Tussenwoning te koop: Maria Rutgersweg 57, Leiden
Verkocht onder voorbehoud
KopenLeidenTussenwoningenMaria Rutgersweg 57

Maria Rutgersweg 57

Dobbewijk-Zuid, Leiden

€ 630.000
Buurt Dobbewijk-Zuid, LeidenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Energiezuinige woning met label A+
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 131m²
25% groter dan gemiddeld in de buurt
AI-samenvatting

Een ruime tussenwoning in een rustige Leidse buurt

Deze tussenwoning aan de Maria Rutgersweg 57 ademt rust en ruimte. Met 131 m² woonoppervlak en een energielabel A+ is het een comfortabel en duurzaam thuis. De woning uit 1989 staat in de groene Dobbewijk-Zuid, een buurt waar het prettig wonen is. Met een vraagprijs van €630.000 is dit de duurste van de vijf koopwoningen die nu in de buurt te koop staan, maar de prijs is marktconform gezien de ruime oppervlakte en het hoge energielabel. Bekijk ook het aanbod van tussenwoningen in Leiden voor vergelijkbare opties.

Dobbewijk-Zuid: groen en kindvriendelijk

Dobbewijk-Zuid is een rustige, groene buurt in Leiden. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "Leuke buurt, wijkagent min punt." De buurt telt zo'n 4.500 inwoners, met veel gezinnen en een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,3 personen. Het is een plek waar kinderen veilig kunnen spelen en buren elkaar kennen. De buurt Dobbewijk-Zuid biedt een prettige woonomgeving.

Dagelijks leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de Albert Heijn of Dirk, beide om de hoek. De kinderen lopen naar de Anne Frankschool, twee straten verder. Voor de middelbare school fiets je tien minuten. Het park of plantsoen is naast de deur. De gemeente Leiden biedt verder alle stedelijke voorzieningen op fietsafstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via RE/MAX aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt2 februari 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 630.000
Prijs per m²€ 4.809
Woonoppervlakte131m²
Perceeloppervlakte141m²
Bouwjaar1989
EnergielabelA+
BuurtDobbewijk-Zuid
WijkStevenshofdistrict
GemeenteLeiden

Locatie

Maria Rutgersweg 57, Leiden

Ervaringen uit de buurt

Voldoende · 1 bewoner

6.8
Dilano Kirac
26-07-2023
Leuke buurt

Leuke buurt wijk agent min punt

Buurt statistieken

Gegevens uit Dobbewijk-Zuid

Inwoners4.500
Mannen50%
Vrouwen50%

Woningmarkt

Gegevens uit Dobbewijk-Zuid

Woningvoorraad1.897
Gem. WOZ-waarde€ 410.000
Koopwoningen61%
Huurwoningen39%

Supermarkten

42 binnen 5 km

Albert Heijn
Stevensbloem 11
616m
Dirk
Stevensbloem 173
616m
Jumbo
Planciusplantsoen 25
1066m

Scholen

80 binnen 5 km

Anne Frank
Basisonderwijs · 247 leerlingen
359m
Basisschool De Wereldwijzer
Basisonderwijs · 311 leerlingen
820m
De Stevenshof
Basisonderwijs · 316 leerlingen
820m

Veelgestelde vragen

Over Maria Rutgersweg 57, Leiden

Welk energielabel heeft Maria Rutgersweg 57?

De woning aan Maria Rutgersweg 57 in Leiden heeft energielabel A+.

Is €630.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €630.000 ligt 18% boven de gemiddelde vraagprijs van €534.800 in de buurt. Het is de duurste van de vijf te koop staande woningen. De prijs is te verklaren door het ruime woonoppervlak van 131 m² (25% meer dan het buurtgemiddelde) en het energielabel A+. De gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €546.130, dus de vraagprijs is aan de hoge kant.

Hoe is de buurt Dobbewijk-Zuid om in te wonen?

Dobbewijk-Zuid is een rustige, groene buurt met veel gezinnen. Er wonen ongeveer 4.500 mensen, waarvan een groot deel in eengezinswoningen. De buurt heeft een gemiddelde score van 6,75 uit één review. Een bewoner noemt het een 'leuke buurt'. Het is een veilige en kindvriendelijke omgeving.