Vrijstaande woning te koop: Hondseind 7, Alphen

Hondseind 7

Buitengebied Alphen, Alphen-Chaam

€ 1.995.000
Buurt Buitengebied Alphen, AlphenBekijk buurt
Energiezuinige woning met label A
Lagere energiekosten dan het merendeel van de woningen
Ruim woonoppervlak van 299m²
24% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Hondseind 7: een vrijstaande woning met karakter

Deze vrijstaande woning uit 1927 ademt historie en landelijke rust. Met 299 m² woonoppervlak en een perceel van 1000 m² is er ruimte in overvloed. Het energielabel A is een verrassing voor een woning van deze leeftijd. De vraagprijs van €1.995.000 is aan de hoge kant, maar past bij het aanbod van vrijstaande woningen in Alphen-Chaam.

Buitengebied Alphen: rust en ruimte

De woning ligt in de buurt Buitengebied Alphen, een landelijke omgeving met 865 inwoners. De buurt is dunbevolkt (omgevingsadressendichtheid 78) en bestaat vrijwel alleen uit eengezinswoningen. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken van een rustige, groene wijk met veel gezinnen.

Leven in de straat

In de ochtend haal je brood bij de PLUS, twee straten verder (om de hoek, 1,9 km). Voor de dagelijkse boodschappen is er ook Jumbo op 4,5 km. Kinderen gaan naar basisschool De Uilenpoort (tien minuten lopen, 4,6 km) of Kindcentrum De Vonder (6,7 km). De gemeente Alphen-Chaam biedt voorzieningen op fietsafstand.

Bron

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via Vermeeren Makelaardij B.V. aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 1.995.000
Prijs per m²€ 6.672
Woonoppervlakte299m²
Perceeloppervlakte1000m²
Bouwjaar1927
EnergielabelA
BuurtBuitengebied Alphen
WijkAlphen
GemeenteAlphen-Chaam

Locatie

Hondseind 7, Alphen

Buurt statistieken

Gegevens uit Buitengebied Alphen

Inwoners865
Mannen53%
Vrouwen47%

Woningmarkt

Gegevens uit Buitengebied Alphen

Woningvoorraad303
Gem. WOZ-waarde€ 540.000
Koopwoningen83%
Huurwoningen17%

Supermarkten

4 binnen 5 km

PLUS
Willibrordplein 3
1905m
Jumbo
St. Annaplein 15
4481m
Albert Heijn
Kerkstraat 8
4785m

Scholen

2 binnen 5 km

De la Salle
Voortgezet onderwijs · 211 leerlingen
4415m
BS de Uilenpoort
Basisonderwijs · 354 leerlingen
4627m

Veelgestelde vragen

Over Hondseind 7, Alphen

Welk energielabel heeft Hondseind 7?

De woning aan Hondseind 7 in Alphen heeft energielabel A.

Is €1.995.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs ligt boven de gemiddelde verkoopprijs in de buurt (€700.000) en ook boven de gemiddelde vraagprijs van €1.122.500. Het is een forse prijs, maar de woning is met 299 m² en energielabel A ook uitzonderlijk. Of het marktconform is, hangt af van de exacte staat en afwerking.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in het buitengebied van Alphen, op 13,1 km van het dichtstbijzijnde treinstation. Met de auto ben je snel op de N282 en N260. Openbaar vervoer is beperkt, dus een auto is vrijwel noodzakelijk.

Wat voor onderhoud vraagt een vrijstaande woning uit 1927?

Een woning uit 1927 kan verrassingen hebben, zoals oude fundering of leidingen. Het energielabel A is gunstig, maar laat wel controleren of isolatie en installaties up-to-date zijn. Groot onderhoud aan dak of gevel kan nodig zijn.