Vrijstaande woning te koop: Kwaalburg 2A, Alphen
Verkocht onder voorbehoud

Kwaalburg 2A

Buitengebied Alphen, Alphen-Chaam

€ 474.000
Buurt Buitengebied Alphen, AlphenBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 197m²
197m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Rust en ruimte in het buitengebied

Deze vrijstaande woning aan Kwaalburg 2A in Alphen ademt rust en ruimte. Met 197 m² woonoppervlak en een perceel van 1049 m² is er volop plek voor een gezin. De woning uit 1966 heeft een flinke tuin en ligt landelijk, maar toch dicht bij de voorzieningen. De prijs van €474.000 is scherp vergeleken met andere vrijstaande woningen in Alphen-Chaam, waar de gemiddelde vraagprijs boven het miljoen ligt.

Buitengebied Alphen: landelijk wonen

De buurt Buitengebied Alphen is een rustige, groene omgeving met veel eengezinswoningen. Het is een plek waar je elkaar kent en de natuur om de hoek ligt. Op basis van de beschikbare gegevens is er nog geen bewonersreview om te delen. De buurt telt 865 inwoners, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,8, wat duidt op veel gezinnen.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij de PLUS, twee straten verder (ruim een kilometer). Voor de dagelijkse boodschappen is dat ook de dichtstbijzijnde optie. Kinderen gaan naar basisschool De Uilenpoort, op tien minuten lopen, of naar BS de Uilenpoort. De middelbare school De la Salle is iets verder, maar goed bereikbaar. De gemeente Alphen-Chaam biedt een fijne mix van rust en bereikbaarheid.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Thuiz Makelaardij B.V. en Vastgoed Nederland.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt11 december 2025
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 474.000
Prijs per m²€ 2.406
Woonoppervlakte197m²
Perceeloppervlakte1049m²
Bouwjaar1966
BuurtBuitengebied Alphen
WijkAlphen
GemeenteAlphen-Chaam

Locatie

Kwaalburg 2A, Alphen

Buurt statistieken

Gegevens uit Buitengebied Alphen

Inwoners865
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Buitengebied Alphen

Woningvoorraad303
Gem. WOZ-waarde€ 540.000
Koopwoningen83%
Huurwoningen17%

Supermarkten

4 binnen 5 km

PLUS
Willibrordplein 3
1126m
Jumbo
St. Annaplein 15
3542m
Albert Heijn
Kerkstraat 8
3827m

Scholen

2 binnen 5 km

De la Salle
Voortgezet onderwijs · 211 leerlingen
3234m
BS de Uilenpoort
Basisonderwijs · 354 leerlingen
3521m

Veelgestelde vragen

Over Kwaalburg 2A, Alphen

Is €474.000 een realistische prijs voor deze vrijstaande woning?

Ja, de prijs is marktconform. In de buurt Buitengebied Alphen ligt de gemiddelde vraagprijs voor koopwoningen op €1.122.500, maar dat zijn vaak grotere woningen. Deze woning is met 197 m² en een perceel van 1049 m² aanzienlijk kleiner en daardoor lager geprijsd. De gemiddelde prijs per m² in de buurt is €4.497, wat neerkomt op €887.000 voor deze oppervlakte, maar die cijfers zijn gebaseerd op slechts twee woningen. De vraagprijs van €474.000 is dus scherp.

Hoe is de bereikbaarheid van het openbaar vervoer?

Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 13,1 km afstand, dus je bent aangewezen op de auto of bus. De buurt is landelijk en niet sterk stedelijk (stedelijkheidsklasse 5), dus een auto is eigenlijk noodzakelijk voor woon-werkverkeer.

Wat voor onderhoud mag ik verwachten bij een woning uit 1966?

Een woning uit 1966 kan verouderde installaties hebben, zoals de cv-ketel, leidingen of isolatie. Het energielabel is niet bekend, maar in de buurt heeft 50% van de woningen label A en 50% label D of lager. Let ook op de staat van het dak, de kozijnen en de vloeren.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn twee basisscholen op loopafstand: BS de Uilenpoort (3,5 km) en Basisschool Bernardus (6,7 km). Voor voortgezet onderwijs is De la Salle op 3,2 km de dichtstbijzijnde optie. De afstanden zijn wat groter, maar met de auto of fiets goed te doen.

Hoe veilig is de buurt?

De buurt is rustig. In de CBS-data over het buurtniveau zijn 33 misdrijven geregistreerd, maar dat is over een heel jaar en in een landelijk gebied met weinig voorzieningen. Het is een veilige, landelijke omgeving.

Wat is de ligging ten opzichte van snelwegen?

Alphen ligt in Noord-Brabant, met de A27 en A58 op enkele kilometers afstand. De woning is met de auto goed bereikbaar.

Thuiz Makelaardij B.V.
Mail beschikbaarQuicklane beschikbaar
Bekijk