Tussenwoning te koop: Donkerslootstraat 41, Rotterdam
KopenRotterdamTussenwoningenDonkerslootstraat 41

Donkerslootstraat 41

Hillesluis, Rotterdam

€ 455.000
Buurt Hillesluis, RotterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 144m²
60% groter dan gemiddeld in de buurt
Dirk op 368m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
33% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een royale tussenwoning in Hillesluis

Deze tussenwoning aan de Donkerslootstraat 41 in Rotterdam is een echte verrassing. Met 144 m² woonoppervlak is het een flinke woning, gebouwd in 1939 en voorzien van energielabel C. De woning heeft een eigen oprit en een tuin. De vraagprijs van €455.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere tussenwoningen in Rotterdam, maar de royale afmetingen maken het marktconform.

De buurt Hillesluis

Hillesluis is een levendige wijk in Rotterdam-Zuid, met een mix van culturen en een jonge bevolking. De buurt telt ruim 12.000 inwoners, waarvan veel gezinnen met kinderen. Het is een stedelijke omgeving met een hoge dichtheid. De buurt Hillesluis heeft een gemiddeld inkomen dat iets onder het stedelijk gemiddelde ligt, maar de woningvoorraad is divers. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews, maar de buurt staat bekend om zijn sociale cohesie.

Het dagelijks leven in de straat

In de ochtend loop je zo naar de Dirk om de hoek voor je boodschappen, of naar de Albert Heijn op vijf minuten lopen. Voor de kinderen is de Bogermanschool voor Basisonderwijs twee straten verder, en ook Risala is dichtbij. De gemeente Rotterdam biedt volop voorzieningen, van parken tot restaurants. Het treinstation is op loopafstand, maar met de auto ben je ook snel op de snelweg.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Woonvisie NVM Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 455.000
Prijs per m²€ 3.160
Woonoppervlakte144m²
Perceeloppervlakte102m²
Bouwjaar1939
EnergielabelC
BuurtHillesluis
WijkFeijenoord
GemeenteRotterdam

Locatie

Donkerslootstraat 41, Rotterdam

Buurt statistieken

Gegevens uit Hillesluis

Inwoners12.310
Mannen51%
Vrouwen49%

Woningmarkt

Gegevens uit Hillesluis

Woningvoorraad5.066
Gem. WOZ-waarde€ 216.000
Koopwoningen23%
Huurwoningen77%

Supermarkten

83 binnen 5 km

Dirk
Beijerlandsepassage 7
368m
Albert Heijn
Strijensestraat 77
479m
SPAR express
Korte Stadionweg 111
922m

Scholen

181 binnen 5 km

Bogermanschool voor Basisonderwijs
Basisonderwijs · 189 leerlingen
207m
Risala
Basisonderwijs · 576 leerlingen
224m
Christelijke Basisschool Willem van Oranje
Basisonderwijs · 163 leerlingen
463m

Veelgestelde vragen

Over Donkerslootstraat 41, Rotterdam

Welk energielabel heeft Donkerslootstraat 41?

De woning aan Donkerslootstraat 41 in Rotterdam heeft energielabel C.

Is de prijs van €455.000 reëel voor deze woning?

De vraagprijs ligt 46% boven het buurtgemiddelde van €312.583, maar de woning is met 144 m² ook 60% groter dan het gemiddelde van 90 m². De prijs per m² is ongeveer €3.160, wat lager is dan het buurtgemiddelde van €3.595 per m². Gezien de royale oppervlakte en het energielabel C is de prijs marktconform.

Hoe is de buurt Hillesluis om in te wonen?

Hillesluis is een stedelijke wijk met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel gezinnen en jonge mensen. De buurt heeft een hoge bevolkingsdichtheid en een mix van culturen. Er zijn voldoende supermarkten, scholen en parken in de buurt. Het aantal misdrijven is met 793 per jaar relatief hoog, maar dat is gebruikelijk in een stedelijke omgeving.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel C. Dat betekent dat het een redelijk zuinige woning is, maar niet top. In de buurt heeft 28,6% van de woningen label A, 33,3% label B en 23,8% label C. Je kunt dus verwachten dat de energiekosten gemiddeld zijn voor een woning van dit type en bouwjaar.

Hoe ver is het naar het centrum van Rotterdam?

Het centrum van Rotterdam is met de fiets of het openbaar vervoer goed bereikbaar. Het treinstation ligt op 2,3 km afstand, dus ongeveer 25 minuten lopen of 10 minuten fietsen. Met de auto ben je er ook snel, maar houd rekening met parkeerkosten.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De Bogermanschool voor Basisonderwijs ligt op 207 meter, Risala op 224 meter en Christelijke Basisschool Willem van Oranje op 463 meter. Ook is er voortgezet speciaal onderwijs op 481 meter. Voor middelbaar onderwijs moet je iets verder, gemiddeld 1 km.

Hoeveel woningen staan er te koop in Hillesluis?