Tussenwoning te koop: Lange Raamstraat 9, Haarlem
KopenHaarlemTussenwoningenLange Raamstraat 9

Lange Raamstraat 9

Vijfhoek, Haarlem

€ 595.000
Buurt Vijfhoek, HaarlemBekijk buurt
Jumbo op 185m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
37% van de bewoners is 25-45 jaar
Energielabel D
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een monumentale tussenwoning in hartje Haarlem

Deze 19e-eeuwse tussenwoning aan de Lange Raamstraat ademt historie, met een klassieke gevel en een intieme sfeer midden in de levendige Vijfhoek. Met 85 m² woonoppervlak en een klein stadstuintje van 38 m² biedt het een zeldzame combinatie van stadsleven en eigen buitenruimte. De vraagprijs van €595.000 ligt onder het gemiddelde van €641.125 in de buurt, maar boven de mediaan van €544.750, een marktconforme prijs voor een woning met energielabel D. Bekijk ook andere tussenwoningen in Haarlem.

De Vijfhoek: levendig en dorps in de stad

De Vijfhoek is een van de oudste buurten van Haarlem, met smalle straatjes, grachten en een hechte gemeenschap. Op basis van drie beoordelingen geven bewoners de buurt gemiddeld een 8,3. Een bewoner zegt: "De vijfhoek is een hele fijne buurt om in te wonen. Iedereen kent elkaar en is aardig voor elkander." Een ander noemt het "druk maar wel gezellig" en waardeert het wonen aan het water. De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens (ruim 1000) en relatief weinig gezinnen, wat past bij het stadscentrum. Meer over de buurt Vijfhoek.

Het dagelijks leven: alles om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je zo naar de Jumbo op twee straten afstand, of naar de Dekamarkt en Albert Heijn even verderop. Ook scholen zijn dichtbij: het Stedelijk Gymnasium Haarlem en basisscholen als De Peppelaer en de Cruquiusschool liggen op loopafstand. Het station is tien minuten lopen, en parken als het Kenaupark zijn om de hoek. De gemeente Haarlem biedt een compleet stadsleven met cultuur, horeca en groen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Funda en Huispedia, beide door Maarten van Vliet Makelaars.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 595.000
Prijs per m²€ 7.000
Woonoppervlakte85m²
Perceeloppervlakte38m²
Bouwjaar1890
EnergielabelD
BuurtVijfhoek
WijkOude Stad
GemeenteHaarlem

Locatie

Lange Raamstraat 9, Haarlem

Ervaringen uit de buurt

Zeer goed · 3 bewoners

8.5
Julian Slobbe
27-12-2024
Alles op loopafstand

De vijfhoek is een hele fijne buurt om in te wonen. Iedereen kent elkaar en is aardig voor elkander. Heel soms komen er wel jongere over straat, maar dat hoort er ook bij. Alle winkels en restaurants zijn om de hoek dus je bent er zo. Heel veel natuur is er helaas niet, maar als je even op de fiets stapt kom je zo bij een bos.

7.4
sock
06-07-2024
Druk maar wel gezellig

Ik vind het een hele fijne plek om te wonen. Alles is lekker dichtbij en ik woon lekker aan het water , waar ik meestal in de zomer ook ga suppen. De parken zijn ook erg leuk daar zit ik ook erg vaak.

8.9
Charlotte Muntendam
31-10-2023
Behoeftes kat/hond

Behoeftes van een kat of hond worden voor mijn deur gedaan (waar ik niks aan kan doen) dit wordt nóóit opgeruimd.

Buurt statistieken

Gegevens uit Vijfhoek

Inwoners3.500
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Vijfhoek

Woningvoorraad1.721
Gem. WOZ-waarde€ 520.000
Koopwoningen48%
Huurwoningen52%

Supermarkten

47 binnen 5 km

Jumbo
Gedempte Oude Gracht 66
185m
Dekamarkt
Gedempte oude gracht 56-58
281m
Albert Heijn
Grote Houtstraat 182
304m

Scholen

102 binnen 5 km

Stedelijk Gymnasium Haarlem
Voortgezet onderwijs · 823 leerlingen
410m
Openbare Basisschool De Peppelaer
Basisonderwijs · 404 leerlingen
451m
Cruquiusschool
Basisonderwijs · 188 leerlingen
468m

Veelgestelde vragen

Over Lange Raamstraat 9, Haarlem

Welk energielabel heeft Lange Raamstraat 9?

De woning aan Lange Raamstraat 9 in Haarlem heeft energielabel D.

Is €595.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €595.000 ligt onder het gemiddelde van €641.125 in de Vijfhoek, maar boven de mediaan van €544.750. De gemiddelde prijs per m² is €7.490, wat voor deze woning van 85 m² neerkomt op €7.000 per m². Dat is iets onder het buurtgemiddelde, maar de woning heeft energielabel D, terwijl veel koopwoningen in de buurt een beter label hebben.

Hoe is de buurt Vijfhoek om in te wonen?

Bewoners geven de Vijfhoek gemiddeld een 8,3. Ze waarderen de gemoedelijke sfeer, de onderlinge bekendheid en dat alles op loopafstand is. Een bewoner noemt het "druk maar wel gezellig" en geniet van het wonen aan het water. Wel is er weinig natuur in de directe omgeving, maar met de fiets ben je snel in een bos.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

Deze woning heeft energielabel D. Dat betekent dat het energieverbruik gemiddeld is voor een woning uit 1890. In de Vijfhoek heeft 75% van de koopwoningen een beter energielabel (A of A+). Reken op hogere stookkosten dan bij een moderne, goed geïsoleerde woning.

Hoeveel onderhoud vraagt een monumentale woning uit 1890?

Een woning uit 1890 heeft vaak karakteristieke details, maar kan ook onderhoud vergen aan bijvoorbeeld kozijnen, dak en fundering. De Vijfhoek staat bekend om historische panden, dus veel buren hebben vergelijkbare ervaring.

Zijn er parkeermogelijkheden in de Vijfhoek?

De Vijfhoek is een autoluwe buurt in het centrum van Haarlem. Parkeren is vaak op straat met een vergunningenstelsel. De omgevingsadressendichtheid is zeer hoog (5.770 adressen per km²), wat aangeeft dat het een dichtbebouwde stadswijk is. Een eigen parkeerplaats is niet bij de woning inbegrepen.

Hoe veilig is de Vijfhoek?

In de buurt zijn in totaal 585 misdrijven geregistreerd, maar dat cijfer is niet uitgesplitst naar type. Bewoners noemen in reviews dat er "wel eens jongeren over straat komen" en dat hondenpoep een ergernis is. Over het algemeen ervaren ze de buurt als veilig en prettig.