Tussenwoning te koop: Prinseneiland 33, Amsterdam
KopenAmsterdamTussenwoningenPrinseneiland 33

Prinseneiland 33

Westelijke eilanden, Amsterdam

€ 1.600.000
Buurt Westelijke eilanden, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 214m²
27% groter dan gemiddeld in de buurt
Albert Heijn op 296m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
32% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Wonen op Prinseneiland

Deze tussenwoning op Prinseneiland ademt de sfeer van het historische Amsterdam. Met 214 m² woonoppervlak verdeeld over vier woonlagen is er ruimte voor een gezin of voor wie graag ontvangt. Het energielabel C is redelijk voor een pand uit 1903. De vraagprijs van €1.600.000 ligt boven het gemiddelde in de buurt, maar past bij de royale oppervlakte. Bekijk ook andere tussenwoningen in Amsterdam.

Buurt Westelijke eilanden

De buurt Westelijke eilanden is een geliefd stukje Amsterdam. Een bewoner zegt: "erg fijne buurt". Het is een stedelijke omgeving met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van jong en oud. De woningvoorraad bestaat vooral uit appartementen, dus een eengezinswoning als deze is bijzonder.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij Albert Heijn om de hoek (twee straten verder) of bij Ekoplaza. De Montessori Basisschool de Eilanden is naast de deur. Voor de middelbare school is Vinse School tien minuten lopen. De gemeente Amsterdam biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Hoen Makelaars aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.600.000
Prijs per m²€ 7.477
Woonoppervlakte214m²
Perceeloppervlakte60m²
Bouwjaar1903
EnergielabelC
BuurtWestelijke eilanden
WijkHaarlemmerbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinseneiland 33, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.8
Chaha
06-11-2024
fijn

erg fijne buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Westelijke eilanden

Inwoners2.895
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Westelijke eilanden

Woningvoorraad1.731
Gem. WOZ-waarde€ 609.000
Koopwoningen33%
Huurwoningen67%

Supermarkten

145 binnen 5 km

Albert Heijn
Haarlemmerplein 34
296m
Ekoplaza
Haarlemmerdijk 164
329m
Albert Heijn
Haarlemmerdijk 1
509m

Scholen

200 binnen 5 km

Montessori Basisschool de Eilanden
Basisonderwijs · 241 leerlingen
172m
De Zeeheld
Basisonderwijs · 310 leerlingen
391m
Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
633m

Veelgestelde vragen

Over Prinseneiland 33, Amsterdam

Welk energielabel heeft Prinseneiland 33?

De woning aan Prinseneiland 33 in Amsterdam heeft energielabel C.

Is €1.600.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.600.000 ligt 25% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€1.283.333). De woning is echter ook 27% groter dan het buurtgemiddelde (214 m² vs 169 m²). De mediaanprijs in de buurt is €1.050.000, maar dat betreft vooral kleinere woningen. Voor een royale tussenwoning op een uniek eiland is de prijs marktconform.

Hoe is de buurt Westelijke eilanden om in te wonen?

De buurt scoort een 7,75 op basis van één beoordeling. Het is een zeer stedelijk gebied met veel voorzieningen op loopafstand. De bevolking is divers: veel eenpersoonshuishoudens, maar ook gezinnen. De omgevingsadressendichtheid is hoog (7873 adressen per km²), wat typerend is voor het centrum van Amsterdam.