Tussenwoning te koop: Brouwersvaart 112, Haarlem
Verkocht onder voorbehoud
KopenHaarlemTussenwoningenBrouwersvaart 112

Brouwersvaart 112

Leidsebuurt-oost, Haarlem

€ 1.150.000
Buurt Leidsebuurt-oost, HaarlemBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 196m²
131% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 331m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in Haarlem

Deze tussenwoning aan de Brouwersvaart ademt de charme van 1900, met een woonoppervlak van 196 m² dat ruimte biedt voor een groot gezin. De woning heeft energielabel C, wat voor een huis van deze leeftijd redelijk zuinig is. Met een vraagprijs van €1.150.000 is dit een aanzienlijk bedrag, maar de prijs per vierkante meter is marktconform voor een woning van dit formaat in deze buurt. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor tussenwoningen in Haarlem ligt lager, maar deze woning is ook uitzonderlijk groot.

Leidsebuurt-oost: een levendige stadswijk

De buurt Leidsebuurt-oost is een van de meest stedelijke delen van Haarlem, met een omgevingsadressendichtheid van 5135. Het is een buurt met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De woningvoorraad bestaat voor bijna 60% uit eengezinswoningen, en twee derde is koop. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers schetsen een levendige, dichtbevolkte wijk.

Het dagelijks leven rondom Brouwersvaart

Voor je dagelijkse boodschappen hoef je niet ver: Albert Heijn en Dekamarkt zitten allebei om de hoek, op een paar minuten lopen. Ook basisschool De Peppelaer is vlakbij. Het Stedelijk Gymnasium Haarlem is twee straten verder, goed voor het voortgezet onderwijs. De gemeente Haarlem biedt verder alle stedelijke voorzieningen binnen handbereik.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via wbos makelaars op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 1.150.000
Prijs per m²€ 5.867
Woonoppervlakte196m²
Perceeloppervlakte99m²
Bouwjaar1900
EnergielabelC
BuurtLeidsebuurt-oost
WijkZijlwegkwartier
GemeenteHaarlem

Locatie

Brouwersvaart 112, Haarlem

Buurt statistieken

Gegevens uit Leidsebuurt-oost

Inwoners2.180
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Leidsebuurt-oost

Woningvoorraad1.062
Gem. WOZ-waarde€ 480.000
Koopwoningen67%
Huurwoningen33%

Supermarkten

46 binnen 5 km

Albert Heijn
Drossestraat 11
331m
Dekamarkt
Oranjeboomstraat 126
348m
Dekamarkt
Gedempte oude gracht 56-58
497m

Scholen

101 binnen 5 km

Openbare Basisschool De Peppelaer
Basisonderwijs · 404 leerlingen
324m
Stedelijk Gymnasium Haarlem
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
530m
IKC De Argonauten
Basisonderwijs · 201 leerlingen
566m

Veelgestelde vragen

Over Brouwersvaart 112, Haarlem

Welk energielabel heeft Brouwersvaart 112?

De woning aan Brouwersvaart 112 in Haarlem heeft energielabel C.

Is de vraagprijs van €1.150.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt fors boven het buurtgemiddelde van €556.333, maar dat komt doordat deze woning met 196 m² veel groter is dan de gemiddelde woning in de buurt (85 m²). De prijs per vierkante meter is ongeveer €5.867, wat lager is dan het buurtgemiddelde van €6.477 per m². Daarmee is de prijs relatief scherp voor het formaat, al blijft het een hoog bedrag.

Hoe is de buurt Leidsebuurt-oost om in te wonen?

Leidsebuurt-oost is een zeer stedelijke buurt met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel alleenstaanden en jonge mensen, maar ook gezinnen. De buurt heeft een mix van koop- en huurwoningen, en de sfeer is levendig. Het treinstation van Haarlem is op 1,8 km afstand, goed te doen met de fiets.

Wat is het energielabel en wat betekent dat voor de stookkosten?

De woning heeft energielabel C. Dat is redelijk voor een huis uit 1900, maar niet bijzonder zuinig. Je kunt verwachten dat de stookkosten hoger zijn dan bij een modern huis met label A, maar lager dan bij een woning met label G.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Openbare Basisschool De Peppelaer zit op 324 meter. Voor voortgezet onderwijs is het Stedelijk Gymnasium Haarlem op 530 meter. Ook zijn er andere basisscholen zoals IKC De Argonauten op 566 meter.

Hoeveel woningen zijn er te koop in de buurt?

Op dit moment staan er slechts 3 koopwoningen te koop in Leidsebuurt-oost, waarvan deze er één is. Dat is een klein aanbod, wat kan betekenen dat de keuze beperkt is. De gemiddelde verkooptijd in de buurt is 32 dagen, wat aangeeft dat woningen redelijk snel worden verkocht.