Twee-onder-één-kap te koop: Waltherlaan 16, Bussum

Waltherlaan 16

Waltherlaan, Gooise Meren

€ 990.000
Buurt Waltherlaan, BussumBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 167m²
167m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor jonge gezinnen
31% van de bewoners is 0-15 jaar
Energielabel G
Isolatie kan veel opleveren bij dit label
AI-samenvatting

Een karakteristieke twee-onder-één-kapwoning in Bussum

Deze woning uit 1929 ademt de sfeer van het oude Bussum: ruime kamers, hoge plafonds en een flinke tuin. Met 167 m² woonoppervlak en een perceel van 203 m² is er volop ruimte voor een gezin. De woning heeft energielabel G, wat betekent dat je hoge stookkosten kunt verwachten. De vraagprijs van €990.000 is aan de hoge kant, maar past bij de schaarste aan twee onder een kapwoningen in Gooise Meren.

De buurt Waltherlaan

De Waltherlaan is een rustige, groene straat in de wijk Eng. De buurt telt zo'n 800 inwoners, met veel gezinnen: bijna de helft van de huishoudens heeft kinderen. Het is een echte eengezinswijk, met 99% eengezinswoningen en 96% koopwoningen. De buurt Waltherlaan is daarmee een stabiele en kindvriendelijke omgeving.

Leven in de straat

's Ochtends haal je brood bij de Albert Heijn op 10 minuten lopen, of bij Ekoplaza om de hoek. De Juliana Daltonschool ligt op twee straten verder. Ook de Katholieke Montessorischool en De Hoeksteen zijn op loopafstand. Voor de middelbare school fiets je zo'n 10 minuten. De gemeente Gooise Meren biedt verder volop voorzieningen, van restaurants tot parken.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder VTH Makelaardij.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt30 april 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 990.000
Prijs per m²€ 5.928
Woonoppervlakte167m²
Perceeloppervlakte203m²
Bouwjaar1929
EnergielabelG
BuurtWaltherlaan
WijkEng
GemeenteGooise Meren

Locatie

Waltherlaan 16, Bussum

Buurt statistieken

Gegevens uit Waltherlaan

Inwoners800
Mannen48%
Vrouwen52%

Supermarkten

25 binnen 5 km

Albert Heijn
Koekoeklaan 88
938m
Ekoplaza
Huizerweg 17-19
1035m
Nettorama
Landstraat 18
1149m

Scholen

47 binnen 5 km

Juliana Daltonschool
Basisonderwijs · 215 leerlingen
212m
De Indon
Speciaal onderwijs · 74 leerlingen
366m
Elan Primair
Speciaal onderwijs · 88 leerlingen
434m

Veelgestelde vragen

Over Waltherlaan 16, Bussum

Welk energielabel heeft Waltherlaan 16?

De woning aan Waltherlaan 16 in Bussum heeft energielabel G.

Is €990.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €990.000 is aan de hoge kant voor een twee-onder-één-kapwoning in Bussum, zeker met energielabel G. De woning heeft wel een flinke oppervlakte van 167 m² en een perceel van 203 m², en staat in een gewilde buurt. Vergelijkbare woningen in de omgeving zijn vaak iets goedkoper, maar de exacte marktwaarde hangt af van de staat en de uiteindelijke verkoop.

Wat betekent energielabel G voor de stookkosten?

Energielabel G is het laagste label, wat betekent dat de woning slecht geïsoleerd is. Je kunt hoge stookkosten verwachten, vooral in de winter.

Hoe is de buurt Waltherlaan om in te wonen?

De Waltherlaan is een rustige, groene straat met veel gezinnen. De buurt heeft een laag criminaliteitscijfer (14 misdrijven per jaar) en is kindvriendelijk. Er zijn goede scholen op loopafstand, zoals de Juliana Daltonschool en De Hoeksteen. Ook supermarkten en parken zijn dichtbij.