Vrijstaande woning te koop: Jongebuorren 5-237, Terherne

Jongebuorren 5-237

Terherne, De Fryske Marren

€ 535.000
Buurt Terherne, TerherneBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 175m²
175m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
35% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Rust en ruimte in Terherne

Deze vrijstaande woning aan de Jongebuorren in Terherne ademt rust en ruimte. Met 175 m² woonoppervlak op een perceel van maar liefst 16810 m² is er volop plek om te leven en te genieten. Het huis uit 2011 is modern en onderhoudsarm. De vraagprijs van €535.000 is marktconform voor een vrijstaande woningen in De Fryske Marren van deze omvang.

Terherne

Terherne is een dorp in de gemeente De Fryske Marren, gelegen aan het Sneekermeer. Het dorp telt 720 inwoners en heeft een rustige, dorpse sfeer. De meeste woningen zijn eengezinswoningen en driekwart is koop. Het is een plek waar veel 45-plussers wonen, maar ook gezinnen met kinderen vinden er hun thuis. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar.

Leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij Poiesz, op vijf minuten lopen. Ook Albert Heijn en Lidl zijn binnen een kwartier fietsen te bereiken. Kinderen kunnen naar basisschool Samenlevingsschool Bloei, die om de hoek ligt op 900 meter. Andere scholen in de buurt zijn Mienskipsskoalle De Legeaën en It Tredde Sté, beide op ongeveer 4,5 km afstand.

Bron en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Landal Makelaardij Recreatievastgoed.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt9 maart 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 535.000
Prijs per m²€ 3.057
Woonoppervlakte175m²
Perceeloppervlakte16810m²
Bouwjaar2011
BuurtTerherne
WijkTerherne
GemeenteDe Fryske Marren

Locatie

Jongebuorren 5-237, Terherne

Buurt statistieken

Gegevens uit Terherne

Inwoners720
Mannen51%
Vrouwen49%

Supermarkten

1 binnen 5 km

Poiesz
It Achterom 1
4606m
Albert Heijn
Middelzeelaan 4
6118m
Lidl
Oude Oppenhuizerweg 8
6211m

Scholen

4 binnen 5 km

Samenlevingsschool Bloei
Basisonderwijs · 44 leerlingen
903m
Mienskipsskoalle De Legeaën
Basisonderwijs · 93 leerlingen
4603m
It Tredde Sté
Basisonderwijs · 48 leerlingen
4832m

Veelgestelde vragen

Over Jongebuorren 5-237, Terherne

Is €535.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €535.000 is marktconform voor een vrijstaande woning van 175 m² met een perceel van 16810 m² in Terherne. Het bouwjaar 2011 betekent dat de woning relatief modern is. Vergelijkbare woningen in de regio worden voor uiteenlopende prijzen aangeboden, maar deze prijs past bij de geboden ruimte en ligging.

Hoe groot is het perceel en wat kun je ermee?

Het perceel is maar liefst 16810 m², wat zeer ruim is voor een vrijstaande woning. Dit biedt mogelijkheden voor een grote tuin, wellicht een moestuin of zelfs een paardenweide. Het is een van de grootste percelen in de omgeving.

Wat is de ligging van Terherne?

Terherne ligt in de gemeente De Fryske Marren, aan het Sneekermeer. Het is een rustig dorp met veel water in de buurt. Het treinstation is op 5,9 km afstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen in de omgeving. De dichtstbijzijnde is Samenlevingsschool Bloei op 900 meter lopen. Andere scholen zoals Mienskipsskoalle De Legeaën en It Tredde Sté zijn op ongeveer 4,5 km afstand. Voor voortgezet onderwijs moet je naar een stad in de buurt, op 10 km.