Heemstede west van de spoorbaan
Noord-HollandHeemstedeHeemstede west van de spoorbaan

Heemstede west van de spoorbaan, Heemstede

Wijk in Heemstede

Heemstede west van de spoorbaan heeft 1.085 inwonersDe meeste zijn 45 tot 65 jaar oud
Er zijn 453 woningen in Heemstede west van de spoorbaanMomenteel staan er 8 te koop en 3 te huur
Energielabel A komt het vaakst voor in Heemstede west van de spoorbaanOp basis van geregistreerde woningen

Heemstede west van de spoorbaan bevindt zich in de provincie Noord-Holland, in de gemeente Heemstede De wijk heeft een totaal oppervlakte van 50 hectare, waarvan 49 hectare land en 1 hectare water is. De wijk is gecodeerd als WK039702. Het postcodegebied is 2106AA-2106ND.

Inwoners

Heemstede west van de spoorbaan telt 1.085 inwoners. Hiervan is 48,4% man en 51,6% vrouw. De meeste inwoners zijn 45 tot 65 jaar (30,9%). De overige leeftijden zijn 20,3% voor '25 tot 45 jaar', 18,9% voor '0 tot 15 jaar', 18,0% voor '65 jaar of ouder' en 11,5% voor '15 tot 25 jaar'. Van de inwoners is 50,2% is ongehuwd, 40,1% is gehuwd, 6,0% is gescheiden en 3,7% is verweduwd. 795 inwoners komen uit Nederland, 105 komen uit Europa en 185 komen uit landen buiten Europa.

Er zijn 450 huishoudens in Heemstede west van de spoorbaan. 31,1% daarvan zijn eenpersoonshuishoudens, 28,9% huishoudens zonder kinderen en 40,0% huishoudens met kinderen. De gemiddelde huishoudensgrootte is 2,4 personen. Landelijk ligt dit op 2,1 personen.

In Heemstede west van de spoorbaan zijn er 800 inkomensontvangers. Het gemiddelde inkomen per inkomensontvanger is €61.100, wat €23.700 (63%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €37.400. Per inwoner ligt het gemiddelde inkomen op €45.900, wat €15.100 (49%) hoger is dan het nationale gemiddelde van €30.800. De meeste inwoners van Heemstede west van de spoorbaan zijn hoogopgeleid. 72,7% heeft HBO of WO, 18,2% heeft HAVO, VWO of MBO 2-4 en 9,1% heeft VMBO of MBO 1.

Van de 1.085 inwoners heeft ongeveer 67% betaald werk, wat neerkomt op 727 mensen. Dit is 2% hoger dan het nationale gemiddelde van 65%. Het merendeel van de werknemers werkt in loondienst (79%), terwijl 21% als zelfstandige actief is. In Heemstede west van de spoorbaan ontvangt 22% van de inwoners een uitkering. De grootste groep is die met een AOW-uitkering. 190 personen ontvangen deze uitkering.

Woningen

In Heemstede west van de spoorbaan zijn er 453 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van €849.000. Hiervan is ongeveer 98% bewoond en 2% onbewoond. De meeste woningen zijn koopwoningen. Dit komt neer op 24% huurwoningen en 76% koopwoningen. Van de woningen is 76% in particulier bezit, 15% in handen van woningcorporaties en 9% van overige verhuurders. De meest voorkomende bouwperiodes in Heemstede west van de spoorbaan zijn 2000-2010 (59%) en 1925-1950 (33%).

Koopwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te koop in Heemstede west van de spoorbaan. De nieuwste aangeboden woning is Zandvoortselaan 160A door Hoekstra en Van Eck Haarlem. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verkocht in Heemstede west van de spoorbaan.

Huurwoningen

Momenteel zijn er geen woningen te huur in Heemstede west van de spoorbaan. De meest recentelijke woning is Pelikaanlaan 21 aangeboden door 123wonen Leiden. Afgelopen jaar zijn er geen woningen verhuurd in Heemstede west van de spoorbaan.

Geen recente verhuurdata beschikbaar voor Heemstede west van de spoorbaan.

Energie

In Heemstede west van de spoorbaan zijn er 466 adressen met een geregistreerd energielabel. De meest voorkomende labels zijn A (61%), G (15%) en F (9%). Gemiddeld verbruikt een adres in Heemstede west van de spoorbaan 3.010 kWh aan elektriciteit per jaar. Dit ligt 14% boven het landelijke gemiddelde van 2.640 kWh. Het aardgasverbruik ligt met 1.230 m³ per jaar 26% boven het landelijke gemiddelde van 980 m³.

Voorzieningen

Huisarts
0,6 km
Apotheek
0,4 km
Ziekenhuis
5,0 km
Supermarkt
0,4 km
Treinstation
0,4 km
Dagverblijf
0,7 km
Basisschool
0,8 km
Middelbare school
0,9 km
Bekijk woningen in Heemstede west van de spoorbaan

Vind gemakkelijk beschikbare woningen, scholen en supermarkten op onze kaart.

Bekijk koopwoningen Bekijk huurwoningen
Beoordeel Heemstede west van de spoorbaan

Deel je mening en help bij het verbeteren van de buurt.

  • Minder dan 2 minuten tijd
  • Help woningzoekenden
  • Verbeter je buurt
Schrijf een beoordeling

Buurten in Heemstede west van de spoorbaan

Kaart van Dichters- en Vogelbuurt
Dichters- en VogelbuurtBuurt
Heemstede west van de spoorbaan heeft nog geen beoordelingen
Beoordelingen kunnen worden gegeven via de knop hieronder

Huishoudens per categorie
140Eenpersoonshuishoudens
130Huishoudens zonder kinderen
180Huishoudens met kinderen

Arbeidsparticipatie en gemiddeld inkomen
€45.900 P.J.gemiddeld per inwoner50% boven landelijk gemiddelde
€61.100 P.J.gemiddeld per inkomstenontvanger64% boven landelijk gemiddelde
1%is in loondienst
0%werkt zelfstandig
1%
van de inwoners heeft werk
72%
is het landelijk gemiddelde

Opleidingsniveau

Inwoners per opleidingsniveau
VMBO, MBO 1
HAVO/VWO, MBO 2-4

Sponsored
Bekijk meer dan 250 onderwerpen over Heemstede west van de spoorbaan in duidelijke cijfers en grafieken op AlleCijfers.nl!
Bekijk op AlleCijfers.nl

Woningmarkt in Heemstede

Cijfers van gemeente Heemstede vanwege beperkte data

Prijsontwikkeling koop

Verkoopprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Prijsontwikkeling huur

Huurprijs per kwartaal · Q3 '25 – Q2 '26
Gemiddeld
Mediaan

Koopmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
35 dagen ▲ 530,0%
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
146
verkopen in afgelopen jaar
138 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+58%
duurder dan landelijk gemiddelde

Huurmarkt

Marktsnelheid en dynamiek, laatste 12 maanden
47 dagen
staat gemiddeld online · t.o.v. vorig jaar
91
verhuringen in afgelopen jaar
104 m²
gemiddelde woonoppervlakte
+12%

Energieverbruik

Gemiddeld per adres, vergeleken met Nederland
Aardgas (m³)
Heemstede west van de spoorbaan
1.230
Nederland
1.280
Elektriciteit (kWh)
Heemstede west van de spoorbaan
3.010
Nederland
2.810

Veelgestelde vragen over Heemstede west van de spoorbaan

Welk type woningen overheerst in Heemstede west van de spoorbaan?

Het meest voorkomende type is appartementen (41%).

Hoe duur zijn huizen in Heemstede west van de spoorbaan?

Een koopwoning in Heemstede west van de spoorbaan werd afgelopen jaar gemiddeld aangeboden voor €817.473 (€5.941 per m²). Daarmee ligt het 58% boven het Nederlands gemiddelde.

Wat is de huurprijs in Heemstede west van de spoorbaan?

Een huurwoning in Heemstede west van de spoorbaan kostte gemiddeld €2.360 per maand (€23 per m²). Dat is 12% boven het landelijk gemiddelde.

Hoe is de bevolking van Heemstede west van de spoorbaan samengesteld?

Wijk Heemstede west van de spoorbaan telt 1.085 inwoners. De grootste leeftijdsgroep is 45 tot 65 jaar (31%). Veel gezinnen: 40% van de huishoudens heeft kinderen.

Hoe ver zijn voorzieningen vanuit Heemstede west van de spoorbaan?

Vanuit Heemstede west van de spoorbaan bereik je gemiddeld een supermarkt op 0,4 km, een huisarts op 0,6 km, een treinstation op 0,4 km, een basisschool op 0,8 km (hemelsbreed, bron: CBS).

Hoeveel woningen staan er nu te koop in Heemstede west van de spoorbaan?

Op dit moment vind je in Heemstede west van de spoorbaan 8 koopwoningen en 3 huurwoningen.

Buurtje.nl
Als eerste reageren?Download de gratis Buurtje.nl app
Bekijk