Vrijstaande woning te koop: Wielderslaan 11, Sittard
Verkocht onder voorbehoud

Wielderslaan 11

Kollenberg-Park Leyenbroek, Sittard-Geleen

€ 625.000
Buurt Kollenberg-Park Leyenbroek, SittardBekijk buurt
Verkocht onder voorbehoud
De verkoop is nog niet definitief
Ruim woonoppervlak van 261m²
54% groter dan gemiddeld in de buurt
Vrijstaande woning
Geen directe buren
AI-samenvatting

Een royale vrijstaande woning in Sittard

Deze vrijstaande woning aan de Wielderslaan 11 ademt ruimte en rust. Met 261 m² woonoppervlak op een perceel van 746 m² is er volop plek voor een gezin of wie graag thuis werkt. Het bouwjaar 1972 en energielabel E vragen om aandacht voor verduurzaming, maar de basis is solide. De vraagprijs van €625.000 ligt boven het buurtgemiddelde, maar past bij de royale afmetingen. Vergelijk eens met andere vrijstaande woningen in Sittard-Geleen om een beeld te krijgen.

Kollenberg-Park Leyenbroek: een groene, rustige buurt

De woning staat in buurt Kollenberg-Park Leyenbroek, een wijk met veel groen en een gemengde bevolking. Van de 3370 inwoners is een derde 65-plus, maar ook gezinnen met kinderen zijn ruim vertegenwoordigd. De buurt kent een hoog percentage koopwoningen (67%) en eengezinswoningen (65%). Er zijn geen bewonersreviews beschikbaar, maar de cijfers spreken van een stabiele, rustige woonomgeving.

Dagelijks leven in de straat

Voor de dagelijkse boodschappen kun je terecht bij PLUS op 1,3 km afstand, of bij Albert Heijn en Jumbo op iets meer dan 1,5 km. Basisschool KC Carré zit om de hoek (0,6 km), en ook kinderdagverblijven en voortgezet onderwijs zijn binnen 1,5 km bereikbaar. Het treinstation van Sittard ligt op 2 km. De gemeente Sittard-Geleen biedt verder alle stedelijke voorzieningen op korte afstand.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning alleen via FYN Makelaardij op Funda aangeboden.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt3 mei 2026
StatusVerkocht onder voorbehoud
Prijs€ 625.000
Prijs per m²€ 2.395
Woonoppervlakte261m²
Perceeloppervlakte746m²
Bouwjaar1972
EnergielabelE
BuurtKollenberg-Park Leyenbroek
WijkSittard
GemeenteSittard-Geleen

Locatie

Wielderslaan 11, Sittard

Buurt statistieken

Gegevens uit Kollenberg-Park Leyenbroek

Inwoners3.370
Mannen48%
Vrouwen52%

Woningmarkt

Gegevens uit Kollenberg-Park Leyenbroek

Woningvoorraad1.864
Gem. WOZ-waarde€ 437.000
Koopwoningen67%
Huurwoningen33%

Supermarkten

24 binnen 5 km

PLUS
Peterstraat 15
1278m
SPAR express
Windraak 24A
1510m
Albert Heijn
Walstraat 71
1607m

Scholen

34 binnen 5 km

KC Carré
Basisonderwijs · 406 leerlingen
629m
KC de Loft
Basisonderwijs · 79 leerlingen
1165m
Openbare Basisschool aan de Meule
Basisonderwijs · 225 leerlingen
1465m

Veelgestelde vragen

Over Wielderslaan 11, Sittard

Welk energielabel heeft Wielderslaan 11?

De woning aan Wielderslaan 11 in Sittard heeft energielabel E.

Is €625.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €625.000 ligt 45% boven de gemiddelde vraagprijs in de buurt (€432.033). De woning is echter ook 54% groter dan gemiddeld (261 m² vs 169 m²). De gemiddelde verkoopprijs in de buurt is €537.414, dus de prijs is aan de hoge kant, maar niet onrealistisch gezien de royale oppervlakte en het perceel.

Wat betekent energielabel E voor de stookkosten?

Energielabel E duidt op een matige isolatie. Dat betekent dat je hogere stookkosten kunt verwachten dan bij een woning met label A of B. In de buurt heeft 33% van de woningen label B, en 11% label A. Het loont om te kijken naar verduurzamingsmogelijkheden, zoals isolatie of zonnepanelen, om het wooncomfort te verhogen en de energierekening te verlagen.

Hoe is de buurt Kollenberg-Park Leyenbroek om in te wonen?

Het is een rustige, groene buurt met veel eengezinswoningen en een hoog percentage koopwoningen (67%). De bevolking is gemengd: veel 65-plussers, maar ook gezinnen. Er zijn voldoende voorzieningen zoals scholen, supermarkten en een treinstation op 2 km afstand. Het aantal misdrijven is laag (128 per jaar), wat bijdraagt aan een veilig gevoel.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loopafstand. De dichtstbijzijnde is KC Carré op 0,6 km, gevolgd door KC de Loft (1,2 km) en Openbare Basisschool aan de Meule (1,5 km). Voor voortgezet onderwijs is de afstand 1,4 km. Ook kinderdagverblijven zijn dichtbij (0,7 km).

Hoe groot is het perceel en de tuin?

Het perceel is 746 m² groot, wat ruim is voor een vrijstaande woning. De exacte indeling van de tuin is niet beschreven, maar met zo'n perceel is er voldoende ruimte voor een ruime tuin, oprit en mogelijk een schuur. De woning heeft 261 m² woonoppervlak, verdeeld over meerdere verdiepingen.