Met winkels, scholen, bussen en het treinstation allemaal dichtbij is alles binnen handbereik. En met het prachtige Julianapark om de hoek heeft de wijk ook nog eens een heerlijke plek om te ontspannen. Wat mij betreft een absolute toplocatie.

7.3
Finn Koedam
26-08-2024
Rauw, maar gezellig

Ik woon er nog maar een paar maanden maar voor studenten is het er erg goed wonen doordat het centrum in de buurt ligt en er veel verschillende supermarkten in de buurt zijn.

Buurt statistieken

Gegevens uit Julianapark en omgeving

Inwoners2.895
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Julianapark en omgeving

Woningvoorraad1.386
Gem. WOZ-waarde€ 375.000
Koopwoningen47%
Huurwoningen52%

Supermarkten

66 binnen 5 km

Albert Heijn
Amsterdamsestraatweg 367A
427m
Boni
Amsterdamsestraatweg 609
534m
Albert Heijn
Doornburglaan 2
782m

Scholen

128 binnen 5 km

KBS Ludger
Basisonderwijs · 328 leerlingen
363m
Christelijke Basisschool De Piramide
Basisonderwijs · 187 leerlingen
451m
Prinses Margrietschool
Basisonderwijs · 158 leerlingen
463m

Veelgestelde vragen

Over Hermannus Elconiusstraat 38C, Utrecht

Welk energielabel heeft Hermannus Elconiusstraat 38C?

De woning aan Hermannus Elconiusstraat 38C in Utrecht heeft energielabel D.

Is €259.000 een realistische prijs voor deze studio?

Ja, de prijs is marktconform. In de buurt Julianapark en omgeving ligt de gemiddelde vraagprijs op €418.500, maar dat is voor woningen met gemiddeld 65 m². Deze studio is 31 m², dus de prijs per m² is ongeveer €8.355, wat hoger is dan het buurtgemiddelde van €6.759 per m². Het is een eerlijke prijs voor een studio in Utrecht.

Hoe is de buurt om in te wonen?

De buurt Julianapark en omgeving scoort een 8,21 op basis van twee bewonersreviews. Een bewoner die er al 26 jaar woont, noemt het 'een van de beste buurten van Utrecht' vanwege de voorzieningen en het Julianapark om de hoek. Een ander vindt het 'rauw, maar gezellig' en geschikt voor studenten. Het is een levendige, stedelijke buurt met veel jonge mensen.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze studio heeft energielabel D. Dat betekent dat het energieverbruik gemiddeld is voor een woning uit 1950. Je kunt verwachten dat de stookkosten redelijk zijn, maar niet zo laag als bij nieuwbouw. In de buurt heeft 60% van de woningen een label D of lager, dus het is niet uitzonderlijk.

Zijn er supermarkten en scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere supermarkten op loopafstand: Albert Heijn op 427 meter, Boni op 534 meter en PLUS op 875 meter. Ook zijn er basisscholen dichtbij, zoals KBS Ludger op 363 meter en Christelijke Basisschool De Piramide op 451 meter. Voor voortgezet onderwijs moet je iets verder reizen (2,1 km).

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,3 km afstand, dus op ongeveer 15 minuten lopen. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt, al worden specifieke lijnen niet genoemd. De omgevingsadressendichtheid is hoog (4027 adressen per km²), wat duidt op een stedelijke omgeving met veel OV-mogelijkheden.