Vrijstaande woning te koop: Zomerweg 9, Burgum

Zomerweg 9

Verspreide huizen Burgum, Tytsjerksteradiel

€ 735.000
Buurt Verspreide huizen Burgum, BurgumBekijk buurt
Ruim woonoppervlak van 406m²
406m² woonoppervlakte
Vrijstaande woning
Geen directe buren
Populaire buurt voor doorstromers
34% van de bewoners is 45-65 jaar
AI-samenvatting

Rust en ruimte aan de Zomerweg

Deze vrijstaande woning uit 1930 staat op een groot perceel van 2000 m², midden in het groen van Burgum. Met 406 m² woonoppervlak is er volop plek voor een groot gezin of wie graag ruimte om zich heen heeft. De woning heeft energielabel E, wat betekent dat er kansen liggen om de energieprestatie te verbeteren. De vraagprijs van €735.000 is marktconform voor een woning van dit formaat in deze omgeving. Kijk ook eens naar andere vrijstaande woningen in Tytsjerksteradiel voor een idee van het aanbod.

De buurt: Verspreide huizen Burgum

De woning ligt in de buurt Verspreide huizen Burgum, een rustige, landelijke omgeving. De buurt telt 435 inwoners, met een mix van gezinnen en ouderen. Het is een plek waar je elkaar kent en waar de auto onmisbaar is voor dagelijkse boodschappen of school. Er zijn geen buurtreviews beschikbaar, maar de cijfers laten een stabiele, overwegens gezinsgerichte buurt zien.

Het dagelijks leven

Voor de dagelijkse boodschappen ben je het dichtst bij Albert Heijn op 1,5 km afstand, of je rijdt naar Poiesz op 1,7 km. Ook PLUS en Aldi zijn binnen een paar kilometer te vinden. Kinderen kunnen naar Openbare Basisschool Hurdegarijp (1,6 km) of Christelijke Basisschool De Winde (1,6 km). Voor voortgezet onderwijs is er Pvo Hurdegaryp - Tjalling Koopmans College op 2,3 km. De gemeente Tytsjerksteradiel biedt een ruim aanbod aan voorzieningen in de omliggende dorpen.

Aanbod en makelaar

Op het moment van schrijven wordt de woning via meerdere kanalen aangeboden, waaronder Makelaardij Friesland en Funda.

AI kan fouten maken. Meld een fout.

Kenmerken

Details van deze woning

Datum ontdekt8 mei 2026
StatusBeschikbaar
Prijs€ 735.000
Prijs per m²€ 1.810
Woonoppervlakte406m²
Perceeloppervlakte2000m²
Bouwjaar1930
EnergielabelE
BuurtVerspreide huizen Burgum
WijkBurgum
GemeenteTytsjerksteradiel

Locatie

Zomerweg 9, Burgum

Buurt statistieken

Gegevens uit Verspreide huizen Burgum

Inwoners435
Mannen52%
Vrouwen48%

Supermarkten

8 binnen 5 km

Albert Heijn
Fuormanderij 5
1537m
Poiesz
Swagermanstraat 1 C
1722m
Poiesz
Freerk Bosgraafstraat 1
2306m

Scholen

18 binnen 5 km

Openbare Basisschool Hurdegarijp
Basisonderwijs · 103 leerlingen
1578m
Christelijke Basisschool De Winde
Basisonderwijs · 265 leerlingen
1600m
Pvo Hurdegaryp - Tjalling Koopmans College voor havo en vwo
Voortgezet onderwijs · 285 leerlingen
2338m

Veelgestelde vragen

Over Zomerweg 9, Burgum

Welk energielabel heeft Zomerweg 9?

De woning aan Zomerweg 9 in Burgum heeft energielabel E.

Is €735.000 een realistische prijs voor deze woning?

De vraagprijs van €735.000 is marktconform voor een vrijstaande woning van 406 m² met een perceel van 2000 m² in deze regio. Het bouwjaar 1930 en energielabel E kunnen voor sommige kopers een onderhandelingspunt zijn, maar de ruime opzet en de rustige ligging maken de prijs reëel.

Wat kun je verwachten van energielabel E?

Energielabel E betekent dat de woning minder zuinig is dan nieuwere woningen. De stookkosten zullen naar verwachting hoger uitvallen dan bij een woning met label A of B. Het is goed om te weten dat je met isolatie of duurzame maatregelen het label kunt verbeteren, maar dit brengt investeringen met zich mee.

Hoe is de bereikbaarheid van deze woning?

De woning ligt in een landelijk gebied, dus je bent aangewezen op de auto voor de meeste voorzieningen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 4,9 km afstand.

Zijn er scholen in de buurt?

Ja, er zijn meerdere basisscholen op loop- of fietsafstand. Openbare Basisschool Hurdegarijp en Christelijke Basisschool De Winde liggen beide op ongeveer 1,6 km. Voor voortgezet onderwijs kun je terecht bij Pvo Hurdegaryp - Tjalling Koopmans College op 2,3 km.

Wat voor type buurt is Verspreide huizen Burgum?

Het is een rustige, landelijke buurt met veel eengezinswoningen (99%) en vooral koopwoningen (92%). De bevolking bestaat uit een mix van gezinnen en ouderen, met een gemiddelde huishoudensgrootte van 2,7. De stedelijkheidsgraad is laag (5), dus voorzieningen zijn op grotere afstand.

Hoe groot is het perceel en wat kun je ermee?

Het perceel is maar liefst 2000 m² groot, wat veel mogelijkheden biedt voor een ruime tuin, moestuin, of zelfs een paardenbak. Houd er rekening mee dat onderhoud van zo'n groot perceel tijd en geld kost.