Hoekwoning te koop: Goeman Borgesiuslaan 17, Groningen
KopenGroningenHoekwoningenGoeman Borgesiuslaan 17

Goeman Borgesiuslaan 17

Villabuurt, Groningen

€ 1.595.000
Buurt Villabuurt, GroningenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label B
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 261m²
261m² woonoppervlakte
Populaire buurt voor senioren
36% van de bewoners is 65+
AI-samenvatting

Een statige hoekwoning in de Villabuurt

Deze hoekwoning uit 1928 straalt karakter uit, met een woonoppervlak van 261 m² en een royale tuin op een perceel van 820 m². De woning heeft energielabel B, wat duidt op een redelijk zuinige woning. Met een vraagprijs van €1.595.000 ligt deze woning aan de hoge kant vergeleken met andere hoekwoningen in Groningen.

De Villabuurt: rustig en groen

De buurt Villabuurt is een rustige, groene wijk met veel koopwoningen (94%). De bewoners zijn vaak oudere stellen en gezinnen; de gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken voor zich: een lage misdaadcijfer (27 misdrijven) en veel groen.

Dagelijks leven in de straat

Voor je dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Poiesz (om de hoek) of Albert Heijn (twee straten verder). Kinderen kunnen naar de Joseph Haydn-School (vijf minuten lopen) of de Groningse Schoolvereniging (tien minuten lopen). De gemeente Groningen biedt verder alle stedelijke voorzieningen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via ALFRED+ | Groningen-Amsterdam | Quality Realtors aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.595.000
Prijs per m²€ 6.111
Woonoppervlakte261m²
Perceeloppervlakte820m²
Bouwjaar1928
EnergielabelB
BuurtVillabuurt
WijkHelpman en omgeving
GemeenteGroningen

Locatie

Goeman Borgesiuslaan 17, Groningen

Buurt statistieken

Gegevens uit Villabuurt

Inwoners975
Mannen49%
Vrouwen51%

Woningmarkt

Gegevens uit Villabuurt

Woningvoorraad439
Gem. WOZ-waarde€ 724.000
Koopwoningen94%
Huurwoningen6%

Supermarkten

42 binnen 5 km

Poiesz
De Savornin Lohmanlaan 86
505m
Albert Heijn
Helperplein 4
529m
Albert Heijn
Van Lenneplaan 99
1108m

Scholen

60 binnen 5 km

Joseph Haydn-School
Basisonderwijs · 645 leerlingen
558m
Groningse Schoolvereniging
Basisonderwijs · 857 leerlingen
608m
Zernike College voor ATHENEUM HAVO MAVO VBO
Voortgezet onderwijs · 1035 leerlingen
685m

Veelgestelde vragen

Over Goeman Borgesiuslaan 17, Groningen

Welk energielabel heeft Goeman Borgesiuslaan 17?

De woning aan Goeman Borgesiuslaan 17 in Groningen heeft energielabel B.

Is de prijs van €1.595.000 marktconform voor deze buurt?

De gemiddelde vraagprijs in de Villabuurt is €1.244.600, maar deze woning is met 261 m² en een perceel van 820 m² bovengemiddeld groot. De mediaanprijs in de buurt is €1.195.000. De prijs per m² is ongeveer €6.111, terwijl het buurtgemiddelde €5.029 per m² is. De woning is dus aan de hoge kant geprijsd, maar de royale afmetingen en het energielabel B kunnen dit deels verklaren.

Hoe is de bereikbaarheid met het openbaar vervoer?

Het treinstation ligt op 2,7 km afstand, ongeveer tien minuten lopen. De omgevingsadressendichtheid is 2162, wat duidt op een stedelijke omgeving met goede OV-verbindingen.

Wat voor onderhoud vraagt een woning uit 1928?

Een woning uit 1928 kan aandachtspunten hebben zoals oude leidingen, isolatie en fundering. Een bouwtechnische keuring kan inzicht geven.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere scholen op loopafstand. De Joseph Haydn-School (basisonderwijs) ligt op 558 m, de Groningse Schoolvereniging op 608 m, en het Zernike College (voortgezet onderwijs) op 685 m. Ook zijn er kinderdagverblijven op 600 m.

Hoe veilig is de Villabuurt?

De Villabuurt is een rustige buurt met 27 geregistreerde misdrijven, wat laag is voor een stedelijke omgeving. Het is een wijk met veel koopwoningen en een hoog percentage oudere bewoners, wat bijdraagt aan een veilig gevoel.

Wat is de gemiddelde verkooptijd in deze buurt?

In de Villabuurt stonden woningen gemiddeld 100 dagen te koop voordat ze verkocht werden. Dat is relatief kort, wat kan wijzen op een actieve markt. Er zijn momenteel 5 woningen te koop in de buurt.

ALFRED+ | Groningen-Amsterdam | Quality Realtors
Geen mail gevonden
Bekijk
Bekijk aanbod
Direct mailen is helaas niet beschikbaar, je kan wel reageren via de website.