Tussenwoning te koop: Javastraat 23, 'S-Gravenhage
KopenDen HaagTussenwoningenJavastraat 23

Javastraat 23

Willemspark, Den Haag

€ 2.495.000
Buurt Willemspark, 'S-GravenhageBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 441m²
200% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 447m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
34% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in het hart van Willemspark

Deze monumentale tussenwoning uit 1910 ademt de sfeer van het deftige Den Haag. Met 441 m² woonoppervlak en een perceel van 361 m² is het een van de grootste woningen in de buurt. De vraagprijs van €2.495.000 is aan de hoge kant, maar past bij het formaat en de locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor tussenwoningen in Den Haag ligt lager, maar dit is een uitzonderlijk object.

Willemspark: rustig, groen en statig

Willemspark is een van de meest gewilde buurten van Den Haag, met brede lanen en veel groen. De buurt telt 1.745 inwoners, waarvan veel alleenstaanden en stellen. Het is een rustige wijk met een hoog voorzieningenniveau. Op basis van de beschikbare gegevens zijn er geen bewonersreviews, maar de cijfers spreken voor zich: de buurt Willemspark heeft een hoge omgevingsadressendichtheid en is zeer stedelijk.

Het dagelijks leven in de straat

De Javastraat ligt in een levendig deel van Willemspark. Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de Albert Heijn om de hoek (447 m) of de SPAR express twee straten verder (785 m). Ook zijn er meerdere scholen in de buurt, zoals basisschool De Parachute op tien minuten lopen en het Sint-Maartenscollege voor voortgezet onderwijs. De gemeente Den Haag biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Residence Makelaars B.V. op Vastgoed Nederland aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt26 februari 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 2.495.000
Prijs per m²€ 5.658
Woonoppervlakte441m²
Perceeloppervlakte361m²
Bouwjaar1910
EnergielabelC
BuurtWillemspark
WijkWillemspark
GemeenteDen Haag

Locatie

Javastraat 23, 'S-Gravenhage

Buurt statistieken

Gegevens uit Willemspark

Inwoners1.745
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Willemspark

Woningvoorraad1.213
Gem. WOZ-waarde€ 524.000
Koopwoningen38%
Huurwoningen61%

Supermarkten

76 binnen 5 km

Albert Heijn
Sumatrastraat 2
447m
SPAR express
Zuid-Hollandlaan 6
785m
Albert Heijn
Weissenbruchstraat 116
866m

Scholen

16 binnen 5 km

De Parachute
Basisonderwijs · 176 leerlingen
3011m
Sint-Maartenscollege
Voortgezet onderwijs · 1224 leerlingen
3710m
Corbulo Tech & Design College
Voortgezet onderwijs · 285 leerlingen
3713m

Veelgestelde vragen

Over Javastraat 23, 'S-Gravenhage

Welk energielabel heeft Javastraat 23?

De woning aan Javastraat 23 in 'S-Gravenhage heeft energielabel C.

Is €2.495.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs is fors hoger dan de gemiddelde vraagprijs in Willemspark (€904.031) en ook hoger dan de mediaan (€447.500). Het is de duurste woning van de 8 die nu in de buurt te koop staan. De prijs per m² (€5.659) ligt echter dicht bij het buurtgemiddelde van €5.879, en de woning is met 441 m² uitzonderlijk groot. Of de prijs marktconform is, hangt af van de exacte staat en afwerking.

Hoe is de buurt Willemspark om in te wonen?

Willemspark is een rustige, groene buurt met veel alleenstaanden en stellen. Er wonen relatief weinig gezinnen met kinderen. De buurt heeft een hoog voorzieningenniveau, met winkels, scholen en parken op loopafstand. Het is een van de duurdere buurten van Den Haag, met een gemiddelde koopsom van €690.152 in het afgelopen jaar.

Wat is de ligging van de Javastraat?

De Javastraat ligt in het hart van Willemspark, op loopafstand van het centrum van Den Haag. Het treinstation Den Haag Centraal is op 1,8 km afstand. In de straat zelf zijn diverse restaurants en winkels. De buurt is zeer stedelijk met een omgevingsadressendichtheid van 4.385 adressen per km².

Hoe groot is de woning en wat is het energielabel?

De woning heeft een woonoppervlak van 441 m² en een perceel van 361 m². Het energielabel is C, wat betekent dat de woning redelijk zuinig is. In de buurt heeft 41,7% van de koopwoningen label A, 16,7% label B en 25% label C. Houd rekening met stookkosten die bij een woning van deze omvang horen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool De Parachute ligt op 3 km, maar er zijn ook dichterbij gelegen scholen. Voor voortgezet onderwijs zijn het Sint-Maartenscollege, Corbulo Tech & Design College en Gymnasium Novum allemaal binnen 4 km. De afstand tot het dichtstbijzijnde kinderdagverblijf is 0,3 km.