Tussenwoning te koop: Marktstraat 11, Bolsward
Verkocht onder voorbehoud

Marktstraat 11

Bolsward binnen De Wallen, Súdwest-Fryslân

€ 689.000
Buurt Bolsward binnen De Wallen, BolswardBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 268m²
41% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 430m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
AI-samenvatting

Een statige tussenwoning in het hart van Bolsward

Deze tussenwoning aan de Marktstraat ademt historie. Met een woonoppervlak van 268 m² en een perceel van 350 m² is het een van de grotere woningen in de buurt. Het energielabel G betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. De vraagprijs van €689.000 ligt aan de hoge kant, vergeleken met andere tussenwoningen in Súdwest-Fryslân.

Bolsward binnen De Wallen

De buurt Bolsward binnen De Wallen is een historische binnenstad met 1.530 inwoners. Het is een gemengde buurt: veel eenpersoonshuishoudens (435) en ook gezinnen met kinderen (160). De meeste woningen zijn gebouwd voor 1945 (75%). Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen loop je naar de Jumbo (om de hoek, 430 m) of de Poiesz (twee straten verder, 436 m). Ook de Aldi is vlakbij (499 m). Kinderen kunnen naar IKC Sint Maarten (basisonderwijs, 326 m) of later naar het Marne college (voortgezet onderwijs, 668 m). De gemeente Súdwest-Fryslân biedt een mix van stedelijk en landelijk leven.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Chris Draijer Makelaardij.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt18 april 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 689.000
Prijs per m²€ 2.571
Woonoppervlakte268m²
Perceeloppervlakte350m²
Bouwjaar1890
EnergielabelG
BuurtBolsward binnen De Wallen
WijkBolsward
GemeenteSúdwest-Fryslân

Locatie

Marktstraat 11, Bolsward

Buurt statistieken

Gegevens uit Bolsward binnen De Wallen

Inwoners1.530
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Bolsward binnen De Wallen

Woningvoorraad944
Gem. WOZ-waarde€ 214.000
Koopwoningen49%
Huurwoningen50%

Supermarkten

3 binnen 5 km

Jumbo
Snekerstraat 14
430m
Poiesz
Peter van Thaborplein 4
436m
Aldi
Snekerstraat 7
499m

Scholen

8 binnen 5 km

IKC Sint Maarten
Basisonderwijs · 389 leerlingen
326m
Marne college
Voortgezet onderwijs · 734 leerlingen
668m
JKC De Opbouw
Basisonderwijs · 69 leerlingen
713m

Veelgestelde vragen

Over Marktstraat 11, Bolsward

Welk energielabel heeft Marktstraat 11?

De woning aan Marktstraat 11 in Bolsward heeft energielabel G.

Is €689.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €689.000 ligt 64% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€421.389). De woning is met 268 m² ook 41% groter dan het buurtgemiddelde van 190 m². De prijs per m² is ongeveer €2.571, wat iets lager is dan het buurtgemiddelde van €2.661. Of de prijs realistisch is, hangt af van de staat van de woning en de bereidheid van kopers om te betalen voor de extra ruimte en historische uitstraling.

Wat betekent energielabel G voor mijn maandlasten?

Energielabel G is het minst zuinige label. Dat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is en je hoge stookkosten kunt verwachten. In de buurt heeft 70% van de woningen een label D of lager, dus dit is niet uitzonderlijk voor een oudere woning.

Hoe is de buurt Bolsward binnen De Wallen om in te wonen?

De buurt is een historische binnenstad met veel voorzieningen op loopafstand. Er wonen veel eenpersoonshuishoudens en ouderen, maar ook gezinnen. Het is een levendige buurt met restaurants, een bibliotheek en parken dichtbij. De misdaadcijfers zijn met 60 incidenten per jaar relatief laag voor een stadscentrum.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. Basisschool IKC Sint Maarten ligt op 326 meter, en het Marne college voor voortgezet onderwijs op 668 meter. Ook is er een kinderdagverblijf op 600 meter. Dit maakt de buurt geschikt voor gezinnen met kinderen.

Hoe ver is het naar het treinstation?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 10,5 km afstand. Dat is bijvoorbeeld station Sneek of IJlst. De woning is dus vooral afhankelijk van de auto of bus voor openbaar vervoer.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt worden woningen gemiddeld na 111 dagen verkocht. Dat is iets langer dan het landelijke gemiddelde. De markt is hier niet oververhit, dus je hebt wat tijd om een beslissing te nemen.