Tussenwoning te koop: Mercuriusstraat 27, Groningen
Verkocht onder voorbehoud
KopenGroningenTussenwoningenMercuriusstraat 27

Mercuriusstraat 27

Paddepoel-Noord, Groningen

€ 297.500
Buurt Paddepoel-Noord, GroningenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
SPAR op 173m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een fijne tussenwoning in een levendige buurt

Deze tussenwoning aan de Mercuriusstraat 27 in Groningen heeft een prettige, lichte uitstraling. Met 101 m² woonoppervlak en een perceel van 164 m² is er voldoende ruimte. De woning uit 1967 heeft energielabel C, wat betekent dat het redelijk zuinig is. De vraagprijs van €297.500 is marktconform vergeleken met andere tussenwoningen in Groningen.

Buurt Paddepoel-Noord

De woning ligt in buurt Paddepoel-Noord, een buurt met een mix van bewoners. Op basis van vijf beoordelingen krijgt de buurt een 7,09. Een bewoner zegt: "Er wonen verschillende soorten mensen in mijn buurt met diverse achtergronden en uit verschillende culturen. Ook een goede mix qua leeftijden." Een ander noemt het "prima" en vindt het "lekker rustig". De buurt heeft veel eenpersoonshuishoudens en een jonge populatie.

Leven in de straat

Voor dagelijkse boodschappen kun je terecht bij de SPAR om de hoek (173 m) of de Albert Heijn twee straten verder (467 m). Basisscholen zoals De Pendinghe en De Wegwijzer zijn op loopafstand (vijf minuten). Het voortgezet onderwijs is tien minuten lopen. De gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Massink Vastgoed.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 297.500
Prijs per m²€ 2.946
Woonoppervlakte101m²
Perceeloppervlakte164m²
Bouwjaar1967
EnergielabelC
BuurtPaddepoel-Noord
WijkNoordwest
GemeenteGroningen

Locatie

Mercuriusstraat 27, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 5 bewoners

7.6
EV
19-10-2025
Een levendige en veelzijdige buurt

Er wonen verschillende soorten mensen in mijn buurt met diverse achtergronden en uit verschillende culturen. Ook een goede mix qua leeftijden. Er zijn voldoende activiteiten en voorzieningen. En de buurt is goed bereikbaar. Wel druk verkeer wat soms een nadeel is. Er is voldoende groen in mijn buurt en het onderhoud is redelijk goed.

7.0
rosa
16-02-2025
prima

ik vind het een fijne buurt, het is lekker rustig en alles is makkelijk te bereiken. winkels zijn lekker dichtbij en er zijn genoeg mogelijkheden voor het openbaar vervoer. scholen om de buurt heen zijn ook makkelijk bereikbaar en niet al te ver.

6.0
jonas
03-09-2024
niet geweldig

het is wel fijn dicht bij het winkelcentrum te zitten, maar ik voel me niet heel veilig als ik mn huis uit loop.

7.1
Martijn
04-12-2023
Prima

Buurt is prima, voorzieningen zijn dichtbij en rijden regelmatig bussen. Veiligheid is wel een dingetje; zelf nog nergens last van gehad, maar de dingen die je in het nieuws leest zijn soms wat schikbarend… Misschien op te lossen met meer politie (voornamelijk ‘s avonds en ‘s nachts) op straat.

7.8
Raoul
24-10-2023
Makkelijk

Leuke buurt, alleen zie je weinig samenhang tussen de bewoners. Winkelcentrum dichtbij en voor de mensen die studeren is de Universiteit op fiets afstand en Hanze met de fiets binnen 2 minuten bereikbaar. Ook is er een bushalte op 2 minuten lopen.

Buurt statistieken

Gegevens uit Paddepoel-Noord

Inwoners6.100
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Paddepoel-Noord

Woningvoorraad3.249
Gem. WOZ-waarde€ 233.000
Koopwoningen26%
Huurwoningen74%

Supermarkten

44 binnen 5 km

SPAR
Zonnelaan 80
173m
Albert Heijn
Dierenriemstraat 122
467m
AH to go
Nijenborgh 9
668m

Scholen

73 binnen 5 km

De Pendinghe
Basisonderwijs · 260 leerlingen
526m
De Wegwijzer
Basisonderwijs · 259 leerlingen
574m
School voor Speciaal Basisonderwijs Dr Bekenkamp
Speciaal onderwijs · 103 leerlingen
674m

Veelgestelde vragen

Over Mercuriusstraat 27, Groningen

Welk energielabel heeft Mercuriusstraat 27?

De woning aan Mercuriusstraat 27 in Groningen heeft energielabel C.

Is €297.500 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €297.500 ligt iets boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€307.367) en de mediaanprijs (€269.000). De gemiddelde prijs per m² is €2.879, wat voor deze woning van 101 m² neerkomt op €2.945 per m². Dat is iets hoger dan het buurtgemiddelde, maar de woning is ook iets groter dan gemiddeld (100 m²).

Hoe is de buurt Paddepoel-Noord om in te wonen?

Paddepoel-Noord is een levendige buurt met een diverse bevolking. Bewoners waarderen de rust, de nabijheid van winkels en scholen, en de goede bereikbaarheid. Wel wordt het verkeer als druk ervaren en voelt niet iedereen zich even veilig. De buurt heeft veel voorzieningen op loopafstand.

Wat is de staat van het onderhoud van deze woning?

Het bouwjaar is 1967 en het energielabel is C. Dat betekent dat de woning redelijk goed geïsoleerd is, maar niet top. De woning heeft een perceel van 164 m², dus er is een tuin.

Hoeveel kosten de bijkomende maandlasten?

De maandlasten hangen af van de hypotheekrente, de hoogte van de lening en de VvE-bijdrage (als die er is). Energielabel C betekent dat de energiekosten gemiddeld zijn. Het is aan te raden om een hypotheekadviseur te raadplegen voor een exacte berekening.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals De Pendinghe (526 m) en De Wegwijzer (574 m). Ook is er voortgezet onderwijs op 1,1 km afstand, zoals Kamerlingh Onnes. Kinderdagverblijven zijn ook dichtbij (0,4 km).

Hoe is het openbaar vervoer in de buurt?

Het treinstation ligt op 1,7 km afstand, dus op loopafstand. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt. De buurt is goed bereikbaar, zoals bewoners aangeven.

Massink Vastgoed
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 2 bronnen