Borculo

Borculo, Berkelland

Wijk in Berkelland

8.7
Bewoners geven Borculo een zeer goede beoordelingDeze score komt uit 7 reacties
Bekijk
Borculo heeft 10.585 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 4.670 woningen in BorculoMomenteel staan er 27 te koop en 10 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in BorculoOp basis van geregistreerde woningen

Borculo bevindt zich in de provincie Gelderland, in de gemeente Berkelland De wijk heeft een totaal oppervlakte van 5.585 hectare, waarvan 5.499 hectare land en 86 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK185900. Het postcodegebied is 7271AA-7275CZ.

Inwoners

Borculo telt 10.585 inwoners. Hiervan is 49,6% man en 50,4% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (29,4%). De overige leeftijden zijn 26,1% voor '65 jaar of ouder', 19,1% voor '25 tot 45 jaar', 13,5% voor '0 tot 15 jaar' en 11,9% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 42,2% is ongehuwd, 45,3% is gehuwd, 6,2% is gescheiden en 6,3% is verweduwd. 9.400 inwoners komen uit Nederland, 555 komen uit Europa en 630 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 4.630 huishoudens in Borculo. 30,7% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 35,9% huishoudens zonder kinderen en 33,5% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,3 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Borculo zijn er 8.700 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €33.400, wat €4.000 (11%) lager is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €28.300, wat €2.500 (8%) lager is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Borculo zijn middelbaar opgeleid. 50,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4, 25,0% heeft VMBO of MBO 1 en 24,8% heeft HBO of WO.

Van de 10.585 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 7.092 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (83%), terwijl 17% als zelfstandige actief is. In Borculo ontvangt 29% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 2.470 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Borculo zijn er 4.670 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €355.000. Hiervan is ongeveer 96% bewoond en 4% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 34% huurwoningen en 66% koopwoningen. Van de woningen is 66% in particulier bezit, 25% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Borculo zijn 1970-1980 (21%) en 1950-1970 (19%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Borculo. De nieuwste aangeboden woning is Ruurloseweg 61 door Thoma Post Makelaars Lochem op Funda. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Borculo.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Borculo. De meest recentelijke woning is Prins Willem V straat 13 aangeboden door www.thuisindeachterhoek.nl. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Borculo.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Borculo.

Energie

In Borculo zijn er 4.659 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (26%), C (23%) en B (18%). Gemiddeld verbruikt een adres in Borculo 2.920 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 11% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.250 m³ per jaar 28% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
1,7 km
Apotheek
1,7 km
Ziekenhuis
9,0 km
Supermarkt
1,7 km
Treinstation
7,9 km
Dagverblijf
1,1 km
Basisschool
0,7 km
Middelbare school
1,9 km
Bekijk woningen in Borculo

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk 27 koopwoningen Bekijk 10 huurwoningen
Beoordeel Borculo

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Borculo

Kaart van Geesteren
9.3GeesterenBuurt
Kaart van Oostenrijkse Buurt
8.0Oostenrijkse BuurtBuurt
Kaart van Verspreide huizen Borculo
6.1Verspreide huizen BorculoBuurt
Kaart van Verspreide huizen Geesteren
9.1Verspreide huizen GeesterenBuurt
WestBuurt
8.7
Bewoners geven Borculo een zeer goede beoordeling
Deze score komt uit 7 reacties

Praat mee
8.0
Thea
Samenwonend · Twee-onder-een-kap
Rustig maar stil

Het is een fijn pleintje , wel wat stil, Af en toe komen wij bij elkaar. We kijken om naar elkaar en dat is fijn, Je ergens thuisvoelen is belangrijk

9.1
Marta
Gezin · Boerderij
Rust en natuur

Omdat we buiten af wonen is hier erg rustig. Je geniet elke dag van de natuur.

9.3
Gina Maarse
Samenwonend · Tussenwoning
Geesteren03-09-2025
Noaberschap

Mooiste dorp van Nederland 2017 Samenhorigheid...sociaal....gezelligheid...feesten..noaberschap...landelijk Ouderwets gezelligheid Wij wonen hier 4 jaar.....voelt als 40 jaar!! De buurt ziet er fantastisch uit. We hebben een veiligheids app voor het geval dat Er is sociale controle Basisschool voor de jonge kinderen en ouders zijn daar tevreden mee Er is een dorpshuis voor opvang en activiteiten We hebben buurtverenigingen en doen ieder jaar leuke actieve dingen en bbq als afsluiting 1x per jaar schuttersfeest Om het jaar oranjefeest Van heinde en verre trekt die mensen aan Vrijwilligers zijn er genoeg Kort samengesteld....een super fijn dorp

