Tussenwoning te koop: Corfstraat 14, Alkmaar
KopenAlkmaarTussenwoningenCorfstraat 14

Corfstraat 14

Burgemeesterskwartier, Alkmaar

€ 598.000
Buurt Burgemeesterskwartier, AlkmaarBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 139m²
22% groter dan gemiddeld in de buurt
AH XL op 279m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een ruime tussenwoning in het Burgemeesterskwartier

Deze tussenwoning uit 1933 ademt karakter met een woonoppervlak van 139 m² en een energielabel B. De woning ligt in een rustige, groene buurt waar nog echte buren zijn, zoals een bewoner het verwoordt. Met een vraagprijs van €598.000 is de prijs aan de hoge kant vergeleken met andere tussenwoningen in Alkmaar.

De buurt Burgemeesterskwartier

Het Burgemeesterskwartier is een gewilde wijk in Alkmaar-Zuid, met veel eengezinswoningen en een hoog percentage koopwoningen (95%). De buurt scoort een 8,82 op basis van twee beoordelingen. Een bewoner zegt: "Top buurt, 1 van de weinige wijken waar nog echte buren zijn. Geen criminaliteit, rustig maar toch gezellig." De buurt Burgemeesterskwartier telt zo'n 1.595 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de AH XL om de hoek (twee straten verder). Ook de Lidl en Albert Heijn zijn op loopafstand. Basisschool De Stek en openbare basisschool De Fontein zitten op vijf minuten lopen, en het PCC Het Lyceum voor voortgezet onderwijs is ook dichtbij. De gemeente Alkmaar biedt verder volop voorzieningen zoals restaurants en parken op loopafstand.

Over deze aanbieding

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Pinedo Makelaardij. De vraagprijs is €598.000, wat boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt ligt.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt1 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 598.000
Prijs per m²€ 4.302
Woonoppervlakte139m²
Perceeloppervlakte115m²
Bouwjaar1933
EnergielabelB
BuurtBurgemeesterskwartier
WijkZuid
GemeenteAlkmaar

Locatie

Corfstraat 14, Alkmaar

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 2 bewoners

9.6
Joran
07-01-2025
Top buurt, 1 van de weinige wijken waar nog echte buren zijn. Geen criminaliteit, rustig maar toch gezellig. Gewoon perfect.

Dat dus, groetjes!

8.0
Ray
18-09-2024
-

-

Buurt statistieken

Gegevens uit Burgemeesterskwartier

Inwoners1.595
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Burgemeesterskwartier

Woningvoorraad596
Gem. WOZ-waarde€ 478.000
Koopwoningen95%
Huurwoningen5%

Supermarkten

27 binnen 5 km

AH XL
Wendelaarstraat 1 3
279m
Lidl
Geert Groteplein 6
808m
Albert Heijn
Geert Groteplein 7
820m

Scholen

60 binnen 5 km

Basisschool De Stek
Basisonderwijs · 206 leerlingen
462m
Openbare Basisschool De Fontein
Basisonderwijs · 87 leerlingen
529m
PCC Het Lyceum
Voortgezet onderwijs · 1194 leerlingen
650m

Veelgestelde vragen

Over Corfstraat 14, Alkmaar

Welk energielabel heeft Corfstraat 14?

De woning aan Corfstraat 14 in Alkmaar heeft energielabel B.

Is €598.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €598.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€506.800) en ook boven de mediaan van beschikbare koopwoningen (€504.750). Wel is deze woning met 139 m² groter dan het gemiddelde (114 m²). De prijs per m² is ongeveer €4.301, wat lager is dan het buurtgemiddelde van €4.601. Of de prijs marktconform is, hangt af van de staat en afwerking.

Hoe is de buurt Burgemeesterskwartier om in te wonen?

Het Burgemeesterskwartier wordt door bewoners beoordeeld met een 8,82. Ze noemen het rustig, gezellig en zonder criminaliteit. De buurt bestaat voornamelijk uit eengezinswoningen (85%) en koopwoningen (95%). Er wonen veel gezinnen, maar ook ouderen. Voorzieningen zoals supermarkten, scholen en parken zijn op loopafstand.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel B, wat betekent dat het redelijk zuinig is. In de buurt hebben alle beschikbare koopwoningen label A+, dus deze woning scoort iets minder goed. Toch is label B nog steeds energiezuinig, met lagere stookkosten dan woningen met een lager label.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Stek (462 m) en Openbare Basisschool De Fontein (529 m) zijn beide binnen vijf minuten lopen. Voor voortgezet onderwijs is PCC Het Lyceum op 650 m afstand. Ook zijn er andere basisscholen en middelbare scholen in de omgeving.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation van Alkmaar ligt op 2,1 km afstand, ongeveer 25 minuten lopen of een korte fietsrit.

Wat voor onderhoud heeft een woning uit 1933?

Een woning uit 1933 kan karakteristieke elementen hebben, maar vraagt ook onderhoud aan bijvoorbeeld leidingen, dak en isolatie. Het energielabel B suggereert dat er al verbeteringen zijn doorgevoerd.