Oostergo 2B

De Landstreken, Dronten

€ 550.000
Buurt De Landstreken, DrontenBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 148m²
19% groter dan gemiddeld in de buurt
Jumbo op 441m afstand
10 supermarkten binnen 1 km
Energielabel C
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Rust en ruimte in De Landstreken

Deze twee-onder-één-kapwoning aan de Oostergo 2B in Dronten ademt rust en ruimte. Met 148 m² woonoppervlak en een perceel van 262 m² is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1989 heeft energielabel C, wat betekent dat de stookkosten redelijk zijn. De vraagprijs van €550.000 is aan de hoge kant vergeleken met andere twee onder een kapwoningen in Dronten, maar de ruime opzet en de ligging maken het een interessante optie.

De Landstreken: een groene, rustige buurt

De woning staat in de buurt De Landstreken, een rustige woonwijk met veel groen. De buurt telt ruim 1200 inwoners en bestaat voornamelijk uit eengezinswoningen. Het is een gemengde buurt met zowel gezinnen als ouderen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een stabiele, rustige omgeving zien.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Jumbo, die op loopafstand ligt. Ook zijn er andere supermarkten zoals Vomar en Albert Heijn binnen een paar minuten fietsen. Kinderen kunnen naar basisscholen als Samenwerkingsschool De Brandaris of Het Zuiderlicht, beide om de hoek. De gemeente Dronten biedt verder goede voorzieningen zoals een park op 200 meter afstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Huispedia aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 550.000
Prijs per m²€ 3.716
Woonoppervlakte148m²
Perceeloppervlakte262m²
Bouwjaar1989
EnergielabelC
BuurtDe Landstreken
WijkDronten Zuid
GemeenteDronten

Locatie

Oostergo 2B, Dronten

Buurt statistieken

Gegevens uit De Landstreken

Inwoners1.235
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit De Landstreken

Woningvoorraad569
Gem. WOZ-waarde€ 280.000
Koopwoningen62%
Huurwoningen38%

Supermarkten

6 binnen 5 km

Jumbo
Wardhof 8
441m
Vomar
De Kajuit 1-9
1570m
Jumbo
De Binnenloop 10
1672m

Scholen

19 binnen 5 km

Samenwerkingsschool De Brandaris
Basisonderwijs · 242 leerlingen
272m
Het Zuiderlicht
Basisonderwijs · 93 leerlingen
272m
Basisschool Het Wilgerijs
Basisonderwijs · 83 leerlingen
441m

Veelgestelde vragen

Over Oostergo 2B, Dronten

Welk energielabel heeft Oostergo 2B?

De woning aan Oostergo 2B in Dronten heeft energielabel C.

Is €550.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €550.000 ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt, die rond de €401.667 ligt voor woningen die recent zijn verkocht. De gemiddelde prijs per m² in De Landstreken is €3.377, terwijl deze woning uitkomt op €3.716 per m². De woning is wel ruimer dan gemiddeld (148 m² vs. 124 m²), wat de hogere prijs deels verklaart. Het is een marktconforme prijs voor een twee-onder-één-kapwoning van dit formaat in Dronten.

Hoe is de buurt De Landstreken om in te wonen?

De Landstreken is een rustige, groene wijk met veel eengezinswoningen. De buurt heeft een gemengde bevolking: zowel gezinnen als ouderen. Er zijn weinig voorzieningen direct in de buurt, maar de supermarkt en basisscholen zijn op loopafstand. Het park op 200 meter biedt een fijne plek om te wandelen. De buurt is veilig met slechts 11 misdrijven per jaar.

Wat is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in Dronten, op 3,2 km van het treinstation. Dat is ongeveer 10 minuten fietsen. Met de auto ben je snel op de snelweg. De buurt is goed bereikbaar, maar voor openbaar vervoer ben je aangewezen op de bus of de fiets naar het station.

Hoeveel onderhoud vraagt een woning uit 1989?

Een woning uit 1989 is inmiddels ruim 35 jaar oud. Dat betekent dat er mogelijk onderhoud nodig is aan de installaties (cv-ketel, elektra) en de schil (dak, gevel). Het energielabel C is redelijk, maar niet zuinig. Een bouwtechnische keuring kan inzicht geven.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. Samenwerkingsschool De Brandaris en Het Zuiderlicht liggen beide op 272 meter. Ook Basisschool Het Wilgerijs is dichtbij (441 meter). Voor voortgezet onderwijs moet je naar het centrum van Dronten, op 1,7 km afstand.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?