6.1
Jayden
Overig · Overig
Leuke buurt alles ver weg als je geen vervoersmiddel hebt

Heel praatgrage mensen dus het is een fijne sociale buurt je kan met bijna iedereen wel een praatje maken

9.1
Gina Maarse
Gezin · Tussenwoning
Geesteren11-07-2025
Bijzonder mooi

Sociaal, meelevend, gezellig en mooi Een klein dorp in Gelderland Ons kent ons Je kunt van je mede dorpsgenoten en vooral je buren op aan. Of het nu om een boodschapje gaat, of de hond van een ander uitlaat of de planten verzorgen als er iemand met vakantie is En de kinderen worden overal in betrokken en letten op elkaars kinderen We zijn er voor elkaar! Er is altijd wat te doen. Ieder jaar wel iets bijzonders met de buurt We houden de buurt met z'n allen netjes Zou hier nooit meer weg willen

8.9
Gina
Samenwonend · Overig
Geesteren28-04-2025
Noaberschap...verbinding...gezelligheid

Jong en oud gaan met elkaar om De buren zijn er voor als er iets is...nood of feest, het maakt niet uit We zijn er voor elkaar Het groen word hier netjes onderhouden. Auto's rijden niet snel Kinderen kunnen rustig buiten spelen Men let hier op elkaar Er is hier alleen een busverbinding Winkels zijn er niet als alleen een plaatselijke restaurant waar door de dorpelingen gebruik van maken voor os vergaderingen, feestje of een gezellige biljart

10
Gina Maarse
Gezin · Overig
Geesteren08-04-2025
Heerlijk inspannend wonen in natuurlijke omgeving met veel grien

Een heerlijke buurt/dorp , waar we dit jaar 4 jaar in winen Gelijk opgenomen als dorpelingen Meegaand buren die voor elkaar klaar staan als het nodig is Maar ook gezellig, zoals vlag heisen op speciale dagen...een straat bbq en in de winter de fairybell opzetten onder het mom van een hapje en een drankje bij de vuurkorf Buurkindjes die af en toe aan de deur komen..." heb je een koekje" Gewoon een thuisgevoel in de straat en in het dorp

Statistieken over de inwoners

Leeftijden

Inwoners per leeftijds categorie

Huishoudensverhouding

Huishoudens per categorie
1.420Eenpersoonshuishoudens
1.660Huishoudens zonder kinderen
1.550Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€28.300 P.J.gemiddeld per inwoner8% onder landelijk gemiddelde
€33.400 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger10% onder landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Borculo in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Borculo

Verkoopprijs koop · Q2 2026
€390.000
gemiddeld▼ 12,8%
€425.000
mediaan▲ 11,1%
11 verkopen · t.o.v. Q1 2026
€/m² koop · Q2 2026
€3.117
gemiddeld▲ 6,5%
€2.982
mediaan▲ 6,4%
-27% vs. landelijk gemiddelde

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
23 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
16
verkopen in afgelopen jaar
124 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-27%
goedkoper dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
101 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
21
verhuringen in afgelopen jaar
81 m²
gemiddelde woonoppervlakte
-55%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Borculo
1.250
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Borculo
2.920
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Borculo

Wat voor woningen staan er in Borculo?

De woningvoorraad is voornamelijk naoorlogs — 64% is gebouwd tussen 1945 en 1990.

Wat moet je betalen voor een koophuis in Borculo?

Een koopwoning in Borculo werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €380.375 (€3.074 per m²). Daarmee ligt het 27% onder het Nederlands gemiddelde.

Wat betaal je voor een huurwoning in Borculo?

Een huurwoning in Borculo kostte gemiddeld €935 per maand (€11 per m²). Dat is 55% onder het landelijk gemiddelde.

Hoe beoordelen bewoners Borculo?

Bewoners geven Borculo een 8,7 uit 10 op basis van 7 reviews. Vooral op natuur en groen (8,8) wordt goed gescoord; bereikbaarheid (7,1) krijgt de laagste beoordeling.

Hoe duurzaam is het woningaanbod in Borculo?

Het woningaanbod in Borculo is opvallend zuinig: 59% heeft een label A, A+ of B. Het gemiddeld aardgasverbruik per huishouden ligt op 1.250 m³ per jaar.

Welke voorzieningen liggen in de buurt van Borculo?

Vanuit Borculo bereik je gemiddeld een supermarkt op 1,7 km, een huisarts op 1,7 km, een treinstation op 7,9 km, een basisschool op 0,7 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Wat is het actuele woningaanbod in Borculo?

Op dit moment vind je in Borculo 27 koopwoningen en 10 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk