Studio te koop: Meerluchtlaan 60, Amsterdam
KopenAmsterdamStudio'sMeerluchtlaan 60

Meerluchtlaan 60

Weespertrekvaart, Amsterdam

€ 438.000
Buurt Weespertrekvaart, AmsterdamBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Nieuwbouw uit 2024
Voldoet meestal aan de laatste isolatie-eisen
Populaire buurt voor starters
49% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een nieuwbouwwoning in een opkomende buurt

Deze studio aan de Meerluchtlaan is een gloednieuwe woning in de Weespertrekvaart, een buurt die nog volop in ontwikkeling is. Met energielabel A+ is hij zeer zuinig. De vraagprijs van €438.000 is aan de hoge kant voor een studio, maar past bij de nieuwbouwstatus. Bekijk ook andere studios in Amsterdam.

Buurt Weespertrekvaart: nieuw en nog in ontwikkeling

De buurt Weespertrekvaart is vrij nieuw, met alle woningen gebouwd na 2010. Het is een stedelijke omgeving met veel eenpersoonshuishoudens. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Ik woon hier minder dan een halfjaar en had hoge verwachtingen helaas zijn die niet waargemaakt en voel ik me onveilig in de buurt." Meer over de buurt Weespertrekvaart.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de AH to go op 740 meter of de Albert Heijn op ruim een kilometer. De dichtstbijzijnde basisschool is Montessorischool de Amstel, op twee straten verder (240 meter). Ook is er een kinderdagverblijf op loopafstand. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Verschoor Makelaardij & Assurantiën BV op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 438.000
Prijs per m²€ 11.838
Woonoppervlakte37m²
Perceeloppervlakte413m²
Bouwjaar2024
EnergielabelA+
BuurtWeespertrekvaart
WijkOmval/Overamstel
GemeenteAmsterdam

Locatie

Meerluchtlaan 60, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Redelijk · 1 bewoner

5.5
Fabiënne
29-04-2025
Mijn buurt is vrij nieuw

Ik woon hier minder dan een halfjaar en had hoge verwachtingen helaas zijn die niet waargemaakt en voel ik me onveilig in de buurt.

Buurt statistieken

Gegevens uit Weespertrekvaart

Inwoners1.405
Mannen53%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Weespertrekvaart

Woningvoorraad414
Gem. WOZ-waarde€ 646.000
Koopwoningen23%
Huurwoningen77%

Supermarkten

131 binnen 5 km

AH to go
Julianaplein 7
740m
Aldi
Gaaspstraat 41
1034m
Albert Heijn
Rijnstraat 139
1115m

Scholen

162 binnen 5 km

Montessorischool de Amstel
Basisonderwijs · 280 leerlingen
240m
Daltonschool Spinoza20first
Voortgezet onderwijs · 1034 leerlingen
445m
PI-school Professor Waterink Zuid
Speciaal onderwijs · 66 leerlingen
694m

Veelgestelde vragen

Over Meerluchtlaan 60, Amsterdam

Welk energielabel heeft Meerluchtlaan 60?

De woning aan Meerluchtlaan 60 in Amsterdam heeft energielabel A+.

Is €438.000 een realistische prijs voor deze studio?

De vraagprijs van €438.000 is aan de hoge kant voor een studio van 37 m² in deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €852.353, maar dat is voor woningen met gemiddeld 77 m². De prijs per vierkante meter ligt rond de €11.838, terwijl het buurtgemiddelde €10.483 is. De woning is nieuwbouw met energielabel A+, wat de prijs deels verklaart.

Hoe veilig is de buurt Weespertrekvaart?

In de buurt zijn in de meest recente cijfers 128 misdrijven geregistreerd. Een bewoner geeft aan zich onveilig te voelen, maar dat is een enkele ervaring. De buurt is nog in ontwikkeling en heeft een stedelijk karakter.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze studio heeft energielabel A+, wat betekent dat hij zeer energiezuinig is. De stookkosten zullen laag zijn. In de buurt heeft 58,3% van de koopwoningen label A+ en 41,7% label A. Nieuwbouw heeft vaak een hoog label.

Zijn er voldoende voorzieningen in de buurt?

Ja, er zijn diverse supermarkten op loopafstand, zoals AH to go (740 m) en Albert Heijn (1115 m). Ook zijn er scholen in de buurt, waaronder Montessorischool de Amstel op 240 meter. Het treinstation ligt op 3 km afstand. Parken en restaurants zijn ook dichtbij.

Hoe groot is de studio en is dat genoeg?

De studio heeft een woonoppervlak van 37 m², wat 52% kleiner is dan het buurtgemiddelde van 77 m². Het is een compacte woning, geschikt voor één persoon of een stel dat weinig ruimte nodig heeft. De indeling is open, wat het ruimtelijker kan laten lijken.

Wat is de ligging van de Meerluchtlaan?

De Meerluchtlaan ligt in de buurt Weespertrekvaart, in het stadsdeel Amsterdam-Oost. Het is een relatief nieuwe straat in een gebied dat nog volop in ontwikkeling is. De omgeving is stedelijk met een hoge bebouwingsdichtheid.