Tussenwoning te koop: Vishoek 9, Groningen

Vishoek 9

Binnenstad-Noord, Groningen

€ 260.000
Buurt Binnenstad-Noord, GroningenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Coop op 385m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Populaire buurt voor jongeren
50% van de bewoners is 15-25 jaar
AI-samenvatting

Een historisch huis in de levendige binnenstad

Deze tussenwoning uit 1750 ademt geschiedenis, maar is verrassend modern met energielabel A. Met 50 m² woonoppervlak is het een compacte woning. De prijs van €260.000 is marktconform voor een tussenwoningen in Groningen van dit formaat.

Binnenstad-Noord: centraal en toch rustig

De buurt Binnenstad-Noord is een mix van historische panden en studentenleven. Bewoners waarderen de ligging: "De locatie is perfect, ook mooi huis aan de gracht maar wel duur. Fijn dat ik overal heen kan lopen", zegt een bewoner. Een ander noemt het "een enorm fijne buurt om in te wonen! Het is rustig maar wel centraal." De buurt telt veel eenpersoonshuishoudens en jonge mensen.

Dagelijkse voorzieningen om de hoek

Voor je dagelijkse boodschappen loop je naar de Coop of Albert Heijn, beide op een paar minuten lopen. Ook de St. Michaëlschool en de Nassauschool zijn vlakbij. De gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op dit moment wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Huis van Groningen B.V. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt1 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 260.000
Prijs per m²€ 5.200
Woonoppervlakte50m²
Perceeloppervlakte33m²
Bouwjaar1750
EnergielabelA
BuurtBinnenstad-Noord
WijkCentrum
GemeenteGroningen

Locatie

Vishoek 9, Groningen

Ervaringen uit de buurt

Goed · 4 bewoners

7.0
Esther Scheepstra
15-09-2024
goeie locatie wel duur

De locatie is perfect, ook mooi huis aan de geacht maar wel duur. Fijn dat ik overal heen kan lopen

7.0
Esther Scheepstra
30-11--0001
Fijne buurt met veel op loopafstand

Het is fijn dat de binnenstad op loopafstand is en veel supermarkten en cafeetjes in de buurt.

8.0
Lucas
30-11--0001
Fijne buurt

Een enorm fijne buurt om in te wonen! Het is rustig maar wel centraal.

Buurt statistieken

Gegevens uit Binnenstad-Noord

Inwoners4.745
Mannen52%
Vrouwen48%

Woningmarkt

Gegevens uit Binnenstad-Noord

Woningvoorraad2.436
Gem. WOZ-waarde€ 289.000
Koopwoningen12%
Huurwoningen88%

Supermarkten

49 binnen 5 km

Coop
Aweg 11
385m
Albert Heijn
Brugstraat 14
402m
Albert Heijn
Akerkhof 1
457m

Scholen

80 binnen 5 km

St. Michaëlschool
Basisonderwijs · 209 leerlingen
461m
Nassauschool
Basisonderwijs · 430 leerlingen
517m
IKC Borgman Ebbinge
Basisonderwijs · 297 leerlingen
793m

Veelgestelde vragen

Over Vishoek 9, Groningen

Welk energielabel heeft Vishoek 9?

De woning aan Vishoek 9 in Groningen heeft energielabel A.

Is €260.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €260.000 is aanzienlijk lager dan de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€617.380) en ook lager dan de mediaan van €882.000. Houd er rekening mee dat het om een kleine woning van 50 m² gaat, terwijl het buurtgemiddelde 127 m² is. De prijs per m² is met €5.200 relatief hoog, maar past bij de centrale ligging.

Hoe is de buurt Binnenstad-Noord om in te wonen?

Bewoners geven de buurt gemiddeld een 7,4. Ze prijzen de centrale ligging en de rust ondanks de drukte. De buurt heeft veel voorzieningen op loopafstand, zoals supermarkten, cafés en restaurants. Het is een gemengde wijk met veel studenten en jonge werkenden.

Wat is het energielabel en wat betekent dat?

De woning heeft energielabel A, wat betekent dat hij zeer zuinig is. In de buurt heeft 20% van de woningen label A en 30% label A+. Dit is opvallend voor een pand uit 1750, dus er is goed geïnvesteerd in isolatie en duurzame maatregelen.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand, zoals de St. Michaëlschool (461 m) en de Nassauschool (517 m). Voor voortgezet onderwijs is Praedinius Gymnasium op 940 m. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij.

Hoe is het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 1,3 km afstand, ongeveer 15 minuten lopen. Daarnaast zijn er bushaltes in de buurt. De binnenstad is goed te voet of per fiets bereikbaar.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de buurt Binnenstad-Noord stonden woningen gemiddeld 107 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is iets langer dan het landelijke gemiddelde, maar de markt is hier divers.

Huis van Groningen B.V.
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk
Gevonden op 5 bronnen
Huis van Groningen B.V.
huisvangroningen.nl
Bekijk
Huis van Groningen B.V.
vastgoednederland.nl