Appartement te koop: Prinseneiland 545, Amsterdam
KopenAmsterdamAppartementenPrinseneiland 545

Prinseneiland 545

Westelijke eilanden, Amsterdam

€ 1.950.000
Buurt Westelijke eilanden, AmsterdamBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 258m²
53% groter dan gemiddeld in de buurt
Ekoplaza op 218m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor starters
32% van de bewoners is 25-45 jaar
AI-samenvatting

Een monumentaal appartement op Prinseneiland

Dit appartement op Prinseneiland 545 ademt de sfeer van het historische Amsterdam. Met 258 m² woonoppervlak in een pand uit 1905 is het een ruim en karakteristiek thuis. De woning is te koop voor €1.950.000, een prijs die boven het gemiddelde van de buurt ligt, maar past bij de uitzonderlijke omvang. Ter vergelijking: de gemiddelde vraagprijs voor appartementen in Amsterdam ligt lager.

De buurt Westelijke eilanden

De buurt Westelijke eilanden is een rustige, groene oase in de stad. Op basis van één beoordeling zegt een bewoner: "erg fijne buurt". De buurt telt 2.895 inwoners, met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. Het is een plek waar je de stad ervaart zonder de drukte.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij Ekoplaza om de hoek (218 m) of Albert Heijn (233 m). Kinderen lopen naar Montessori Basisschool de Eilanden (259 m) of De Zeeheld (510 m). De gemeente Amsterdam biedt verder talloze voorzieningen, van parken tot restaurants.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Visch & van Zeggelaar Groot Amsterdam aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.950.000
Prijs per m²€ 7.558
Woonoppervlakte258m²
Perceeloppervlakte348m²
Bouwjaar1905
BuurtWestelijke eilanden
WijkHaarlemmerbuurt
GemeenteAmsterdam

Locatie

Prinseneiland 545, Amsterdam

Ervaringen uit de buurt

Goed · 1 bewoner

7.8
Chaha
06-11-2024
fijn

erg fijne buurt

Buurt statistieken

Gegevens uit Westelijke eilanden

Inwoners2.895
Mannen47%
Vrouwen53%

Woningmarkt

Gegevens uit Westelijke eilanden

Woningvoorraad1.731
Gem. WOZ-waarde€ 609.000
Koopwoningen33%
Huurwoningen67%

Supermarkten

147 binnen 5 km

Ekoplaza
Haarlemmerdijk 164
218m
Albert Heijn
Haarlemmerplein 34
233m
Albert Heijn
Haarlemmerdijk 1
383m

Scholen

205 binnen 5 km

Montessori Basisschool de Eilanden
Basisonderwijs · 241 leerlingen
259m
Vinse School
Voortgezet onderwijs · 388 leerlingen
510m
De Zeeheld
Basisonderwijs · 310 leerlingen
523m

Veelgestelde vragen

Over Prinseneiland 545, Amsterdam

Is de prijs van €1.950.000 reëel voor deze buurt?

De vraagprijs van €1.950.000 ligt 52% boven het buurtgemiddelde van €1.283.333. Het is de duurste van de 3 koopwoningen die nu in de Westelijke eilanden te koop staan. De woning is echter met 258 m² ook 53% groter dan het buurtgemiddelde van 169 m². Of de prijs reëel is, hangt af van de waarde die je hecht aan de extra ruimte en de unieke ligging.

Hoe is de buurt Westelijke eilanden om in te wonen?

De buurt wordt door bewoners als 'erg fijn' ervaren. Het is een rustige, groene wijk met veel eenpersoonshuishoudens en een mix van leeftijden. De omgevingsadressendichtheid is hoog (7.873), wat duidt op een stedelijke omgeving, maar de eilanden zelf voelen intiem. Er zijn voldoende voorzieningen op loopafstand.