Tussenwoning te koop: Lage Barakken 1, Maastricht
KopenMaastrichtTussenwoningenLage Barakken 1

Lage Barakken 1

Wyck, Maastricht

€ 969.000
Buurt Wyck, MaastrichtBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 295m²
108% groter dan gemiddeld in de buurt
Al 351 dagen op de markt
Gemiddeld in de buurt is 78 dagen
Ekoplaza op 231m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in het hart van Maastricht

Deze monumentale tussenwoning uit 1893 ademt historie en karakter. Met een woonoppervlak van 295 m² biedt het riant de ruimte voor een groot gezin of wie graag ontvangt. De woning ligt in de sfeervolle buurt Wyck, vlak bij het station en de Maas. Met een vraagprijs van €969.000 is dit de duurste koopwoning in de buurt, een prijs die past bij de unieke combinatie van formaat, leeftijd en locatie. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor tussenwoningen in Maastricht ligt lager.

Wyck: levendig en centraal

Wyck is een bruisende buurt met een mix van studenten, jonge professionals en oudere bewoners. De omgevingsadressendichtheid is hoog, wat typerend is voor een stedelijk centrum. Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: veel eenpersoonshuishoudens en een jonge populatie. De buurt Wyck staat bekend om zijn restaurants, winkels en het station op loopafstand.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Ekoplaza (om de hoek) of de SPAR (twee straten verder). Ook Albert Heijn en Jumbo zijn op loopafstand. Basisschool Wyck zit naast de deur, en voor voortgezet onderwijs kun je naar het Sint-Maartenscollege (tien minuten lopen). De gemeente Maastricht biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Tijs & Cyril Makelaardij aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt27 mei 2025
StatusBeschikbaar
Prijs€ 969.000
Prijs per m²€ 3.285
Woonoppervlakte295m²
Perceeloppervlakte110m²
Bouwjaar1893
BuurtWyck
WijkCentrum
GemeenteMaastricht

Locatie

Lage Barakken 1, Maastricht

Buurt statistieken

Gegevens uit Wyck

Inwoners5.630
Mannen46%
Vrouwen54%

Woningmarkt

Gegevens uit Wyck

Woningvoorraad3.597
Gem. WOZ-waarde€ 402.000
Koopwoningen29%
Huurwoningen69%

Supermarkten

34 binnen 5 km

Ekoplaza
Rechtstraat 48a
231m
SPAR
Stationsstraat 9
282m
AH to go
Stationsplein 29
350m

Scholen

45 binnen 5 km

Basisschool Wyck
Basisonderwijs · 170 leerlingen
102m
Montessori College Maastricht voor Atheneum en Gymnasium
Voortgezet onderwijs · 22 leerlingen
222m
Sint-Maartenscollege
Voortgezet onderwijs · 1244 leerlingen
626m

Veelgestelde vragen

Over Lage Barakken 1, Maastricht

Is €969.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €969.000 is fors hoger dan de gemiddelde vraagprijs in Wyck (€573.364) en de mediaan (€450.000). Het is de duurste woning van de 11 die nu te koop staan. De prijs per m² (€3.285) ligt echter onder het buurtgemiddelde van €4.416, wat deels het grote oppervlak compenseert. Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat en de bereidheid van kopers om te betalen voor de unieke combinatie van grootte, bouwjaar en locatie.

Hoe verhoudt de oppervlakte van 295 m² zich tot andere woningen in Wyck?

Met 295 m² woonoppervlak is deze woning 108% groter dan het buurtgemiddelde van 142 m². Het is een uitzonderlijk ruime woning voor de buurt, waar de meeste woningen kleiner zijn. Het perceel is met 110 m² relatief bescheiden voor zo'n groot huis.

Wat zegt het bouwjaar 1893 over de woning?

Het bouwjaar 1893 betekent dat de woning voor 1945 is gebouwd, wat in Wyck geldt voor 26,7% van de woningen. Dit type woning heeft vaak karakteristieke details zoals hoge plafonds, ornamenten en grote ramen. Houd wel rekening met mogelijke onderhoudskosten en dat energielabels bij oudere woningen vaak lager zijn, in Wyck heeft 61,1% label A, maar dat zegt niets over deze specifieke woning.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt op 0,9 km van het treinstation, wat ongeveer tien minuten lopen is. De buurt is zeer stedelijk met een hoge omgevingsadressendichtheid, wat betekent dat voorzieningen dichtbij zijn.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, Basisschool Wyck zit op 102 meter afstand, dus om de hoek. Voor voortgezet onderwijs zijn er het Montessori College Maastricht (222 m) en het Sint-Maartenscollege (626 m). Ook zijn er kinderdagverblijven op loopafstand.

Wat is de sfeer in de buurt Wyck?

Wyck is een levendige, centraal gelegen buurt met veel restaurants, winkels en een park op 0,3 km. De bevolking is jong: 30% is tussen 15 en 25 jaar, en 26% tussen 25 en 45 jaar. Er zijn veel eenpersoonshuishoudens (51%) en relatief weinig gezinnen met kinderen. Het is een dynamische buurt waar veel te beleven is.