Vrijstaande woning te koop: Gezellelaan 9, Groningen
Verkocht onder voorbehoud

Gezellelaan 9

Villabuurt, Groningen

€ 1.095.000
Buurt Villabuurt, GroningenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 351m²
38% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in de Villabuurt

Deze vrijstaande woning aan de Gezellelaan 9 ademt ruimte en rust. Met 351 m² woonoppervlak op een perceel van 1172 m² is het een flinke woning, gebouwd in 1979 en voorzien van energielabel C. De woning ligt in de Villabuurt, een groene en rustige buurt in het zuiden van Groningen. De vraagprijs van €1.095.000 is marktconform voor dit type woning in deze buurt. Bekijk ook het aanbod van vrijstaande woningen in Groningen.

De Villabuurt: rustig en groen

De buurt Villabuurt is een van de meest gewilde buurten van Groningen. Het is een rustige, groene wijk met veel vrijstaande woningen en ruime tuinen. De buurt telt zo'n 975 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. De meeste woningen zijn koopwoningen (94%) en het gemiddelde inkomen ligt boven het landelijk gemiddelde. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer (27 misdrijven) en veel groen.

Het dagelijks leven in de straat

In de ochtend haal je verse broodjes bij de Albert Heijn of Poiesz, beide op een kwartier lopen. Voor de kinderen is de Brederoschool (basisonderwijs) om de hoek, op 645 meter. Het Montessori Vaklyceum (voortgezet onderwijs) ligt op 10 minuten lopen. Ook de gemeente Groningen biedt volop voorzieningen, van parken tot restaurants.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Makelaarsland op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 1.095.000
Prijs per m²€ 3.120
Woonoppervlakte351m²
Perceeloppervlakte1172m²
Bouwjaar1979
EnergielabelC
BuurtVillabuurt
WijkHelpman en omgeving
GemeenteGroningen

Locatie

Gezellelaan 9, Groningen

Buurt statistieken

Gegevens uit Villabuurt

Inwoners975
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Villabuurt

Woningvoorraad439
Gem. WOZ-waarde€ 724.000
Koopwoningen94%
Huurwoningen6%

Supermarkten

36 binnen 5 km

Albert Heijn
Helperplein 4
1204m
Poiesz
De Savornin Lohmanlaan 86
1237m
Albert Heijn
Van Lenneplaan 99
1316m

Scholen

39 binnen 5 km

Kentalis Dr. J. de Graafschool
Speciaal onderwijs · 77 leerlingen
488m
Brederoschool
Basisonderwijs · 473 leerlingen
645m
Montessori Vaklyceum
Voortgezet onderwijs · 446 leerlingen
1062m

Veelgestelde vragen

Over Gezellelaan 9, Groningen

Welk energielabel heeft Gezellelaan 9?

De woning aan Gezellelaan 9 in Groningen heeft energielabel C.

Is €1.095.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €1.095.000 ligt iets onder de gemiddelde verkoopprijs van €1.244.600 in de Villabuurt. De mediaanprijs in de buurt is €1.195.000, dus de prijs is marktconform. De woning is met 351 m² woonoppervlak flink groter dan het buurtgemiddelde van 255 m², wat de prijs per m² (€3.119) relatief laag maakt.

Hoe is de buurt Villabuurt om in te wonen?

De Villabuurt is een rustige, groene buurt met veel vrijstaande woningen. Het is een van de duurdere buurten van Groningen, met een hoog percentage koopwoningen (94%). De buurt heeft weinig criminaliteit (27 misdrijven) en is populair bij gezinnen en ouderen. Voorzieningen zoals supermarkten en scholen zijn op loopafstand.

Wat is de staat van de woning qua onderhoud?

De woning is gebouwd in 1979 en heeft energielabel C. Dat betekent dat het energieverbruik gemiddeld is. Omdat de woning al 45 jaar oud is, kan er in de loop der jaren onderhoud nodig zijn geweest.

Hoe ver is het naar het centrum van Groningen?

Het centrum van Groningen ligt op ongeveer 3 kilometer afstand. Met de fiets ben je er in 10-15 minuten. Ook het treinstation is op 2,7 km afstand, goed bereikbaar met de fiets of bus.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De Brederoschool (basisonderwijs) ligt op 645 meter, en het Montessori Vaklyceum (voortgezet onderwijs) op 1062 meter. Ook is er een kinderdagverblijf op 600 meter.

Hoeveel supermarkten zijn er in de omgeving?

Binnen 1,5 km zijn er meerdere supermarkten: Albert Heijn (1204 m), Poiesz (1237 m), nog een Albert Heijn (1316 m), Lidl (1316 m) en Jumbo (1754 m). Voor dagelijkse boodschappen hoef je dus niet ver.

Is de woning geschikt voor een gezin?

Met 351 m² woonoppervlak en een perceel van 1172 m² is er meer dan genoeg ruimte voor een gezin. De buurt heeft veel gezinnen en er zijn scholen en speelplekken in de buurt. Het park of plantsoen ligt op 500 meter.